Connect with us

Ostali sportovi

Slobodan Soro jedini kandidat za predsednika Vaterpolo saveza Srbije, izbor 29. aprila u Beogradu

Aktuelni predsednik VK Novi Beograd i bivši reprezentativac ima podršku saveza, dok je Marko Avramović predložen za predsednika Skupštine

Published

on

Foto Izvor:

Aktuelni predsednik VK Novi Beograd i bivši reprezentativac ima podršku saveza, dok je Marko Avramović predložen za predsednika Skupštine

Slobodan Soro, bivši reprezentativac Srbije i trenutni predsednik Vaterpolo kluba Novi Beograd, jedini je kandidat za novog predsednika Vaterpolo saveza Srbije. Ova informacija zvanično je potvrđena od strane samog saveza, čime je stavljena tačka na spekulacije o mogućim drugim kandidatima za ovu važnu funkciju.

Izborna sednica na kojoj će biti izabran novi predsednik zakazana je za 29. april sa početkom u 13 časova, a održaće se u Hotelu N u Beogradu. Na sednici će, osim predsednika Vaterpolo saveza Srbije, biti biran i predsednik Skupštine, što je od izuzetnog značaja za naredni četvorogodišnji mandat.

Za mesto predsednika Skupštine kandidovan je Marko Avramović, koji trenutno obavlja funkciju generalnog sekretara Udruženja vaterpolo trenera Srbije, a i on je nekadašnji reprezentativac Srbije. Ovim potezom se očekuje da na čelo Saveza i Skupštine dođu ljudi sa bogatim iskustvom u vaterpolu i sportskim organizacijama.

Očekuje se da će Soro, nakon formalne izborne procedure, preuzeti rukovođenje Savezom i doneti novo vođstvo srpskom vaterpolu. Njegovo bogato igračko i rukovodeće iskustvo ističe ga kao pravog lidera za ovaj izazovan i odgovoran zadatak, posebno u periodu kada naš vaterpolo prolazi kroz važne promene i pripreme za buduće izazove.

Izborna sednica predstavlja važan korak u daljem razvoju Vaterpolo saveza Srbije, a izbor Soroa i Avramovića mogao bi da doprinese dodatnoj stabilnosti i napretku ovog sporta u Srbiji. Svi članovi i predstavnici klubova očekuju da proces prođe u skladu sa pravilima i u duhu sportskog fer-pleja, kako bi novi rukovodioci što pre mogli da se posvete unapređenju srpskog vaterpola.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Ivana Španović ostvarila pobedu u troskoku na Prvenstvu Slovenije van konkurencije

Najbolja srpska atletičarka trijumfovala u Mariboru skokom od 13,49 metara, pripremajući se za Hanžeković memorijal

Published

on

By

Najbolja srpska atletičarka trijumfovala u Mariboru skokom od 13,49 metara, pripremajući se za Hanžeković memorijal

Ivana Španović, najuspešnija srpska atletičarka, pobedila je u troskoku na Prvenstvu Slovenije u Mariboru, nastupajući van zvanične konkurencije. U prvom pokušaju zabeležila je daljinu od 13,49 metara uz vetar od +3,3 m/s i time ostvarila najbolji rezultat takmičenja.

Španović je svoju seriju otvorila najdužim skokom (13,49 m), potom usledili su rezultati 13,24 m, prestup, 13,01 m i 13,30 m. Šestu seriju je propustila. Svi pokušaji osim prvog bili su sa dozvoljenim vetrom u leđa ispod 2,0 m/s.

Trener Goran Obradović ocenio je nastup kao dobar deo priprema za predstojeći „Hanžeković memorijal“ u Zagrebu sledeće nedelje: „Ovo je bio odličan trening za ‘Hanžeković memorijal’ u Zagrebu sledećeg petka. U Sloveniji ćemo do odlaska u Hrvatsku boraviti na kraćim pripremama“, izjavio je Obradović.

Ovo je bilo drugo takmičenje na otvorenom za Ivanu Španović ove godine. Na prethodnom nastupu u Košicama (Slovačka) osvojila je prvo mesto sa rezultatom od 13,79 metara koristeći zalet od deset koraka, dok je sada zalet produžen za još dva. U optimalnoj formi koristi zalet od šesnaest koraka što se očekuje na Prvenstvu Evrope u Birmingemu (Velika Britanija) koje će biti održano od 10. do 16. avgusta.

Od prošle godine Ivana Španović se preorijentisala sa skoka udalj na troskok gde je tokom zimskog perioda postavila nacionalni rekord Srbije u dvorani sa 14,41 metara. Njen najbolji rezultat na otvorenom iznosi 14,24 metra i postignut je pre četiri godine.

Na Prvenstvu Slovenije van konkurencije nastupila je i Natalija Dragojević (21), koja je ostvarila skok od 13,08 metara (+1,3 m/s) i zauzela drugo mesto. Titulu prvakinje Slovenije osvojila je Taja Pučko (19) ličnim rekordom – 12,86 metara.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Džordž Rasel: Loš start sezone, ali odnos sa Totom Volfom ostaje čvrst

Britanski vozač Mercedesa treći u šampionatu, iza Andree Kimija Antonelija i Luisa Hamiltona, dok se spekuliše o mogućem dolasku Maksa Ferštapena.

Published

on

By

Britanski vozač Mercedesa treći u šampionatu, iza Andree Kimija Antonelija i Luisa Hamiltona, dok se spekuliše o mogućem dolasku Maksa Ferštapena.

