Connect with us

Ostali sportovi

Oliver Bearman doživeo težak incident u Suzuki, Colapinto označen kao krivac

Britanski vozač Haas tima Oliver Bearman završio u zaštitnim barijerama nakon opasnog kontakta sa Francem Colapintom, što je izazvalo raspravu o bezbednosti u novoj F1 eri

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / Hiro komae

Britanski vozač Haas tima Oliver Bearman završio u zaštitnim barijerama nakon opasnog kontakta sa Francem Colapintom, što je izazvalo raspravu o bezbednosti u novoj F1 eri

Oliver Bearman, britanski vozač tima Haas, doživeo je ozbiljan incident tokom trke Formule 1 na stazi Suzuka, kada je u krivini Spoon završio u zaštitnim barijerama nakon sudara sa vozačem Alpine tima, Francem Colapintom. Do nezgode je došlo zbog velike razlike u brzini između Bearmanovog bolida i Colapintovog Alpine-a, što je izazvalo zabrinutost među vozačima i zvaničnicima Formule 1 pred naredni Gran Pri u Majamiju.

Incident se dogodio kada je Bearman pokušao da izbegne Colapinta, koji se kretao znatno sporije, što je dovelo do naglog skretanja i gubitka kontrole. U trenutku kada je Bearman izašao sa staze i prešao na travu, drastična razlika u prianjanju dovela je do toga da Haas udari u barijere velikom brzinom. Prema zvaničnim informacijama, Bearman je prošao sa povredama nogu i kolena, ali bez ozbiljnih posledica.

U svojoj prvoj detaljnoj izjavi posle incidenta, Bearman je u razgovoru za medije jasno istakao da smatra da je Franco Colapinto glavni krivac za nastalu situaciju: “Ono što je uradio je neprihvatljivo. Vozači stalno govorimo o međusobnom poštovanju i ranijoj odbrani zbog razlika u brzini, a onda se dogodi ovako nešto”, izjavio je Bearman.

Snimci sa kamere pokazuju da je Bearman morao da menja putanju u poslednjem trenutku, a situacija se pogoršala kada je prešao na travu. “Colapinto se možda pomerio malo, ali pri toj brzini i to je ogromno. Imao sam sreće što nismo imali direktan kontakt, jer bi posledice bile mnogo gore”, dodao je Bearman.

Jedan od ključnih problema na koji je Bearman ukazao jeste upravo razlika u brzini, koja je prema njegovim rečima iznosila čak 50 km/h u trenutku incidenta. On smatra da bi ovakav potez bio prihvatljiv samo u slučaju kada bi razlika u brzini bila manja, do 10 km/h, ali sa 50 km/h, kako ističe, “nije bilo prostora i izbegao sam još teži sudar”.

Ovaj incident dodatno je otvorio pitanje bezbednosti u novoj eri Formule 1, u kojoj su bolidi često u različitim fazama rekuperacije energije i napada, što dovodi do velikih razlika u brzini na stazi. FIA, F1 i FOM najavili su da će tokom pauze do trke u Majamiju analizirati i uvesti nove mere kako bi se slični incidenti izbegli u budućnosti.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Odbojkaši Srbije poraženi od Francuske 0:3 u Ligi nacija u Orleanu

Vuk Kulpinac najefikasniji u porazu, Srbija sedma na tabeli pred duel sa Sjedinjenim Američkim Državama

Published

on

By

Vuk Kulpinac najefikasniji u porazu, Srbija sedma na tabeli pred duel sa Sjedinjenim Američkim Državama

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije doživela je poraz od selekcije Francuske rezultatom 0:3 (23:25, 16:25, 22:25) u trećem meču druge sedmice Lige nacija, koji je odigran večeras u Orleanu. Meč je završen maksimalnom pobedom domaće ekipe, a srpski tim je pokazao borbenost posebno u prvom i trećem setu, ali nije uspeo da preokrene rezultat.

Francuski odbojkaši su pokazali veću koncentraciju u odlučujućim trenucima svakog seta. Prvi set bio je izuzetno neizvestan i završen je minimalnom prednošću domaćih, dok su u drugom setu Francuzi dominirali i stekli značajnu razliku. U trećem setu Srbija je pružila snažan otpor, ali su domaći ponovo bili sigurniji u završnici i obezbedili trijumf.

