Connect with us

Ostali sportovi

Lučano Darderi eliminisao Aleksandra Zvereva sa Mastersa u Rimu nakon preokreta

Italijan slavio posle dva sata i 26 minuta igre sa 2:1 u setovima, Zverev nije iskoristio četiri meč lopte

Published

on

Foto Izvor:

Italijan slavio posle dva sata i 26 minuta igre sa 2:1 u setovima, Zverev nije iskoristio četiri meč lopte

Italijanski teniser Lučano Darderi ostvario je izuzetno važnu pobedu na Mastersu u Rimu, savladavši drugog nosioca Aleksandra Zvereva rezultatom 2:1 (1:6, 7:6, 6:0) nakon dva sata i 26 minuta borbe. Meč je odigran pred punim tribinama na rimskom šljaci, a Darderi je posle velikog preokreta obezbedio plasman u četvrtfinale.

Zverev je odlično započeo susret i bez većih problema osvojio prvi set sa ubedljivih 6:1, demonstrirajući sigurnost na servisu i preciznost u razmeni udaraca. U drugom setu, nemački teniser je dva puta imao prednost brejka i servirao za pobedu pri vođstvu od 5:4. Ipak, kada je trebalo da završi posao, Darderi je uspeo da se vrati, izbori taj-brejk i spasi čak četiri meč lopte koje je Zverev propustio da realizuje.

U odlučujućem setu usledio je potpuni pad igre Aleksandra Zvereva. Lučano Darderi iskoristio je svaku priliku i bez izgubljenog gema sa maksimalnih 6:0 završio duel u svoju korist, ostavljajući favorizovanog rivala bez šanse za povratak.

Ovom pobedom, Darderi se plasirao u četvrtfinale gde ga očekuje duel protiv mladog španskog tenisera Rafaela Hodara, koji je ranije eliminisao Leonarda Tijena.

Masters u Rimu nastavlja da donosi iznenađenja, a Lučano Darderi ovom pobedom potvrđuje da na domaćem terenu može parirati i najvećim imenima svetskog tenisa.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Menadžer Maksa Verstapena: Prioritet je ostanak u Red Bullu, ali pod jasnim uslovima

Raymond Vermeulen poručuje da Maksa Verstapena veže ugovor do 2028. sa Red Bullom, ali ostanak zavisi od konkurentnosti bolida i mogućnosti borbe za pobede.

Published

on

By

Raymond Vermeulen poručuje da Maksa Verstapena veže ugovor do 2028. sa Red Bullom, ali ostanak zavisi od konkurentnosti bolida i mogućnosti borbe za pobede.

Maksa Verstapena, aktuelnog vozača Red Bulla i jednog od najtalentovanijih vozača u Formuli 1, poslednjih dana prate spekulacije o potencijalnom prelasku u McLaren 2027. ili 2028. godine, što je izazvalo veliku pažnju u padoku tokom Velike nagrade Austrije. Verstappen je na ovoj trci startovao sa četvrtog mesta nakon brojnih unapređenja na bolidu, ali uz zaostatak od pola sekunde za najbržim vremenom Kimi Antonellija.

Povodom navoda o mogućem transferu iz tima iz Milton Kinsa, oglasio se njegov dugogodišnji menadžer Raymond Vermeulen, koji je naglasio da je želja tima oko Verstappena da ispoštuje ugovor do kraja 2028. godine – ali ne po svaku cenu. „Naš cilj je da ovu avanturu završimo zajedno sa Red Bullom“, izjavio je Vermeulen za holandske medije. “Duh Red Bulla i duh Verstappena se dobro uklapaju, ali potreban nam je paket koji omogućava borbu u samom vrhu. To je oduvek bila osnova našeg partnerstva”, istakao je on.

Vermeulen nije skrivao da Verstappen neće pristati na nastavak saradnje ukoliko tim ne bude sposoban za pobede: „Maks nije rođen da se takmiči u sredini grida“, jasno poručuje menadžer Holanđanina koji trenutno važi za jednog od najboljih vozača današnjice. Dodaje i da sada imaju vreme da se fokusiraju na performanse bolida: „To nema nikakve veze sa odlaskom ili ostankom – imamo dogovor i ispunjavamo ga.“

Prema dostupnim informacijama, ukoliko četvorostruki šampion sveta posle tri naredne trke (do izlaska iz Mađarske) ne bude među tri najbolja vozača šampionata, stiče pravo slobodno pregovara s drugim ekipama – a trenutno zauzima sedmu poziciju sa zaostatkom od 101 boda za Kimijem Antonellijem.

Vermeulen zaključuje: „Lojalnost je uvek bila temelj naše saradnje sa Red Bullom, ali na kraju morate znati kako se bore za pobede.“ Nijednog trenutka nije potvrdio niti demantovao razgovore s McLarenom ili drugim timovima iz Formule 1 grida. U javnosti su se pojavile informacije i o ponudi Mercedesa koju su prema Ralfu Šumaheru odbili kao nedovoljno konkurentnu, dok Jos Verstappen smatra te navode netačnim.

