Connect with us

Domaće

“MOMENTALNO BIH SE UBILA DA JE ISKRVARIO, NE DAO BOG NIKOME! Ovo je sin Nade Topčagić koji je jedva preživeo JEZIVU NESREĆU! Spašavali ga helikopterom, oglasila se pevačica

Published

on

Uprkos velikoj popularnosti, Nada Topčagić nikada nije eksponirala svoj privatan život kao ni sina Miroslava Mikija Đorđevića koji je svojevremeno imao stravučnu nesreću kada je mu je pomoć Marije Šerifović spasila život.

Naime, Mikica je 2010. jedva ostao živ posle teških telesnih povreda na skijanju na Jahorini, gde su se lekari borili da mu spasu desnu nogu. Dvadeset minuta nakon nesreće ležao je povređen na snegu, a tek onda je stigla služba za spasavanje gde je prevezen helikopterom.

 

– Jao, šta da kažem, ne daj Bože nikom ono što sam ja doživela. Evo, sva se i danas naježim i suze mi krenu kada samo pomislim da sam mog Mikicu mogla da izgubim. Strašno je gledati da gubiš dete, a da si nemoćan. Strašno je kada znaš da je tvom detetu stalo srce, da je iskrvario i da ne znaš da li ćeš ga ujutru videti živog. Ne znam kako sam ostala normalna i kako sam uspela da to preživim. Da li mi verujete da bih se momentalno ubila da mi je sin iskrvario i umro. Ne bih čekala ni minuta više, odmah bih sebi presudila. To je bilo u mojoj glavi, ako nema Mikice, neće biti ni mene. Ali, eto, Bog nas je pogledao i hvala mu večno na tome. Moj sin je sada živ i zdrav, lep kao lutka, ljubi ga majka. Dan kad se probudio iz kome slavimo kao njegov drugi rođendan – rekla je Nada, pa se prisetila kako su doktori njenog sina čak dva puta vraćali u život:

– Sin mi je skoro sasvim iskrvario, srce mu je stalo, pa su mu non-stop dodavali nove jedinice krvi. Postojala je opcija da mu iseku desnu nogu, ali je dr Ždrale odlučio da to ne urade, već da pokušaju da spoje nerve, što su na kraju i učinili. Ti doktori su moji heroji, volim ih ko Boga što su mi sina spasli. Ne dao Bog nikome ono što sam tada preživela. Nisam jela ni spavala. Nisam znala za sebe. Život mi se u sekundi pretvorio u pakao– prisetila se Nada najtežeg trenutka.


Nada je nakon nesreće otkrila da je Marija Šerifović spasila život njenom sinu Mikici.

– Mariji ću biti zahvalna dok sam živa! Da nije bilo nje, ko zna šta bi bilo sa Mikicom. Svi su me zvali i nudili mi pomoć, Marinko Rokvić, Snežana Đurišić, Goca Božinovska, ali Marija Šerifović se ponudila da pošalje helikopter jer su policija i vojska zatajili. Kad se samo setim kako sam pevala i davala priloge policiji i vojsci, pa da mi tako vrate. Zato Mariji hvala na tom gestu. Mikijevo stanje danima je bilo nepromenjeno. Nekoliko nedelja nije osećao stopalo. Ne dao bog nikome ono što sam tada preživela. Nisam jela ni spavala. Nisam znala za sebe. Život mi se u sekundi pretvorio u pakao – ispričala je Nada jedno prilikom u svojoj ispovesti za „Srpski telegraf“

Marija Šerifović, portret

Pink.rs

Mikica se u međuvremenu oženio i dobio dvoje dece, ćerkicu Mariju i sina Marka, na koje je baka veoma ponosna.

– Moji unučići su zlatni. Ne što su moji, nego zaista divna i kulturna deca. Mikica je mnogo dobar otac i veoma sam ponosna na njega – rekla je Nada.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Domaće

PRESS.RS SAZNAJE! Mina Kostić izašla iz bolnice ‘Laza Lazarević’! Kasper se ne odvaja od nje

Published

on

By

Pevačica Mina Kostić napustila je Specijalnu bolnicu za psihijatrijske bolesti „Dr Laza Lazarević“, nakon višenedeljnog lečenja.

Pevačica je krajem maja hospitalizovana zbog psihičkog i emotivnog iscrpljenja, a njeno stanje je u međuvremenu stabilizovano. Prema našim informacijama, oporavak je tekao u dobrom smeru, zbog čega su lekari doneli odluku da nastavak lečenja sprovede van bolničkih uslova.

Mina Kostić je bolnicu napustila držaći brata za ruku. Bila je obučena sva u crnom, nosila je kačket i naočare. Pevačica je uspela da se obrati jednom rečenicom na pitanje novinara kako se oseća.
– Odlično sam – poručila je Mina, koja je potom ušla u “mercedes” zajedno sa Kasperom i bratom.

Zbog administracije ostala duže u Lazi

Pevačica Mina Kostić trebalo je u ponedeljak da bude puštena iz Specijalne bolnice za psihijatrijske bolesti Laza Lazarević”, ali kako je Kurir saznao, do odlaganja otpusta došlo je zbog tehničkih razloga i administrativnih procedura koje još uvek nisu u potpunosti završene. Prema informacijama do kojih smo došli, Minino zdravstveno stanje je stabilno i ne postoje nove komplikacije koje bi uticale na njeno dalje lečenje.