Najefikasniji igrač Srbije bio je Vuk Kulpinac sa devet osvojenih poena. Aleksandar Stefanović, Nikola Brborić i Aleksandar Šoša dodali su po šest poena za „orlove“. Na strani Francuske istakao se Matis Eno sa 12 poena, što je bilo dovoljno da njegov tim dođe do sigurne pobede.

Posle ovog duela, Srbija ima skor od četiri pobede i tri poraza, što trenutno donosi sedmo mesto na tabeli Lige nacija uz ukupno 12 bodova. „Orlovi“ nemaju mnogo vremena za oporavak, jer ih već sutra od 20.30 časova očekuje nova utakmica protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država takođe u Orleanu.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Mađarska savladala Srbiju 14:6 na startu Svetskog prvenstva za vaterpoliste do 18 godina

Vojinović, Drobnjaković i Želić postigli po dva gola, Mađari rešili meč u prvoj četvrtini; Srbija u sledećem kolu protiv Crne Gore

Published

on

By

Vojinović, Drobnjaković i Želić postigli po dva gola, Mađari rešili meč u prvoj četvrtini; Srbija u sledećem kolu protiv Crne Gore

Mlada vaterpolo reprezentacija Srbije porazom je otvorila nastup na Svetskom prvenstvu za igrače do 18 godina, koje se održava u portugalskom Rio Majoru. U okviru prvog kola grupe B, srpski tim je izgubio od selekcije Mađarske, aktuelnog šampiona sveta, rezultatom 14:6 (4:0, 5:4, 5:2, 0:0). Utakmica je odlučena već u ranoj fazi susreta, pošto su Mađari poveli sa 5:0 tokom prvih deset minuta igre i stekli nedostižnu prednost.

Srbija nije uspela da pronađe ritam koji bi joj omogućio povratak u meč, pa su Mađari rutinski održavali vođstvo do samog kraja. Najefikasniji u redovima Srbije bili su Vojinović, Drobnjaković i Želić, koji su postigli po dva gola. U poslednjoj četvrtini nije bilo golova sa obe strane.

Prema pravilima takmičenja, dve najbolje ekipe iz svake grupe direktno će obezbediti plasman u četvrtfinale. Ekipe koje budu treće i četvrte moraće da igraju osminu finala protiv rivala iz Druge divizije. “Delfine” već u nedelju očekuje novo iskušenje — duel sa selekcijom Crne Gore od 19 časova. Crna Gora je na startu turnira pobedila Hrvatsku rezultatom 16:12.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Novak Đoković: Spremniji sam za Vimbldon nego što sam bio za Rolan Garos

Srpski teniser ističe da mu travnata podloga više odgovara i da s optimizmom dočekuje meč protiv Jibinga Vua u prvom kolu

Published

on

By

Srpski teniser ističe da mu travnata podloga više odgovara i da s optimizmom dočekuje meč protiv Jibinga Vua u prvom kolu

Novak Đoković, jedan od najuspešnijih tenisera sveta, izjavio je pred početak Vimbldona da se oseća znatno bolje pripremljenim nego što je to bio slučaj pre Rolan Garosa. Na konferenciji za medije naglasio je razliku u fizičkom stanju uoči oba turnira, ističući da mu travnata podloga više odgovara i pruža dodatno samopouzdanje.

“Moje fizičko stanje je drugačije u odnosu na period kada sam dolazio na Rolan Garos. Mislim da sam za Vimbldon mnogo bolje pripremljen. Naravno, kad igrate na travi, za razliku od šljake, nije potrebno da ulažete toliko fizičkog napora. To mi svakako odgovara. Oduvek sam voleo da igram na travi. Ovde imam veoma dobar skor i istoriju rezultata, što mi, svakako, daje dodatno samopouzdanje pred početak turnira”, rekao je Đoković.

U prvom kolu prestižnog turnira Đokovića očekuje duel sa kineskim teniserom Jibingom Vuom. Meč je zakazan za ponedeljak posle 18 časova po lokalnom vremenu.

Đoković je tokom dosadašnje karijere ostvario izuzetne rezultate na travi, a dosadašnji uspesi na Vimbldonu predstavljaju značajan podstrek pred ovogodišnje izdanje turnira. Povratak u optimalnu fizičku formu i poznata podloga daju mu dodatnu sigurnost uoči početka takmičenja.

Naredni dani donose izazov protiv Jibinga Vua, a srpski teniser jasno poručuje da veruje u svoje mogućnosti i spreman je da pruži maksimum kako bi ostvario još jedan zapažen rezultat na londonskoj travi.

Pročitaj još

U Trendu