Connect with us

Estrada

Ane Paška otkrila borbu sa psihozom: Posle mesec dana na psihijatriji krenula na put biciklom

Hrvatska pevačica i kantautorka otvoreno govorila o teškom periodu, dijagnozi F23 i odluci da krene na put

Published

on

Foto Izvor:

Hrvatska pevačica i kantautorka otvoreno govorila o teškom periodu, dijagnozi F23 i odluci da krene na put

Ane Paška, poznata hrvatska pevačica i kantautorka, prvi put je javno progovorila o svom ličnom izazovu sa mentalnim zdravljem. U emisiji “Nedjeljom u 2” podelila je svoju priču o periodu kada je, nakon tri nedelje nespavanja, bila primorana da potraži stručnu pomoć i provede mesec dana na psihijatriji.

Paška je ispričala da joj je dijagnostikovana psihoza F23, a da je tokom lečenja uzimala između 12 i 15 lekova dnevno. Priznala je da joj je bilo potrebno dosta vremena i hrabrosti da sama sebi prizna problem i zatraži pomoć. “Meni je trebalo nekoliko meseci da odem na psihijatriju i tamo sam otišla potražiti pomoć, bila sam kao: ‘Dajte mi šta god treba’. Bila sam tu nekih mesec dana i onda sam počela ekstremno spavati od tih lekova, pila sam 12 do 15 lekova dnevno”, rekla je Ane Paška.

Ključni trenutak dogodio se kada je, po povratku kući, odlučila da krene na put biciklom bez unapred određenog plana kada i gde će se vratiti. Kako je ispričala, roditeljima je saopštila svoju odluku, a podrška njenog oca bila joj je naročito važna.

“Jedan dan sam došla kući i rekla sam roditeljima: Ja idem na put i ne znam kada ću se vratiti. Bilo je leto i rekla sam da idem biciklom prema jugu i da ne znam da li ću se vratiti za dve nedelje, dva meseca ili 20 godina, ali da ću se vratiti zdrava”, kazala je pevačica.

Govoreći o svom iskustvu sa psihozom, Paška je istakla koliko su nesanica i osećaj haosa uticali na njeno svakodnevno funkcionisanje. “Dijagnoza koju sam dobila je psihoza F 23 i to se manifestovalo kroz nesanice. Tri nedelje sekunde nisam spavala, ne znam da li to možete razumeti. To je jedno neopisivo teško iskustvo i život u haosu.”

Njena otvorenost naišla je na podršku javnosti, dok je njena priča podsetila na važnost brige o mentalnom zdravlju.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Estrada

Jelena Vučković pokazala novu liniju nakon razvoda, javnost priča o novom dečku

Pevačica je objavila fotografije sa bazena, a njen partner Mile izazvao je komentare zbog prošlosti

Published

on

By

Pevačica je objavila fotografije sa bazena, a njen partner Mile izazvao je komentare zbog prošlosti

Jelena Vučković, ćerka Goce Božinovske, ponovo je u centru pažnje nakon što je na društvenim mrežama podelila fotografije sa bazena na kojima pokazuje zavidnu figuru. Pevačica, koja se nedavno razvela, oduševila je pratioce izgledom i energijom, dok se u javnosti sve više komentariše njen novi emotivni izbor.

Na slikama objavljenim na Instagramu Jelena pozira uz ivicu bazena u koralnom bikiniju, ističući trbušnjake i noge. Njena transformacija izazvala je brojne pozitivne reakcije, a mnogi smatraju da je nova faza u životu dodatno motivisala da zablista.

U isto vreme, pažnja javnosti usmerena je i na njenog novog partnera, ugostitelja Mileta sa Dorćola, sa kojim je Jelena uplovila u vezu posle razvoda. Mile je nedavno privukao pažnju kada se sa pevačicom pojavio na jednom beogradskom događaju, a u medijima se piše o njegovoj navodnoj burnoj prošlosti i finansijskim problemima, uključujući dugove prema bivšim partnerkama.

Izvori navode da je Mile imao neraščišćene odnose iz prethodnih veza, što je izazvalo brojne komentare u javnosti. Ipak, Jelena ne reaguje na spekulacije i nastavlja da uživa u svom novom poglavlju, dok podršku dobija i od porodice i obožavalaca.

Za sada pevačica nije komentarisala navode o partneru, fokusirajući se na karijeru i privatni život, a fanovi joj poručuju da nastavi da blista.

