Connect with us

Politika

Aleksandar Vučić prisustvovao potpisivanju ugovora za izgradnju puta ‘Vožd Karađorđe’ u Beogradu

Zvaničnici potpisali dokumente, projekat vredan milijardu i trista miliona evra povezaće Beograd sa opštinama u Šumadiji

Published

on

Foto Izvor:

Zvaničnici potpisali dokumente, projekat vredan milijardu i trista miliona evra povezaće Beograd sa opštinama u Šumadiji

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je u Beogradu ceremoniji potpisivanja dokumenata o projektovanju i izvođenju radova za izgradnju državnog puta I reda ‘Vožd Karađorđe’, sektori 2 i 3. Ugovor su potpisali ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević, direktor Koridora Srbije Aleksandar Antić i predstavnik kineske kompanije.

Kako je saopšteno, vrednost ovog infrastrukturnog projekta iznosi milijardu i trista miliona evra. Predsednik Vučić je istakao da će izgradnja ovog puta omogućiti bolje povezivanje Beograda sa njegovim južnim delovima, kao i sa severnim delom Šumadije.

“Konačno ćemo Mladenovac i Lazarevac da spojimo ne samo sa Aranđelovcem, već u potpunosti i sa Beogradom, ali će i Mladenovac i Sopot i Lazarevac, kao i Topola i Rača i Kragujevac, sva mesta u našoj Šumadiji, Rudnik, biti neuporedivo bolje povezani sa Beogradom nego što su bili do sada”, naveo je Vučić u zvaničnoj izjavi.

Prema podacima Koridora Srbije, izgradnja državnog puta I reda ‘Vožd Karađorđe’ obuhvata teritorije opština Sopot, Mladenovac, Lazarevac, Aranđelovac, Topola, Rača, Lapovo, Velika Plana, Svilajnac, Despotovac i Bor, koje su deo Šumadijskog, Pomoravskog i Borskog okruga. Planirane su deonice Lazarevac (Županjac) – Aranđelovac i Mali Požarevac – Svilajnac – Despotovac.

Nadležne institucije ističu da će novi put doprineti saobraćajnom razvoju regiona i unaprediti dostupnost brojnih naselja. Ceremonija potpisivanja ugovora održana je u prisustvu zvaničnika, a početak radova najavljen je za naredni period.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politika

Premijer Đuro Macut obišao bazu žandarmerije u Beogradu povodom jubileja jedinice

Predsednik vlade sa saradnicima posetio odred žandarmerije, ističući značaj jubileja i dugu tradiciju jedinice

Published

on

By

Predsednik vlade sa saradnicima posetio odred žandarmerije, ističući značaj jubileja i dugu tradiciju jedinice

Predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut, zajedno sa državnim sekretarom Vladanom Zagrađaninom i direktorom policije generalom policije Draganom Vasiljevićem, obišao je danas bazu odreda žandarmerije u Beogradu, povodom obeležavanja 25 godina od ponovnog formiranja ove jedinice, kako je saopšteno iz nadležnih institucija. Tom prilikom istaknuto je da žandarmerija predstavlja jedan od ključnih stubova odbrane Republike Srbije.

Premijer Macut je u obraćanju čestitao žandarmeriji značajan jubilej i zahvalio pripadnicima na posvećenosti i radu. “Koristim današnju priliku da se u ime Vlade Republike Srbije i u svoje lično ime zahvalim i čestitam žandarmeriji na ovom značajnom jubileju. To nije 25 godina postojanja u novom sazivu, to je zapravo istorija koja traje preko 160 godina”, rekao je Macut, podsećajući na dugu tradiciju ove jedinice.

Državni sekretar Vladan Zagrađanin i direktor policije Dragan Vasiljević pridružili su se premijeru tokom obilaska baze, naglašavajući važnost žandarmerije u sistemu bezbednosti i očuvanju reda i mira. U zvaničnoj izjavi istaknuto je da je žandarmerija tokom proteklih decenija imala ključnu ulogu u zaštiti građana i teritorijalnog integriteta zemlje.

