Connect with us

Svet

Policija u Budimpešti uhapsila muškarca zbog sumnje na nezakonito korišćenje ljudskih ostataka

Mađarska policija sprovodi istragu nakon što su u stanu tridesetogodišnjaka pronađeni ljudski ostaci i sumnja se na kanibalizam

Published

on

Foto Izvor:

Mađarska policija sprovodi istragu nakon što su u stanu tridesetogodišnjaka pronađeni ljudski ostaci i sumnja se na kanibalizam

Mađarska policija uhapsila je muškarca (30) iz Budimpešte zbog sumnje na nezakonito korišćenje ljudskih ostataka, saopšteno je iz policijskih izvora. Prilikom pretresa njegovog stana 17.06.2024. pronađeni su delovi ljudskih tela, a istraga je pokrenuta nakon što su nadležni dobili informacije o zaposlenom portiru u bolnici koji je navodno skladištio delove tela na radnom mestu i kod kuće.

Prema navodima policije, muškarac je pokazivao interesovanje za anatomiju i patologiju, a sumnja se da je delove ljudskih tela nabavljao kroz svoj posao i iskopavanjem sa napuštenih groblja u Mađarskoj i Slovačkoj. Tokom pretresa zaplenjeni su računari, elektronski uređaji, kao i više ljudskih ostataka, uključujući preparirano lice, kožu, kosti, potkolenicu, mozak, nadlakticu i više lobanja. Pronađen je i organ u tegli čije poreklo se još utvrđuje.

“Istraga je u toku”, navodi se u zvaničnom saopštenju policije. Forenzički stručnjaci trenutno analiziraju zaplenjene ostatke kako bi utvrdili njihovo poreklo. Tokom ispitivanja, osumnjičeni je izneo da je konzumirao ljudsko meso. Nakon saslušanja, muškarac je stavljen pod krivični nadzor suda.

Vlasti nastavljaju istragu i pokušavaju da precizno utvrde izvor pronađenih ostataka. Broj mogućih krivičnih dela za koja se muškarac tereti može biti proširen u zavisnosti od rezultata daljih analiza.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Svet

Senat SAD usvojio rezoluciju o Iranu nakon odluke Predstavničkog doma

Rezoluciju potvrđuje američki Senat, mera simboličnog karaktera, bez zakonske snage prema dostupnim informacijama

Published

on

By

Rezoluciju potvrđuje američki Senat, mera simboličnog karaktera, bez zakonske snage prema dostupnim informacijama

Senat Sjedinjenih Američkih Država usvojio je u utorak rezoluciju o ratnim ovlašćenjima prema Iranu, koju je prethodno izglasao Predstavnički dom. Ova rezolucija predstavlja prvi takav dokument koji je prošao kroz oba doma Kongresa, a tiče se ograničavanja učešća američkih vojnih snaga u sukobima sa Iranom bez izričite odluke Kongresa. Prema zvaničnim informacijama, rezolucija ima simboličan karakter i ne nosi zakonsku snagu, jer kao objedinjena rezolucija ne zahteva potpis predsednika.

Za usvajanje rezolucije glasalo je 50 senatora, dok je 48 bilo protiv. Četiri republikanska senatora podržala su predlog zajedno sa većinom demokrata, dok je jedan demokratski senator bio protiv. Dva republikanska senatora nisu učestvovala u glasanju. Tekst rezolucije predviđa da predsednik Sjedinjenih Država povuče američke oružane snage iz neprijateljstava protiv Islamske Republike Iran, osim ako Kongres ne proglasi rat ili ne da ovlašćenje za upotrebu vojne sile.

Predstavnici demokratske stranke su tokom rasprave pozivali republikanske kolege da podrže rezoluciju. Senatski manjinski lider je istakao da je cilj glasanja da se republikanski senatori izjasne o nastavku američkog vojnog angažmana. Neki republikanski senatori izrazili su neslaganje sa načinom na koji je vođena politika prema Iranu, dok su drugi naveli da rezolucija nema pravnu snagu i da uglavnom ima politički značaj.

Ova rezolucija usledila je nakon perioda povećanih tenzija između Sjedinjenih Država i Irana. U prethodnim mesecima došlo je do više incidenata i razmene oštre retorike između dve zemlje. Neki članovi Kongresa su naveli da je namera rezolucije da pošalje signal o ograničenju predsedničkih ovlašćenja u vojnim pitanjima, dok protivnici ističu da je reč o simboličnom aktu bez direktnog uticaja na terenu.

