Rukometaši Partizana žrebani u Grupu A gde ih očekuju dueli sa mađarskim Vespremaom, nemačkim Fukseom i portugalskim Portom po povratku u elitno takmičenje posle 13 godina.
Rukometni klub Partizan iz Beograda poznaje rivale u predstojećoj sezoni Lige šampiona, nakon što je žreb održan danas u sedištu Evropske rukometne federacije (EHF) u Beču. Crno-beli su smešteni u Grupu A gde će se sastati sa trofejnim timovima – mađarskim Vespremom, nemačkim Fukse Berlin i portugalskim Portom. Ovo označava povratak Partizana među evropsku elitu posle trinaestogodišnje pauze, zahvaljujući specijalnoj pozivnici EHF-a.
U veoma zahtevnoj grupi, Partizan će se suočiti sa Vespremom, dvostrukim uzastopnim šampionom Mađarske koji već godinama važi za jednog od favorita ovog takmičenja. Protivnik iz Nemačke biće im Fukse Berlin, aktuelni vicešampion Evrope koji je pre dvanaest dana poražen u finalu Lige šampiona od Barselone rezultatom 37:34. Porto iz Portugala takođe predstavlja ozbiljnog protivnika, uz Sporting jedan od najuspešnijih portugalskih klubova poslednjih sezona.
Partizan je prošao kroz izazovan žreb i pred njim su utakmice protiv ekipa koje redovno nastupaju na završnicama najvećih evropskih takmičenja. Povratak crno-belih u Ligu šampiona dolazi nakon duže pauze i predstavlja važan trenutak za srpski rukomet, a klub će imati priliku da na evropskoj sceni odmeri snage sa ekipama najvišeg ranga.
Tačan raspored mečeva biće naknadno objavljen od strane Evropske rukometne federacije. Prvi susreti grupne faze očekuju se na jesen, kada će Partizan pokušati da napravi iskorak i pokaže kvalitet protiv renomiranih evropskih rivala.