Connect with us

Domaće

Sudar dva automobila kod Ušća u Beogradu, oštećena vozila

Policija obavila uviđaj, saobraćaj otežan tokom uklanjanja vozila sa raskrsnice

Published

on

Foto Izvor:

Policija obavila uviđaj, saobraćaj otežan tokom uklanjanja vozila sa raskrsnice

Teška saobraćajna nezgoda dogodila se na uglu ulica Milentija Popovića i Bulevara Mihajla Pupina u Beogradu, u utorak oko 20:35 časova, potvrđeno je iz policijskih izvora. U nesreći su učestvovala dva putnička vozila koja su znatno oštećena, dok za sada nije poznat stepen povreda učesnika.

Prema prvim informacijama, do sudara je došlo kada je vozač koji se kretao iz Ulice Milentija Popovića prošao na crveno svetlo, nakon čega je na njega naletelo drugo vozilo koje se kretalo Bulevarom Mihajla Pupina u pravcu Zemuna. Sudar je bio silovit i oba automobila su pretrpela značajna oštećenja.

“Policija je odmah izašla na lice mesta, obavila uviđaj i radi na utvrđivanju svih okolnosti nesreće”, navedeno je u zvaničnoj izjavi. Saobraćaj je bio otežan tokom uviđaja i uklanjanja oštećenih vozila sa raskrsnice.

Raskrsnica kod tržnog centra Ušće već duže vreme važi za jedno od rizičnijih mesta u saobraćaju. Vozači koji dolaze iz Ulice Milentija Popovića koriste takozvanu zelenu strelicu, dok drugi učesnici koji skreću ka tržnom centru često pogrešno procenjuju signalizaciju, što doprinosi povećanom broju incidenata na ovoj lokaciji. Građani i vozači ukazuju na potrebu za dodatnim obeležavanjem i poboljšanjem režima rada semafora na ovoj raskrsnici.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Domaće

Nesreća u Begaljici kod Grocke, dete teško povređeno pod točkovima traktora

Policija i tužilaštvo sprovode istragu, lekari se bore za život jednoipogodišnjeg deteta

Published

on

By

Policija i tužilaštvo sprovode istragu, lekari se bore za život jednoipogodišnjeg deteta

Jednoipogodišnji dečak teško je povređen u porodičnom dvorištu u beogradskom naselju Begaljica, opština Grocka, juče oko 18 časova, saopštili su policijski izvori. Prema dostupnim informacijama, dete je palo pod točkove traktora kojim je upravljao njegov deda, dok ga je otac držao u naručju. Lekari se trenutno bore za život povređenog deteta.

Do nesreće je došlo tokom uobičajenih radova oko poljoprivredne mehanizacije. Kako se navodi, deda (57) je upravljao traktorom, dok je otac (34) držao dete u naručju sedeći na vozilu. U jednom trenutku, nakon naglog kočenja, otac je izgubio ravnotežu i ispustio dete, koje je palo na zemlju u blizini točkova. Deda nije primetio šta se dogodilo i nastavio je vožnju, prilikom čega je došlo do povređivanja deteta.

U dvorištu je odmah zavladala panika, a članovi porodice su pokušavali da pomognu povređenom detetu dok na lice mesta nije stigla ekipa hitne pomoći. Prema rečima očevidaca, prizori nakon nesreće su bili potresni.

“Istraga je u toku i preduzimaju se sve radnje kako bi se utvrdile okolnosti pod kojima je došlo do ove nesreće”, rečeno je iz policijskih izvora. Lekari čine sve kako bi stabilizovali zdravstveno stanje deteta koje je zadobilo teške povrede opasne po život.

Meštani Begaljice su u šoku zbog događaja i navode da je porodica poznata po vrednoći i poštenju. Ističu da se ovakva nesreća do sada nije dogodila u njihovom kraju i nadaju se oporavku deteta.

