Connect with us

Fudbal

Benfika kritikovala suđenje posle remija sa Famalikaom u portugalskoj ligi

Ekipa Žozea Murinja ispustila prednost od 2:0, a klub i predsednik Rui Košta ogorčeni zbog sudijskih odluka koje ugrožavaju plasman u Ligu šampiona

Published

on

Foto Izvor: Pixabay / Mibro

Ekipa Žozea Murinja ispustila prednost od 2:0, a klub i predsednik Rui Košta ogorčeni zbog sudijskih odluka koje ugrožavaju plasman u Ligu šampiona

Benfika iz Lisabona, koju predvodi trener Žoze Murinjo, odigrala je nerešeno 2:2 protiv Famalikaa u završnici portugalske Primeire, što je izazvalo snažnu reakciju kluba na suđenje. Lisabonski tim je imao vođstvo od 2:0 i delovalo je da kontrolise utakmicu, ali je na kraju ostao bez pobede, čime je ugrožen plasman u narednu sezonu Lige šampiona. Benfika trenutno ima tri boda više od Sportinga, ali je pažnja javnosti usmerena na sporne sudijske odluke sa ovog meča.

Tokom utakmice protiv Famalikaa, Benfika se žalila na nekoliko ključnih situacija. Prvo su tražili penal u svoju korist koji nije dosuđen, potom im je dosuđen penal protiv njih na osnovu VAR-a, a dodatni udarac za ekipu bio je crveni karton za Nikolas Otamendija u 55. minutu. Te odluke izazvale su burne reakcije kako među igračima tako i upravi kluba.

Zbog niza ovih odluka tokom susreta, Benfika je putem društvenih mreža izrazila nezadovoljstvo ironičnom objavom kojom su ‘nagradu za igrača utakmice’ dodelili sudiji Gustavo Korei i njegovim pomoćnicima. Ova poruka brzo se proširila među navijačima i sportskom javnošću.

Predsednik kluba Rui Košta nije krio ogorčenje zbog događaja u Famalikau i jasno je istakao stav kluba: “Želim da izrazim svoje ogorčenje i ogorčenje svih navijača Benfike zbog onoga što se desilo ovde danas. Mislim da ne moramo svi biti saglasni oko svih ključnih odluka koje su donete tokom ove utakmice – one su očigledno neprihvatljive. Niko nema pravo da odlučuje ko će osvojiti prvenstvo ili ko će igrati u Ligi šampiona osim igrača i trenera na terenu. Ono što se danas ovde dogodilo upravo je to. Ono što je sudija uradio danas bilo je pokušaj da spreči Benfiku da dođe do Lige šampiona.”

Ovim remijem Benfika ostaje ispred Sportinga sa tri boda prednosti dve runde pre kraja prvenstva, ali borba za mesto koje vodi u elitno evropsko takmičenje ostaje neizvesna do samog kraja.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Hrvatska minimalnom pobedom nad Panamom ostala u trci za plasman na Mundijalu

Ante Budimir doneo Hrvatskoj tri boda golom u 54. minutu, Engleska i Gana vode na tabeli grupe L

Published

on

By

Ante Budimir doneo Hrvatskoj tri boda golom u 54. minutu, Engleska i Gana vode na tabeli grupe L

Fudbalska reprezentacija Hrvatske savladala je Panamu rezultatom 1:0 u drugom kolu grupe L na Svetskom prvenstvu, a odlučujući pogodak postigao je rezervista Ante Budimir sredinom drugog poluvremena. Ova pobeda održava Hrvatsku u borbi za plasman u narednu fazu takmičenja.

Utakmica je protekla u čvrstoj igri obe ekipe, sa malo prilika u prvom delu susreta. Prvu ozbiljniju šansu Hrvatska je stvorila početkom drugog poluvremena, da bi upravo tada trener selekcije Hrvatske izvršio izmenu koja se ispostavila kao ključna. Ante Budimir, koji je ušao sa klupe, postigao je jedini gol na utakmici u 54. minutu, što je donelo veliko slavlje hrvatskim navijačima.

Pre ovog susreta, Engleska i Gana su odigrale nerešeno bez golova, čime su oba tima došla do po četiri boda na tabeli. Sa ovom pobedom Hrvatska sada ima tri boda i zauzima treće mesto u grupi L, dok Panama još nije osvojila nijedan bod posle dva kola.