Pročitaj još

Estrada

Nikolina Kovač uživa na moru sa porodicom i šalje emotivnu poruku fanovima

Pevačica je posle rođenja trećeg deteta podelila iskrene misli na Instagramu, a pratioci je podržavaju

Published

on

By

Pevačica je posle rođenja trećeg deteta podelila iskrene misli na Instagramu, a pratioci je podržavaju

Nikolina Kovač, poznata pevačica, ovih dana koristi sunčane dane za odmor na moru sa svojom porodicom. Nakon što je krajem februara donela na svet sina Simeona, treće dete u braku sa kolegom Sašom Kaporom, Nikolina je sa mališanima otputovala na obalu i redovno deli trenutke sa pratiocima na Instagramu.

Na objavljenim fotografijama pevačica je u prirodnom izdanju, okružena decom, a pratioci mogu da vide i kadrove iz opuštenih šetnji i sa plaže. Nikolina i Saša, pored najmlađeg Simeona, imaju još sina Nikolaja i ćerku Nikoletu, a zajednički trenuci na moru svedoče o porodičnoj harmoniji.

Osim vizuelnih momenata, Nikolina je sa fanovima podelila i emotivnu poruku: „Teško je duši prihvatiti da oni u koje si verovao nisu deo tvog bića da ti ne misle baš najbolje. Teško je srcu pojmiti da bitke koje vodiš niko ne primećuje. Teško je pokloniti osmeh, a sve zaboraviti, nije lako… Moje srce bira stazom ljubavi, puštati da duša sazreva, da putuje, oblikuje se kako samo ona to zna, kako ume. Stazom ljubavi“, napisala je pevačica na Instagramu.

Nikolina se nedavno osvrnula i na sam porođaj, ističući da se dobro oseća i da je ovaj put sve proteklo emotivno i kako treba: „Odlično sam, s obzirom na to da sam se porodila pre četiri dana, odlično se osećam. Prvi utisak je bio da je ovo najlakši porođaj, ali nije svejedno, oporavljam se. Beba je preslatka, bilo je emotivno sve. Sve je prošlo kako treba, ovo je najveći blagoslov.“

Inače, ime Simeon koje su Nikolina i Saša izabrali za sina ima biblijsko poreklo i znači „Bog sluša“ ili „uslišan“, što dodatno nosi simboliku za ovu porodicu.

Pročitaj još

Svet

En Hatavej otkrila desetogodišnju borbu sa kataraktom: Tek posle operacije progledala

Glumica je u emisiji Popcast magazina prvi put podelila kako joj je zdravstveni problem promenio pogled na život

Published

on

By

Glumica je u emisiji Popcast magazina prvi put podelila kako joj je zdravstveni problem promenio pogled na život

En Hatavej, poznata američka glumica i zvezda filmova “Đavo nosi Pradu” i “Jadnici”, otkrila je u emisiji Popcast magazina New York Timesa da je čak deset godina imala ozbiljan problem sa vidom zbog rane katarakte. Ova vest iznenadila je mnoge, jer je glumica tokom tog perioda nastavila da snima uspešne filmove, ne otkrivajući javno svoje zdravstvene poteškoće.

Hatavej je tokom gostovanja u emisiji prvi put govorila o tome kako je gotovo bila zakonski slepa na jedno oko i koliko joj je to otežalo svakodnevicu. “Toliko mi je uticalo na vid da sam praktično bila zakonski slepa na levo oko i na kraju sam morala na operaciju”, ispričala je glumica. Nakon zahvata, shvatila je koliko joj se stanje zapravo pogoršalo, jer je tek tada ponovo mogla jasno da vidi. “Nisam ni shvatala koliko je loše postalo dok konačno nisam ponovo mogla da vidim ceo spektar”, prisetila se Hatavej.

Njeno priznanje izazvalo je iznenađenje među fanovima, posebno zato što glumica retko govori o privatnom životu, a ovakav zdravstveni izazov uspešno je držala u tajnosti. Danas, zahvaljujući operaciji, kaže da mnogo više ceni mogućnost da vidi i svakodnevne stvari koje su nekada bile podrazumevane. “Danas zaista cenim mogućnost da vidim, jer imam osećaj da je pravo čudo to što se svakog jutra probudim i vidim na način na koji sada vidim”, izjavila je.

Tokom emisije, Hatavej je promovisala i svoj novi film “Majka Meri”, u kojem tumači ulogu pop zvezde. Otkriće o katarakti dodatno je približilo fanovima njenu životnu priču, dok se glumica osvrnula i na mogućnost da ovakva operacija pre nekoliko decenija možda ne bi bila dostupna.

Pročitaj još

U Trendu