Sve oči su sada uprte u dalji razvoj događaja oko Maksa Verstappena i Red Bulla – ključ će biti rezultati narednih trka i sposobnost tima da mu obezbedi bolid dostojan borbe za sam vrh.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Luka Bošković, Adriana Vilagoš i Ivana Španović nagrađeni za uspehe na Memorijalu ‘Boris Hanžeković’ u Zagrebu

Srpski atletičari ostvarili zapažene rezultate — Bošković postavio nacionalni rekord u skoku udalj, Vilagoš treća u bacanju koplja, Španović četvrta u troskoku

Published

on

By

Srpski atletičari ostvarili zapažene rezultate — Bošković postavio nacionalni rekord u skoku udalj, Vilagoš treća u bacanju koplja, Španović četvrta u troskoku

Na glavnom danu 76. izdanja Memorijala “Boris Hanžeković” u Zagrebu, srpski atletičari Luka Bošković, Adriana Vilagoš i Ivana Španović ostvarili su izuzetne rezultate i osvojili značajne novčane nagrade za svoje uspehe. Takmičenje je održano u Hrvatskoj, a srpski predstavnici ponovo su potvrdili svoj kvalitet na međunarodnoj sceni.

Luka Bošković, član kluba čiji je trener Dragutin Topić, sa samo 19 godina skočio je 8,23 metra u disciplini skok udalj. Ovaj rezultat predstavlja novi rekord Srbije za starije juniore i mlađe seniore. Bošković je ovim skokom osvojio drugo mesto na prestižnom mitingu u Zagrebu i još jednom potvrdio status drugog najboljeg skakača udalj u istoriji Srbije. Za ovaj uspeh pripala mu je novčana nagrada od 2.000 evra, koliko je dobila i njegova klupska koleginica Angelina Topić.

Adriana Vilagoš zauzela je treće mesto u bacanju koplja sa rezultatom od 60,04 metra. Iako nije uspela da dosegne svoj maksimum na ovom takmičenju, Vilagoš može biti zadovoljna osvajanjem mesta na podijumu i dodatnom motivacijom pred sledeće izazove. Za osvojenu poziciju dobila je ček od 1.500 dolara.

Ivana Španović postigla je najbolji rezultat karijere na otvorenom u troskoku – skočila je 14,25 metara. U ukupnom plasmanu bila je četvrta, dok je među evropskim takmičarkama zauzela drugo mesto, što joj predstavlja važan parametar pred nastup u Birmingemu. Španović je za svoj plasman dobila novčanu nagradu od 750 dolara.

Ovi rezultati potvrđuju kontinuitet vrhunskih dostignuća srpskih atletičara na međunarodnim mitinzima i predstavljaju dodatni podstrek za predstojeća velika takmičenja.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Karlos Sainc i Vilijams planiraju napredak posle teškog vikenda u Austriji

Vilijams se suočava sa izazovima na Red Bul Ringu, Sainc završio tek na 18. mestu, ali tim veruje u poboljšanja nakon letnje pauze

Published

on

By

Vilijams se suočava sa izazovima na Red Bul Ringu, Sainc završio tek na 18. mestu, ali tim veruje u poboljšanja nakon letnje pauze

Karlos Sainc i ekipa Vilijamsa imali su težak vikend na Velikoj nagradi Austrije, gde je španski vozač zauzeo tek 18. mesto u prvoj sesiji slobodnih treninga, zaostajući više od dve sekunde za najbržima. Iako je Vilijams pokazao određeni napredak tokom ranijih trka sa bolidom FW48, evropska turneja i konkurencija koja ubrzano donosi unapređenja otežali su situaciju timu iz Grova.

Tokom prve sesije slobodnih treninga (FP1), Karlos Sainc nije učestvovao, a u nastavku današnjeg programa nije uspeo da prođe dalje od 18. pozicije. Iako je bio brži od oba Aston Martina i Kadilaka, to nije bilo dovoljno da se uključi u borbu za sredinu tabele. “Priroda staze nam veoma otežava stvari, posebno zbog vrućine i brzih sektora”, istakao je Sainc. Dodao je: “Moramo da napredujemo ako želimo šansu za Q2.”

Šef tima Džejms Voulz priznao je da su rivali poput Racing Bullsa i Audija ostvarili značajan razvojni napredak: “Impresionirani smo konkurentnošću grida, način na koji razvijaju bolide je neverovatan. To je dobro za sport.” Voulz ipak veruje u strategiju Vilijamsa: „Naš cilj je da budemo bolji od ostalih, ali mislim da će glavni razvojni koraci doći posle letnje pauze.“ On dodaje: „Ne mislim da će mnogo timova moći da napravi toliki skok kakav mi planiramo.“

Sainc još uvek nije osvojio bodove na evropskim trkama ove sezone – najbliži tome bio je u Monaku pre incidenta sa Nikom Hilkenbergom u krivini Loews. Tim planira prvo veće unapređenje na stazi Silverston narednog vikenda kako bi rešili problem prekomerne težine bolida. Voulz naglašava: „Ići ćemo korak po korak, a veliki pomak očekujemo krajem evropske turneje u Bakuu.“

Vilijams trenutno radi na otklanjanju problema sa balansom između desnih i levih krivina kao i aerodinamičkim performansama. „Ove godine smo više puta videli da balans nije kakav želimo“, kaže Voulz. On zaključuje: „Dobre vesti su što promena ide po planu i videćemo ih uskoro.“ Za sada će Karlos Sainc morati strpljivo da čeka konkretnije rezultate svog truda dok tim nastavlja razvoj.

Pročitaj još

U Trendu