Connect with us

Estrada

Ane Paška otkrila borbu sa psihozom: Posle mesec dana na psihijatriji krenula na put biciklom

Hrvatska pevačica i kantautorka otvoreno govorila o teškom periodu, dijagnozi F23 i odluci da krene na put

Published

on

Foto Izvor:

Hrvatska pevačica i kantautorka otvoreno govorila o teškom periodu, dijagnozi F23 i odluci da krene na put

Ane Paška, poznata hrvatska pevačica i kantautorka, prvi put je javno progovorila o svom ličnom izazovu sa mentalnim zdravljem. U emisiji “Nedjeljom u 2” podelila je svoju priču o periodu kada je, nakon tri nedelje nespavanja, bila primorana da potraži stručnu pomoć i provede mesec dana na psihijatriji.

Paška je ispričala da joj je dijagnostikovana psihoza F23, a da je tokom lečenja uzimala između 12 i 15 lekova dnevno. Priznala je da joj je bilo potrebno dosta vremena i hrabrosti da sama sebi prizna problem i zatraži pomoć. “Meni je trebalo nekoliko meseci da odem na psihijatriju i tamo sam otišla potražiti pomoć, bila sam kao: ‘Dajte mi šta god treba’. Bila sam tu nekih mesec dana i onda sam počela ekstremno spavati od tih lekova, pila sam 12 do 15 lekova dnevno”, rekla je Ane Paška.

Ključni trenutak dogodio se kada je, po povratku kući, odlučila da krene na put biciklom bez unapred određenog plana kada i gde će se vratiti. Kako je ispričala, roditeljima je saopštila svoju odluku, a podrška njenog oca bila joj je naročito važna.

“Jedan dan sam došla kući i rekla sam roditeljima: Ja idem na put i ne znam kada ću se vratiti. Bilo je leto i rekla sam da idem biciklom prema jugu i da ne znam da li ću se vratiti za dve nedelje, dva meseca ili 20 godina, ali da ću se vratiti zdrava”, kazala je pevačica.

Govoreći o svom iskustvu sa psihozom, Paška je istakla koliko su nesanica i osećaj haosa uticali na njeno svakodnevno funkcionisanje. “Dijagnoza koju sam dobila je psihoza F 23 i to se manifestovalo kroz nesanice. Tri nedelje sekunde nisam spavala, ne znam da li to možete razumeti. To je jedno neopisivo teško iskustvo i život u haosu.”

Njena otvorenost naišla je na podršku javnosti, dok je njena priča podsetila na važnost brige o mentalnom zdravlju.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Estrada

Peđa Vujić i Lidija Graovac podigli atmosferu na žurci, Janjuš podelio brige sa Lukom

Uz DJ Denny-ja na imanju u Šimanovcima, zadrugari su doživeli burnu noć, dok su emocije i provokacije bile u centru pažnje

Published

on

By

Uz DJ Denny-ja na imanju u Šimanovcima, zadrugari su doživeli burnu noć, dok su emocije i provokacije bile u centru pažnje

Na imanju u Šimanovcima sinoć je održana žurka koja će se dugo prepričavati među učesnicima rijalitija. Pevači Peđa Vujić i Lidija Graovac bili su zaduženi za dobru atmosferu, dok je DJ Denny dodatno podigao raspoloženje. Veče je bilo ispunjeno jakim emocijama, ali i neočekivanim situacijama.

Na samom početku žurke, Janjuš je vidno zabrinut podelio svoja osećanja sa Lukom Vujovićem povodom odlaska Vanje Živić, izražavajući sumnju oko njenog zdravstvenog stanja i odluke da nastavi igru. “Brine me ovo za Vanju, da li se operisala i to. Ono kako je došlo pismo i kakva je ona bila poslednjih sedam dana, ne deluje mi dobro”, rekao je Janjuš tokom razgovora.

Istovremeno, Maja Marinković i Asmin Durdžić ušli su u verbalnu razmenu sa Dačom Virijevićem, gde su provokacije i šale bile na dnevnom redu. “Kad si sa njim nemoj da mi se obraćaš. Nemoj da mi dobacuješ van stola, doživeću to kao provokaciju”, rekao je Dača, dok je Asmin odgovorio u svom stilu.

