Connect with us

Ostali sportovi

Janik Siner bez poraza već dva meseca, pred istorijskim uspehom u Rimu

Italijanski teniser osvojio četiri uzastopna mastersa, u Rimu ima priliku da kompletira sve trofeje iz ove serije

Published

on

Foto Izvor:

Italijanski teniser osvojio četiri uzastopna mastersa, u Rimu ima priliku da kompletira sve trofeje iz ove serije

Janik Siner, prvi reket sveta, nastavlja impresivnu seriju ovog proleća i trenutno je u izvanrednoj formi na masters turniru u Rimu. Nakon što je početak sezone bio nešto slabiji, Siner već dva meseca ne zna za poraz i za to vreme je osvojio sva četiri dosadašnja masters turnira.

Na ovogodišnjem turniru u Rimu, rezultati mu idu na ruku: Karlos Alkaraz zbog povrede nije učestvovao, dok je Novak Đoković neočekivano eliminisan već u drugom kolu od Dina Prižmića. To otvara put Sineru ka tituli pred domaćom publikom.

Na startu turnira, Janik Siner je rutinski savladao Sebastijana Ofnera iz Austrije sa 6:3, 6:4. Iz njegovog dela žreba prethodnog dana ispala su još tri favorita – Jakub Menšik, Artur Fils (koji je predao meč) i Ben Šelton. Ovo znači da bi italijanski teniser mogao doći do finala bez duela sa igračima iz prvih deset na ATP listi. Potencijalna prepreka mu može biti Danil Medvedev u polufinalu ili Andrej Rubljov u četvrtfinalu.

Siner je nedavno trijumfovao i u Madridu, čime je osvojio peti uzastopni masters – podvig koji nikada pre nije viđen. Ukoliko bi slavio i u Rimu, kompletirao bi sve masters trofeje iz ove kategorije – što je dosad pošlo za rukom samo Novaku Đokoviću.

Uprkos sjajnim rezultatima, Siner ostaje skroman: „Da, to mi znači veoma mnogo. Ipak, ne mogu se porediti sa Rafom, Rodžerom ili Novakom. Ono što su oni uradili bilo je impresivno. Ne igram da bih obarao te rekorde, igram zbog sebe, svog tima i porodice. Oni nikada nisu promenili svoj stav prema meni, to su jednostavni ljudi i sa njima se osećam sigurno. Kod kuće ne pričamo o tenisu, to je poseban odnos. Sve ove brojke znače, ali iza njih stoje disciplina i ogromna žrtva“, rekao je Siner.

On ističe koliko su svakodnevne rutine važne: „Postoje dnevne rutine koje niko ne vidi, ja sam prvi koji je spreman svakog jutra. Volim ovaj put i želim da budem najbolja verzija sebe. Ne razmišljam o rekordima. Ono što su drugi uradili, a posebno ono što Novak i dalje radi, zaista je neverovatno. Ne mogu da se poredim sa njima.“

S obzirom na trenutnu formu Janika Sinera i povoljan žreb pred svojim navijačima u Rimu, italijanski teniser ima šansu da ispiše istoriju svetskog tenisa.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Audi iskoristio pravne rupe i unapredio motor tokom ADUO procesa u Formuli 1

Nico Hülkenberg i Gabriel Bortoleto vozili su unapređene Audi motore na trci za Veliku nagradu Španije, što je izazvalo šok među rivalima i pokrenulo novu tehničku debatu u Formuli 1.

Published

on

By

Nico Hülkenberg i Gabriel Bortoleto vozili su unapređene Audi motore na trci za Veliku nagradu Španije, što je izazvalo šok među rivalima i pokrenulo novu tehničku debatu u Formuli 1.

Audi je izazvao pravu pometnju u Formuli 1 nakon što je tokom procesa ADUO iskoristio regulatorne praznine i plasirao unapređenu verziju svoje pogonske jedinice još za vikend Velike nagrade Španije na stazi Montmelo. Sve se odvilo dok je pažnja javnosti bila usmerena na rezultate FIA-inih tehničkih evaluacija perioda od Australije do Kanade, kada su iz Red Bulla izrazili sumnje u tačnost mernih sistema, tvrdeći da njihov motor sa unutrašnjim sagorevanjem (ICE) ima najveću snagu na gridu.

Zbog prigovora Red Bulla, FIA je odlučila da ponovi ceo proces evaluacije kako bi otklonila moguće greške, ali prvobitna klasifikacija ostala je na snazi dok se ne objave nove odluke. U takvom ambijentu sumnji i neizvesnosti, Audi je potpuno neočekivano implementirao unapređenja svojih motora koristeći mogućnosti koje pruža trenutni pravni okvir oko ADUO bonifikacija. Tokom trkačkog vikenda u Barseloni, novi ICE i turbokompresor ugrađeni su u bolide koje voze Nico Hülkenberg i Gabriel Bortoleto, a sve to prošlo je gotovo nezapaženo jer se očekivalo da će fokus biti na zameni pogonske jedinice kod Maxa Verstappena posle kvara u Monaku.

Tek nedeljama kasnije postalo je jasno koliki značaj ima ovaj potez Audija. Modifikacije koje su uvedene nisu bile drastične po pitanju konstrukcije, već su ciljale optimizaciju upravljanja motorom i isporuke snage kroz precizno definisane tehničke zahvate. Na taj način Audi postaje prvi proizvođač koji koristi „rupe“ u pravilniku da bi ubrzao razvoj pogonske jedinice u okviru ADUO režima.

