Ana Brnabić zahvalila na inicijativi ODIHR-a, Srbija otvorena za dogovor o terminima i svim praktičnim aspektima
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da je Srbija na raspolaganju za dogovor o terminima i svim praktičnim aspektima organizacije Misije za procenu potreba posmatranja izbora (NAM) Kancelarije za demokratske institucije i ljudska prava (ODIHR). Brnabić je ovu poruku uputila u pismu direktorki ODIHR-a Mariji Telalijan, navodeći da Narodna skupština ostaje posvećena otvorenoj i konstruktivnoj saradnji sa relevantnim međunarodnim institucijama.
Prema njenim rečima, inicijativa ODIHR-a za upućivanje NAM misije u Srbiju predstavlja važan korak ka unapređenju transparentnosti i kvalitetu izbornog procesa. Brnabić je istakla da je Narodna skupština spremna da pruži svu potrebnu podršku kako bi se dogovorili termini i efikasno organizovala poseta misije.
“Narodna skupština Republike Srbije ostaje posvećena otvorenoj i konstruktivnoj saradnji sa međunarodnim organizacijama i spremna je da pruži sve informacije i logističku podršku tokom boravka NAM misije u Srbiji”, navodi se u pismu Brnabićeve.
Očekuje se da će u narednom periodu biti precizirani datumi dolaska i organizacioni detalji u vezi sa misijom, uz nastavak dijaloga između srpskih institucija i ODIHR-a.