Pročitaj još

Domaće

Turnir u boćanju za osobe sa invaliditetom „Igram za EXPO 2027“ okupio učesnike iz cele Srbije

Published

on

By

U Leskovcu se danas održava turnir u boćanju za osobe sa invaliditetom pod nazivom „Igram za EXPO 2027“, koji je okupio oko stotinu učesnika iz više gradova Srbije. Događaj se organizuje povodom obeležavanja Evropskog dana samostalnog života, sa ciljem promocije sporta, inkluzije i aktivnog učešća osoba sa invaliditetom u društvenom životu.

Turnir se realizuje u okviru programa Saveza paraplegičara i kvadriplegičara Srbije „Mobilnost, sport i jednake mogućnosti – put ka većoj samostalnosti“, koji finansijski podržava Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja. Nosilac aktivnosti je Udruženje paraplegičara Leskovca.

 

Na sportskom terenu danas se nadmeću ekipe iz Čačka, Kragujevca, Kraljeva, Niša, Novog Pazara, Paraćina, Smedereva i Šapca, kao i predstavnici leskovačkih udruženja osoba sa invaliditetom. Turniru prisustvuju i članovi lokalnih organizacija Centra za samostalni život, predstavnici institucija, personalni asistenti, volonteri i sportski radnici.

Svečanom otvaranju prisustvuju predstavnici Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, lokalne samouprave i Centra za socijalni rad u Leskovcu. Među gostima su i zamenica gradonačelnika Leskovca dr Lidija Zdravković, direktor Centra za socijalni rad Predrag Momčilović i zamenik direktora Boban Ilić, koji je i član Udruženja paraplegičara Leskovca.

Za organizaciju takmičenja i suđenje zadužen je Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja u Nišu, dugogodišnji partner Udruženja paraplegičara Leskovca.

Boćanje predstavlja jedan od najznačajnijih inkluzivnih sportova namenjenih osobama sa težim oblicima fizičkog invaliditeta i deo je programa Paraolimpijskih igara. Osim sportskog nadmetanja, ovaj turnir šalje snažnu poruku o značaju pristupačnosti, ravnopravnosti i aktivnog uključivanja osoba sa invaliditetom u sve sfere društvenog života.

Organizatori ističu da ovakvi događaji doprinose unapređenju fizičkog i mentalnog zdravlja, jačanju samostalnosti i mobilnosti, kao i razvoju inkluzivnih sportskih programa. Kroz sport se, poručuju, podstiču osnaživanje pojedinaca, socijalna integracija i izgradnja zajednice zasnovane na jednakim mogućnostima za sve građane.

Pročitaj još

Domaće

KRVAVA NOĆ KOJA JE ZAUVEK PROMENILA SRBIJU: Prošlo je 123 godine od ubistva kralja Aleksandra i kraljice Drage! PRESS.RS DONOSI FOTPGRAFIJE GROBNICA (FOTO)

Published

on

By

Pre  123 godine Srbija je bila svedok jednog od najdramatičnijih i najkontroverznijih događaja u svojoj istoriji. U noći između 10. i 11. juna 1903. godine, u Starom dvoru u Beogradu, ubijeni su kralj Aleksandar Obrenović i njegova supruga kraljica Draga, čime je okončana vladavina dinastije Obrenović i zauvek promenjen politički put zemlje.

Zbog brojnih političkih sukoba, nezadovoljstva u vojsci i kontroverzi koje su pratile kraljevski par, grupa oficira odlučila je da izvrši državni udar.

Zaverenici su te noći upali u dvor tražeći kralja i kraljicu, koji su pokušali da se sakriju. Nakon višesatne potrage pronađeni su i brutalno ubijeni.

Njihova smrt označila je kraj jedne epohe. Već narednih dana na srpski presto stupio je Petar Karađorđević, a Srbija je ušla u novo političko razdoblje koje će značajno uticati na događaje koji su usledili početkom 20. veka.

Posebnu pažnju javnosti i danas izaziva ljubavna priča Aleksandra i Drage. Njihov brak bio je predmet oštrih kritika političkih protivnika, dela javnosti i vojnog vrha. Mnogi istoričari smatraju da je upravo taj odnos dodatno produbio političku krizu koja je na kraju kulminirala Majskim prevratom.

Povodom 123. godišnjice smrti kraljevskog para, danas su kod Crkve Svetog Marka u Beogradu položeni venci u znak sećanja na poslednjeg kralja iz dinastije Obrenović i njegovu suprugu. Obeležavanje ovog datuma ove godine prvi put je organizovano u okviru zvaničnog državnog programa obeležavanja značajnih istorijskih godišnjica.

I više od jednog veka kasnije, Majski prevrat ostaje tema brojnih rasprava među istoričarima. Za jedne, to je bio događaj koji je otvorio novo poglavlje srpske istorije, dok ga drugi smatraju jednim od najmračnijih političkih obračuna u modernoj Srbiji. Jedno je sigurno – krvava noć iz juna 1903. godine ostavila je trag koji ni posle 123 godine nije izbledeo.

Pročitaj još

U Trendu