Tabela posle drugog kola izgleda ovako: Engleska i Gana po četiri boda, Hrvatska tri boda i Panama bez bodova. U poslednjem kolu grupne faze koje se igra 27. juna sastaju se Engleska – Panama i Hrvatska – Gana. Ishodi tih mečeva odlučiće koje dve reprezentacije će obezbediti plasman dalje.

Duel protiv Gane biće od presudnog značaja za Hrvatsku, dok će Panama pokušati da upiše prve bodove protiv favorizovane Engleske.

Pročitaj još

Fudbal

Geri O’Nil preuzeo Ipsvič nakon povratka kluba u Premijer ligu

Engleski stručnjak potpisao ugovor do 2029. godine i nasleđuje Kirana Mekenu, koji je ekipu vratio u elitni rang

Published

on

By

Engleski stručnjak potpisao ugovor do 2029. godine i nasleđuje Kirana Mekenu, koji je ekipu vratio u elitni rang

Fudbalski klub Ipsvič Taun zvanično je imenovao Gerija O’Nila za novog šefa stručnog štaba, neposredno nakon povratka u Premijer ligu posle samo jedne sezone u Čempionšipu. O’Nil, engleski trener sa bogatim iskustvom, dolazi iz Strazbura i potpisao je ugovor sa Ipsvičem do leta 2029. godine.

Ova promena na klupi usledila je nakon što je Kiran Mekena napustio klub pre dve nedelje, ubrzo pošto je uspešno vratio Ipsvič među elitu engleskog fudbala. Klub je brzo reagovao i angažovao O’Nila, koji će imati zadatak da pripremi tim za izazove koji ih očekuju u novoj sezoni Premijer lige.

Tokom svoje trenerske karijere, Geri O’Nil vodio je još Bornmut i Vulverhempton, a sada preuzima vođstvo nad timom koji se nalazi pred velikim izazovom – očuvanjem statusa premijerligaša. “Čast mi je što sam imenovan za trenera ovog velikog fudbalskog kluba. Pratio sam napredak koji je klub postigao u poslednjih nekoliko godina i što sam sada imao priliku da vodim Ipsvič u Premijer ligi. Svi znamo koji je izazov koji je pred nama dok se zajedno pripremamo za novu sezonu”, izjavio je O’Nil prilikom predstavljanja.

Ipsvič će novu sezonu započeti utakmicom protiv Sanderlenda, koja je zakazana za 22. avgust na domaćem terenu. Navijači s nestrpljenjem očekuju kako će se ekipa snaći pod vođstvom novog trenera i da li će uspeti da obezbedi opstanak među najboljima.

Kiran Mekena ostavio je značajan trag ulaskom u Premijer ligu, a sada Geri O’Nil ima priliku da nastavi taj uzlazni trend i doprinese daljem razvoju kluba.

Pročitaj još

Fudbal

Aleksandar Miljković pojačao Novi Pazar pred evropske izazove

Bivši defanzivac Partizana stiže u klub sa Jošanice, dok Strahinja Pandurović dobija ključna pojačanja za start Superlige Srbije

Published

on

By

Bivši defanzivac Partizana stiže u klub sa Jošanice, dok Strahinja Pandurović dobija ključna pojačanja za start Superlige Srbije

Fudbalski klub Novi Pazar intenzivno radi na formiranju tima za predstojeću sezonu i evropske kvalifikacije, a najnovije ime među pojačanjima je Aleksandar Miljković, bivši igrač Partizana. Klub iz grada na Jošanici potvrdio je dolazak iskusnog defanzivca, vlasnika četiri titule šampiona Srbije i dva Kupa sa crno-belima.

Generalni sekretar kluba Fikret Međedović ranije je najavio dinamičan prelazni rok, što se sada potvrđuje dovođenjem značajnih fudbalera. Nakon povratka Fejsala Mulića u Novi Pazar, angažovan je i Miljković, čime su ambicije tima dodatno ojačane uoči borbe za plej-of i plasman na evropsku scenu.

Trener Strahinja Pandurović sada ima na raspolaganju četiri nova igrača, što je posebno važno s obzirom da Superliga Srbije počinje sredinom jula. Klub navodi da će biti još dolazaka tokom prelaznog roka kako bi se kompletirao sastav sposoban da odgovori izazovima domaćeg prvenstva i međunarodnih nastupa.

Novi Pazar pokazuje ozbiljnost u pripremama za novu sezonu, fokusirajući se na pravovremeno jačanje tima. Dovođenje Aleksandra Miljkovića smatra se jednim od ključnih koraka ka ostvarenju ciljeva koje su rukovodstvo i stručni štab zacrtali pred start takmičenja.

Pročitaj još

U Trendu