Pročitaj još

Domaće

Policija uhapsila dva crnogorska državljanina u Beogradu zbog kokaina

Služba za borbu protiv organizovanog kriminala zaplenila više od 850 grama droge, osumnjičenima određeno zadržavanje

Published

on

By

Služba za borbu protiv organizovanog kriminala zaplenila više od 850 grama droge, osumnjičenima određeno zadržavanje

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova uhapsili su dva crnogorska državljanina, P. L. (26) i M. L. (31), u naselju Beograd na vodi, zbog sumnje da su neovlašćeno proizvodili i prodavali opojne droge, saopšteno je iz policije. Hapšenje je obavljeno po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu.

Prema navodima iz istrage, osumnjičeni su tokom dužeg vremenskog perioda nabavljali kokain od za sada nepoznatih osoba, koji su potom skladištili u stanu na teritoriji Beograda i prodavali kupcima u glavnom gradu i drugim gradovima Srbije.

Policija je prilikom hapšenja u automobilu kod M. L. pronašla kesu sa oko 150 grama kokaina. Dodatnim pretresom stana, koji je, kako se sumnja, koristio M. L. za skladištenje i pripremu narkotika, zaplenjeno je još 850 grama kokaina i vaga za precizno merenje.

“Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu”, navedeno je u zvaničnom saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova.

Slučaj se vodi pod nadzorom Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, a policija nastavlja istragu radi identifikacije svih lica povezanih sa nabavkom i distribucijom narkotika.

Pročitaj još

Domaće

Policija uhapsila 14 osumnjičenih za lažne srpske pasoše u Novom Sadu

Sektor unutrašnje kontrole MUP-a otkrio mrežu, istraga Višeg javnog tužilaštva u toku

Published

on

By

Sektor unutrašnje kontrole MUP-a otkrio mrežu, istraga Višeg javnog tužilaštva u toku

Pripadnici Sektora unutrašnje kontrole Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Novom Sadu, razbili su kriminalnu mrežu koja je omogućavala međunarodnim beguncima izradu srpskih pasoša na tuđe identitete, saopšteno je iz policijskih izvora. Istraga je pokazala da su osumnjičeni pribavljali lične podatke građana Srbije bez pasoša ili policijskog dosijea, kako bi osobama sa poternica Interpola omogućili izradu legalnih dokumenata.

Prema navodima iz istrage, jedan od klijenata bio je i odbegli vođa “kavačkog klana” Radoje Zvicer, koji je navodno za pasoš ponudio iznos od 50.000 evra (oko 5.850.000 dinara). Glavnu ulogu u lancu imao je penzionisani policajac Z. D., koji je, dok je bio u aktivnoj službi od decembra 2022. do novembra 2025. godine, proveravao podatke osoba čiji bi identitet bio zloupotrebljen.

Policija je u prethodnim danima uhapsila 14 osoba, među kojima su B. Š. (35) iz Rume i S. A. (46) iz Novog Sada. Smatra se da je najmanje deset osoba iz Turske, Rusije, Grčke, Bosne i Hercegovine i Crne Gore na ovaj način došlo do srpskih pasoša, koristeći tuđe lične podatke za skrivanje identiteta.

“Za sada je utvrđeno da su među korisnicima lažnih dokumenata i lica za kojima su raspisane crvene Interpolove poternice zbog teških krivičnih dela, uključujući ubistva, trgovinu narkoticima, pranje novca i ilegalnu trgovinu oružjem. Istraga je u toku i očekujemo dalje informacije”, navodi se u zvaničnom saopštenju policije.

Interpol je upozorio na posebno visok rizik od jednog turskog državljanina i jednog crnogorskog begunca koji se dovode u vezu sa organizovanim kriminalom i likvidacijama. Istraga o zloupotrebama srpskih pasoša traje, a Više javno tužilaštvo u Novom Sadu vodi postupak protiv osumnjičenih.

Pročitaj još

U Trendu