Stanija Dobrojević i Aneli Ahmić su imale iskren razgovor o Asminu Durdžiću i svom odnosu s njim. Stanija je istakla kako joj je važno da se distancira od cele situacije, dok je Aneli iznela svoje viđenje događaja i emotivno reagovala na Asminove postupke.

Noć je prošla u znaku iskrenih razgovora, ali i tenzija među zadrugarima. Žurka u Šimanovcima još jednom je pokazala koliko su odnosi među učesnicima složeni i koliko su emocije često na ivici.

Elita 9: Janjuš zabrinut za Vanju i njenu zadnjicu, ogolio dušu Luki do srži – 24.06.2026.


Pročitaj još

Estrada

Kristijan Golubović snimio erotski film i podelio ga na Onlifens platformi

Bivši rijaliti učesnik najavio novi projekat na Instagramu i pozvao pratioce da pogledaju film

Published

on

By

Bivši rijaliti učesnik najavio novi projekat na Instagramu i pozvao pratioce da pogledaju film

Kristijan Golubović, poznat javnosti kao bivši rijaliti učesnik, odlučio je da se upusti u novi izazov i snimi svoj prvi erotski film. Film je objavljen na platformi Onlifens, a Golubović je o tome obavestio svoje pratioce putem svog Instagram profila.

Kako je istakao, u ovom ostvarenju sarađivao je sa profesionalnom glumicom iz iste branše, a film promoviše kroz poruke svojim pratiocima. Golubović je u objavama poručio da “bez starca nema udarca” i pozvao sve da pogledaju film, dodajući da nema razloga da se “prave fini”.

Pored toga, naveo je da film sadrži elemente akcije, ljubavi, strasti i požude, kao i da publika može da očekuje neočekivano. “Vredi svakog plaćenog dolara”, napisao je u svojoj promociji na društvenim mrežama.

Ova vest izazvala je različite reakcije javnosti, a Golubović je ostao dosledan svom prepoznatljivom stavu, ističući da je ovo nešto što do sada nije viđeno na domaćoj sceni. O svojim daljim planovima nije govorio, ali je jasno da je odlučan da se oproba u novoj oblasti zabavne industrije.

Pročitaj još

Estrada

Deni Boneštaj otkrio skladan odnos bivše i sadašnje supruge: Deca su mi prioritet

Popularni pevač otvoreno o porodičnim odnosima i želji da obezbedi svako dete, dok i dalje živi od velikog hita

Published

on

By

Popularni pevač otvoreno o porodičnim odnosima i želji da obezbedi svako dete, dok i dalje živi od velikog hita

Deni Boneštaj, poznati pevač i autor hita “Crno meče”, ponovo je u centru pažnje javnosti zahvaljujući harmoničnim odnosima u svojoj porodici. U intervjuu za domaće medije, Deni je otkrio da su njegova bivša i sadašnja supruga u odličnim odnosima, što je retkost na domaćoj sceni. On ističe da se obe žene međusobno poštuju i redovno čuju, a kao primer navodi situaciju u kojoj je bivša supruga brinula o njegovom sinu dok je boravio u Holandiji.

Deni je bio otvoren i kada je reč o brizi za decu, kojih ima šestoro iz dva braka. Iz prvog braka ima ćerku, dok sa sadašnjom suprugom Ines ima troje sinova i ćerku. Naglašava da mu je najveća želja da svako dete dobije svoj dom, uz poruku: “Meni je velika želja da svakom detetu ostavim bar po garsonjericu. Lepo je da svako dete stvori više od roditelja, ali lepo je i obezbediti decu.”

Na muzičkom planu, Boneštaj priznaje da i dalje živi od uspeha pesme “Crno meče”, koju je snimio sa 16 i po godina. Iako redovno objavljuje nove pesme, publika ga najviše prepoznaje po tom velikom hitu, što ga, kako kaže, motiviše da i dalje radi na novim projektima.

Fanovi su komentarisali njegovu iskrenost i posvećenost porodici, dok je javnost posebno iznenađena odnosom dve supruge. Deni ostaje dosledan sebi – porodica i deca su mu na prvom mestu, a poslovni uspeh vidi kao sredstvo da im obezbedi bolju budućnost.

Pročitaj još

U Trendu