Tokom posete nije bilo najava o dodatnim merama ili promenama u radu jedinice, a obeležavanje jubileja proteklo je u zvaničnoj i svečanoj atmosferi. Predstavnici vlade i policije izrazili su očekivanje da će žandarmerija i u narednom periodu nastaviti da doprinosi bezbednosti Republike Srbije.

“Žandarmerija je kroz istoriju, posebno u poslednjih 25 godina, bila značajan oslonac državne bezbednosti”, navodi se u izjavi premijera Macuta.

Pročitaj još

Politika

Predsednik Vučić uputio saučešće Venecueli i ponudio pomoć nakon zemljotresa

Vlada Srbije izrazila spremnost da pruži podršku Venecueli, predsednik Vučić poručio da je Srbija uz prijateljski narod

Published

on

By

Vlada Srbije izrazila spremnost da pruži podršku Venecueli, predsednik Vučić poručio da je Srbija uz prijateljski narod

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je iskreno saučešće građanima Venecuele povodom nedavnih zemljotresa koji su pogodili ovu južnoameričku zemlju. U poruci objavljenoj na društvenoj mreži Iks, Vučić je istakao da je sa tugom primio vesti o tragičnim događajima i izrazio spremnost Srbije da, u skladu sa svojim mogućnostima, pruži neophodnu pomoć Venecueli.

Kako je saopšteno, predsednik Vučić je naglasio da Srbija stoji uz prijateljski narod Venecuele i da je spremna da pomogne u saniranju posledica zemljotresa. U zvaničnoj izjavi, dodaje se da su ovakve prirodne nepogode trenutak solidarnosti i međusobne podrške.

“Srbija je spremna da, u skladu sa svojim mogućnostima, pruži neophodnu pomoć Venecueli”, napisao je predsednik Vučić na društvenoj mreži Iks, izražavajući saučešće porodicama stradalih i podršku svim građanima pogođenim zemljotresima.

Detalji o eventualnoj vrsti i obimu pomoći nisu precizirani, dok zvaničnici navode da će vlada Srbije pratiti razvoj situacije i u kontaktu je sa nadležnim institucijama Venecuele.

U saopštenju se podseća na dugogodišnje prijateljske odnose Srbije i Venecuele, a predsednik Vučić je poručio da će Srbija nastaviti da pruža podršku narodima pogođenim elementarnim nepogodama.

Pročitaj još

Politika

Građani iz Novog Sada krenuli peške ka Beogradu na skup podrške predsedniku

Više stotina učesnika iz Novog Sada započelo je marš ka Beogradu, a skup je zakazan za 27. jun ispred Narodne skupštine

Published

on

By

Više stotina učesnika iz Novog Sada započelo je marš ka Beogradu, a skup je zakazan za 27. jun ispred Narodne skupštine

Nekoliko stotina građana, simpatizera i aktivista iz Novog Sada krenulo je jutros sa Petrovaradina pešice prema Beogradu kako bi prisustvovali skupu podrške predsedniku Aleksandru Vučiću, koji je najavljen za subotu, 27. jun, na platou ispred Narodne skupštine. Ova grupa istakla je da želi lično da pruži podršku predsedniku Srbije, kao i većinskoj Srbiji, navodeći jedinstvo i zajednički stav kao glavne razloge okupljanja.

Okupljeni su pre polaska nosili transparente i poruke podrške, a u izjavi prisutnih poručeno je: “Srpski narode, predsedniče, vidimo se u Beogradu.” Organizatori navode da broj okupljenih pokazuje želju građana Novog Sada da aktivno učestvuju u društvenim dešavanjima i izraze svoje mišljenje na javnom skupu.

Prema navodima organizatora, marš je zamišljen kao mirno okupljanje uz poštovanje svih propisa, dok je cilj prisustvo centralnom događaju u Beogradu. Očekuje se da povorka stigne u prestonicu u subotu, uoči zakazanog skupa.

“Okupljanje je primer solidarnosti i zajedništva”, naveli su predstavnici grupe tokom polaska iz Petrovaradina.

Zvaničnih izjava nadležnih organa o ovom događaju za sada nema, a okupljanje protiče mirno i bez incidenata.

Pročitaj još

U Trendu