Sastanak održan na marginama Generalne skupštine Organizacije američkih država, razgovarano o jačanju saradnje
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić sastao se u Panama Sitiju sa ministrom spoljnih poslova, spoljne trgovine, stranih investicija i poslova dijaspore Sent Vinsenta i Grenadina Dvajtom Ficdžeraldom Bramblom, na marginama Generalne skupštine Organizacije američkih država, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova. Đurić je istakao da Srbiju i Sent Vinsent i Grenadine povezuju dobri i prijateljski odnosi, kao i privrženost principima međunarodnog prava i Povelje Ujedinjenih nacija. On je zahvalio na podršci Sent Vinsenta i Grenadina najvažnijim nacionalnim pitanjima Srbije.
Ministar Đurić je izrazio interesovanje za intenziviranje političkog dijaloga i realizaciju poseta na visokom nivou, uz upućen poziv ministru Bramblu da poseti Srbiju. Tokom razgovora, Đurić je ukazao na potencijale za razvoj saradnje u oblasti prosvete kroz program stipendiranja stranih studenata “Svet u Srbiji” i pozvao mlade iz Sent Vinsenta i Grenadina da konkurišu za studiranje u Srbiji.
Đurić je naglasio da Srbija pozdravlja odluku Sent Vinsenta i Grenadina da učestvuje na Specijalizovanoj izložbi Ekspo 2027, izražavajući zadovoljstvo što će delegacija ove zemlje imati priliku da predstavi svoje potencijale na svetskoj izložbi. Sagovornici su razmotrili i unapređenje saradnje u okviru regionalnih organizacija Latinske Amerike i Kariba, sa ciljem jačanja veza između Srbije i tih geografski udaljenih, ali prijateljskih zemalja.
“Srbija je posvećena jačanju prijateljskih odnosa i saradnje sa državama Latinske Amerike i Kariba”, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova.
Ministar Đurić boravi u višednevnoj poseti Panami.