Stručnjaci navode da ovakav potez nije bio rezultat improvizacije – centri razvoja kompanije iz Ingolstadta i Hinwila mesecima su radili na ovoj strategiji, a motori su bili spremni i čekali odobrenje FIA-e pre transporta direktno u paddock Montmela. S obzirom na brzinu reakcije nakon FIA-inog saopštenja iz Monaka, rivali su ostali zatečeni efikasnošću nemačkog tima.

Iako će konačni rezultati revizije metrike biti poznati tek nakon nove procene FIA-e, Audi-jev potez ostaje upisan kao presedan koji bi mogao promeniti pristup razvoju pogonskih jedinica svih timova ubuduće.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Majk Krak: Fernando Alonso je isuviše brz da bi se povukao iz Formule 1

Šef Aston Martina ističe da tim želi da Fernando Alonso i sledeće godine ostane uz Lensa Strola, dok odluka ostaje na španskom vozaču.

Published

on

By

Šef Aston Martina ističe da tim želi da Fernando Alonso i sledeće godine ostane uz Lensa Strola, dok odluka ostaje na španskom vozaču.

Majk Krak, šef tima Aston Martin, javno je izrazio podršku Fernandu Alonsu u svetlu sve češćih spekulacija o mogućem povlačenju dvostrukog svetskog šampiona iz Formule 1. Nakon što su se pojavile informacije da bi Alpine mogao biti među opcijama za nastavak karijere španskog vozača, Krak je na konferenciji za medije bio upitan o budućnosti Alonsa. “Ako pogledate unazad jednu ili dve sezone, jasno smo rekli da želimo da ostane. Mislim da će Fernando doneti odluku tokom letnje pauze, a mi smo zadovoljni trenutnim vozačima. Zaslužuju priznanje za način na koji se nose sa trenutnom situacijom”, izjavio je Krak.

Tim iz Silverstona želi da zadrži trenutnu postavu sa Fernandom Alonsom i Lensom Strolom i u sezoni 2025. godine, ali kako ističe Krak, konačna odluka ostaje na Alonsu. “Piloti su najviše pogođeni svim promenama i izazovima koje imamo, a način na koji to podnose je zaista vredan divljenja. Imam velika očekivanja da ćemo nastaviti zajednički rad,” dodao je šef Aston Martina.

Na pitanje šta očekuje ovog leta – potencijalno povlačenje Alonsa ili produžetak saradnje – Krak je odgovorio sa osmehom: “Fernando ne bi trebalo da se povuče, previše je brz.” Ova izjava dodatno potvrđuje koliko tim ceni iskustvo i brzinu iskusnog Španca.

Aston Martin trenutno prolazi kroz izazovan period sa razvojem novog šasija i takozvanim ‘B automobilom’, što dodatno komplikuje sezonu za oba vozača. Uprkos tome, rukovodstvo tima naglašava posvećenost i profesionalizam Fernanda Alonsa i Lensa Strola.

Odluka o nastavku karijere jednog od najiskusnijih vozača Formule 1 mogla bi biti poznata tokom letnje pauze, dok navijači iščekuju rasplet oko budućnosti Fernanda Alonsa u elitnom takmičenju.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Pecco Bagnaia prelazi u Apriliju i čini italijanski Dream Team sa Bezzecchijem

Dvostruki šampion sveta Pecco Bagnaia naredne sezone voziće za Apriliju, gde će mu timski kolega biti aktuelni lider šampionata Marco Bezzecchi.

Published

on

By

Dvostruki šampion sveta Pecco Bagnaia naredne sezone voziće za Apriliju, gde će mu timski kolega biti aktuelni lider šampionata Marco Bezzecchi.

Pecco Bagnaia, dvostruki svetski šampion u MotoGP, zvanično je potpisao ugovor sa ekipom Aprilije za narednu sezonu. Ova vest dolazi neposredno nakon što je potvrđeno da Pedro Acosta dolazi na njegovo mesto u Ducati timu iz Borgo Panigale, dok Marc Márquez ostaje u fabričkom timu Ducatija. Sa dolaskom Bagnai-e, Aprilija formira potpuno italijanski Dream Team – uz Marca Bezzecchija, koji trenutno vodi u generalnom plasmanu.

Bagnaia je prethodnih sezona ostvario velike uspehe na motociklu Ducatija, osvajajući dve titule prvaka sveta. Njegov transfer predstavlja značajan potez na tržištu vozača i dodatno pojačava ambicije Aprilije koja ove godine dominira MotoGP šampionatima. “Bagnaia i Bezzecchi zajedno predstavljaju najjači mogući italijanski tandem na gridu, a zanimljivo je da su obojica prošli kroz Accademiju Valentina Rossija,” navodi se iz izvora bliskih timu.

Očekuje se da će dolazak Bagnai-e znatno povećati šanse Noale tima za nastavak uspešnih rezultata. Zbog ovog transfera, Jorge Martín bi mogao da napusti Apriliju i pređe u Yamahu, što bi bio sledeći veliki potez u ‘puzzlu’ MotoGP vozača. Podsećamo, Martín još uvek ima priliku da osvoji titulu ove godine.

Formiranjem novog tandema Bagnaia–Bezzecchi, Aprilija postaje favorit navijača iz Italije (tifosi), dok Ducati stvara svoj „španski Dream Team“ sa Márquezom i Acostom. Sve ovo dodatno podiže uzbuđenje pred sledeću sezonu MotoGP-a.

Ulazak Pecca Bagnai-e u redove Aprilije ne samo što menja ravnotežu snaga među vodećim timovima već otvara novo poglavlje rivalstva unutar italijanskog motociklizma i donosi dodatnu neizvesnost pred narednu sezonu.

Pročitaj još

U Trendu