Prema dostupnim podacima, usvajanje ove rezolucije ne menja trenutno raspoređivanje američkih snaga niti politiku prema Iranu, ali predstavlja zabeležen stav oba doma Kongresa po ovom pitanju. Dodatne reakcije iz izvršne vlasti nisu objavljene u trenutku izveštavanja.

Pročitaj još

Svet

KANIBALIZAM U MAĐARSKOJ! Policija otkrila jezive dokaze, MONSTRUM PRIZNAO DA JE JEO LJUDE!

Nacionalni istražni biro vodi istragu protiv 30-godišnjaka, pronađeni lobanje i delovi tela na više lokacija

Published

on

By

Nacionalni istražni biro vodi istragu protiv 30-godišnjaka, pronađeni lobanje i delovi tela na više lokacija

Mađarska policija pokrenula je istragu protiv 30-godišnjeg muškarca iz Budimpešte zbog sumnje na nedozvoljenu upotrebu ljudskog tela, saopšteno je 4. juna. Prema policijskim izvorima, kod osumnjičenog su pronađene lobanje, kosti i drugi preparirani delovi tela, i to kako na radnom mestu, tako i u njegovom domu.

Nacionalni istražni biro mađarske policije (KR NNI) objavio je da je istraga pokrenuta nakon što su dobijene informacije da bolnički radnik iz Budimpešte poseduje ljudske ostatke. Prema navodima, muškarac je pokazivao veliko interesovanje za anatomiju i patologiju, a takođe je secirao životinje iz hobija.

Istražitelji sumnjaju da je do delova tela dolazio delom preko svog radnog mesta, a delom iskopavanjem tela sa napuštenih groblja u Mađarskoj i Slovačkoj. Policija je pretražila radno mesto i dom osumnjičenog, gde su pronađeni ljudski ostaci.

“Osumnjičeni je priveden i protiv njega je pokrenut krivični postupak zbog nedozvoljene upotrebe ljudskog tela. Istraga je u toku”, navodi se u zvaničnoj izjavi Nacionalnog istražnog biroa.

Kako je saopšteno, istražitelji nastavljaju prikupljanje dokaza i utvrđivanje okolnosti pod kojima su ljudski ostaci dospeli u posed 30-godišnjaka.

Pročitaj još

Svet

Kir Starmer i Endi Bernam održali tajni sastanak u Londonu posle ostavke premijera

Zvaničnici potvrdili prvi razgovor van Dauning strita, u toku pripreme za brifinge kandidata

Published

on

By

Zvaničnici potvrdili prvi razgovor van Dauning strita, u toku pripreme za brifinge kandidata

Aktuelni britanski premijer Kir Starmer i njegov stranački suparnik Endi Bernam sastali su se u Londonu i razgovarali sat vremena u tajnosti, potvrdili su zvanični izvori. Sastanak je održan van zvaničnih prostorija, što znači da nije bio u Dauning stritu. Ovo je prvi susret između Starmera i Bernama otkako je Starmer podneo ostavku na funkciju premijera i lidera laburističke stranke, a Bernam najavio kandidaturu za budućeg lidera stranke i premijera.

Prema navodima iz kabineta odlazećeg premijera, u toku su pripreme da se svim kandidatima za narednog premijera omoguće ‘pripremni razgovori’ kako bi bili informisani o trenutnim aktivnostima britanske vlade. Endi Bernam se nakon povratka u parlament i osvajanja poslaničkog mandata istakao kao potencijalni izazivač za lidersku poziciju u Laburističkoj stranci. Njegovi saveznici među poslanicima i stranačkim organizacijama pozvali su na prenos vlasti.

U poslednjim danima više članova kabineta javno je govorilo o potrebi za promenom rukovodstva. Među njima su ministarka saobraćaja Hajdi Aleksander i ministarka spoljnih poslova Ivet Kuper, koje su pozvale na reorganizaciju rukovodstva i Starmerovo povlačenje.

“U toku su pripreme za brifinge svih kandidata za sledećeg premijera”, saopšteno je iz kabineta Kir Starmera.

Pročitaj još

U Trendu