Mađarska policija sprovodi istragu nakon što su u stanu tridesetogodišnjaka pronađeni ljudski ostaci i sumnja se na kanibalizam
Mađarska policija uhapsila je muškarca (30) iz Budimpešte zbog sumnje na nezakonito korišćenje ljudskih ostataka, saopšteno je iz policijskih izvora. Prilikom pretresa njegovog stana 17.06.2024. pronađeni su delovi ljudskih tela, a istraga je pokrenuta nakon što su nadležni dobili informacije o zaposlenom portiru u bolnici koji je navodno skladištio delove tela na radnom mestu i kod kuće.
Prema navodima policije, muškarac je pokazivao interesovanje za anatomiju i patologiju, a sumnja se da je delove ljudskih tela nabavljao kroz svoj posao i iskopavanjem sa napuštenih groblja u Mađarskoj i Slovačkoj. Tokom pretresa zaplenjeni su računari, elektronski uređaji, kao i više ljudskih ostataka, uključujući preparirano lice, kožu, kosti, potkolenicu, mozak, nadlakticu i više lobanja. Pronađen je i organ u tegli čije poreklo se još utvrđuje.
“Istraga je u toku”, navodi se u zvaničnom saopštenju policije. Forenzički stručnjaci trenutno analiziraju zaplenjene ostatke kako bi utvrdili njihovo poreklo. Tokom ispitivanja, osumnjičeni je izneo da je konzumirao ljudsko meso. Nakon saslušanja, muškarac je stavljen pod krivični nadzor suda.
Vlasti nastavljaju istragu i pokušavaju da precizno utvrde izvor pronađenih ostataka. Broj mogućih krivičnih dela za koja se muškarac tereti može biti proširen u zavisnosti od rezultata daljih analiza.