Džordž Rasel suočava se sa velikim izazovima u sezoni 2026. Formule 1, nakon višegodišnje stagnacije u timu Mercedes. Ove godine konačno ima na raspolaganju konkurentan bolid W17, što je dalo nadu za povratak ekipe na vrh sveta. Međutim, njegov novi timski kolega Andrea Kimi Antoneli briljira i trenutno vodi u generalnom plasmanu, dok je Rasel treći, sa 50 bodova manje od Antonelija i devet bodova iza bivšeg kolege Luisa Hamiltona.

Ovakav razvoj događaja izazvao je brojne spekulacije u padoku o budućnosti Rasela u Mercedesu, posebno ukoliko bi Toto Volf uspeo da dovede Maks Ferštapena. Ipak, Rasel odlučno odbacuje sve glasine o unutrašnjoj krizi i ističe snažnu vezu sa šefom tima. “Već dvanaest godina poznajem Tota Volfa”, podseća Rasel i priseća se svog prvog susreta sa Volfram kada je kao dečak predstavio svoj plan za budućnost putem PowerPoint prezentacije.

Tokom godina kroz pobede i poraze njihova saradnja je samo ojačala. “Postali smo veoma bliski poslednjih godina”, otkriva Rasel. “Kada smo kod kuće, gotovo svakodnevno provodimo vreme zajedno. Moja partnerka Karmen i ja imamo sjajan odnos sa Susie i Totom.” Porodična atmosfera izvan staze pomaže mu da lakše prevaziđe sportske udarce.

Iako Mercedes beleži napredak — poslednji dvostruki trijumf u Melburnu to potvrđuje — Rasel priznaje da ga trenutni rezultati ne zadovoljavaju potpuno: “Dolazimo iz godina relativnog neuspeha u Vilijamsu i Mercedesu bez prave borbe za titulu. Doći do Australije i ostvariti dupli podijum sa Kimijem bio je znak da smo se vratili.”

Uprkos pritisku zbog Antonelijevih uspeha i neizvesnosti oko potencijalnog dolaska Ferštapena, Raselu najveću podršku pruža upravo Volf: “Iako su poslednje trke bile teške za mene, razgovarao sam o svemu sa Totom. Razmišljali smo koliko smo naporno radili prethodne četiri godine kako bismo vratili Mercedes na vrh F1. To me ispunjava ponosom”, zaključuje Rasel uz poruku da nema nameru da odustane jer ima punu podršku šefa tima.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Aston Martin planira duboku tehničku rekonstrukciju za Veliku nagradu Mađarske

Fernando Alonso i tim iz Silverstona pripremaju radikalnu ‘B’ verziju bolida AMR26, dok Honda ubrzava razvoj pogonske jedinice

Published

on

By

Fernando Alonso i tim iz Silverstona pripremaju radikalnu ‘B’ verziju bolida AMR26, dok Honda ubrzava razvoj pogonske jedinice

Aston Martin najavljuje značajnu promenu u svom F1 projektu za nastavak sezone, fokusirajući se na Veliku nagradu Mađarske kao ključni trenutak za preokret rezultata. Fernando Alonso je nedavno istakao da su prave ambicije tima vezane za drugu polovinu godine, a britanski tim iz Silverstona radi na velikoj strukturalnoj nadogradnji bolida sa ciljem povratka u borbu za bodove.

Prema informacijama iz Motorsport Italia, Aston Martin će upravo u Mađarskoj predstaviti toliko temeljitu evoluciju modela AMR26 da će praktično biti reč o potpuno novoj ‘B’ specifikaciji. Ova promena nije samo niz aerodinamičkih poboljšanja, već potpuni redizajn pod rukovodstvom Adriana Neweya. Od aktuelnog bolida zadržaće se samo prednje ogibljenje, dok će ostatak konstrukcije biti detaljno revidiran kako bi ekipa pokušala da ispravi početne probleme projekta.

Tehnička direkcija tima odlučila je da promeni pristup razvoju automobila na jasno definisanoj tački kalendara, s idejom da donese trenutno vidljiv napredak umesto postepenog poboljšanja. Velika nagrada Mađarske biće tako označena kao potencijalna prekretnica za Aston Martin.

Paralelno sa radom na šasiji u Silverstonu, Honda intenzivno razvija novu verziju pogonske jedinice u Japanu. Japanski proizvođač svestan je da trenutni motor ima oko deset odsto manjak snage u odnosu na konkurenciju, što je uticalo na slab start sezone Fernanda Alonsa i Lansa Strola. Nakon rešavanja problema sa pouzdanošću i vibracijama tokom prvog dela godine, Honda sada prelazi na fazu povećanja performansi motora, ali uz ograničenja zbog budžetskog limita.

Koji Watanabe, predsednik Honda Racinga, poručio je javnosti preko zvanične F1 stranice: „Neće se situacija drastično promeniti preko noći, zato naš pristup ostaje dugoročan i nastavljamo sa predanim radom.“ On ističe svakodnevnu komunikaciju sa vlasnikom tima Lorensom Strolom i podvlači da između Aston Martina i Honde nema krize: „Gradimo snažno partnerstvo. Često razgovaram sa Lorensom Strolom koji veruje u Hondine kapacitete.“

Obe strane priznaju visok nivo zahteva: „Naravno da ni on ni ja nismo zadovoljni trenutnom situacijom, ali redovno diskutujemo o načinima kako možemo napredovati – uključujući pogonsku jedinicu, šasiju i funkcionisanje tima“, zaključio je Watanabe. Očekuje se da letnji paket unapređenja bude polazna tačka stabilizacije Aston Martina u sredini poretka i povratka u borbu za bodove.

Pročitaj još

U Trendu