Connect with us

Svet

Barak Obama kritikovao Donalda Trampa zbog stalnih napada na prethodnika

Bivši predsednik SAD ocenio da Trampova pažnja prema njegovom mandatu pokazuje pogrešne prioritete

Published

on

Foto Izvor:

Bivši predsednik SAD ocenio da Trampova pažnja prema njegovom mandatu pokazuje pogrešne prioritete

Bivši američki predsednik Barak Obama izjavio je da aktuelni predsednik Donald Tramp kontinuirano pokazuje opsesiju njegovom ličnošću i predsedničkim nasledstvom, ističući da takvo ponašanje ukazuje na pogrešne prioritete i nedostatak fokusa na građane. Obama je u podkastu izjavio da “očigledno ima apartman u Trampovoj glavi” i da ne razume zašto aktuelni predsednik izbegava direktne sukobe, već kritike najčešće upućuje putem društvenih mreža.

Prema navodima iz zvaničnih izvora, Obama je naveo da dok je bio predsednik nije imao vremena da se bavi prethodnicima, već je bio usmeren na posao koji je imao. “Kada sam ja bio predsednik, poslednje o čemu sam imao vremena da brinem bilo je šta neko govori ili šta je moj prethodnik uradio. Oni su otišli, ja sam imao posao koji treba da obavim”, izjavio je Obama.

Obama je ocenio da stalno bavljenje prethodnicima pokazuje nedostatak fokusa na građane. “To mi je čudno i pokazuje da neko nije usmeren na američki narod i posao koji treba da radi”, rekao je bivši predsednik SAD.

Donald Tramp već godinama javno kritikuje Obamu, nazivajući ga jednim od najgorih predsednika u istoriji SAD, kao i da nije podoban da služi kao predsednik zbog navodnog mesta rođenja. U februaru ove godine, Tramp je na svom nalogu podelio video generisan veštačkom inteligencijom u kojem su Obama i njegova supruga prikazani na uvredljiv način, ali se nije izvinio nakon što je sadržaj uklonjen.

Tramp je više puta kritikovao i Zajednički sveobuhvatni akcioni plan iz 2015. godine, koji je dogovoren tokom Obaminog mandata, kao i novootvoreni predsednički centar u Čikagu, koji je opisao kao “veoma neprivlačnu zgradu” i “totalnu katastrofu”.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Svet

Novi zemljotres pogodio severnu obalu Venecuele, spasilačke ekipe na terenu

Vlasti ograničile pristup La Gvairi, spasilačke službe tragaju za nestalima nakon serije potresa

Published

on

By

Vlasti ograničile pristup La Gvairi, spasilačke službe tragaju za nestalima nakon serije potresa

Zemljotres jačine 4,9 stepeni po Rihteru zabeležen je na severnoj obali Venecuele, saopšteno je iz Evropsko-mediteranskog seizmološkog centra. Potres je registrovan dva dana nakon što su dva snažna zemljotresa pogodila isto područje, usmrtivši prema poslednjim informacijama 920 ljudi, dok se oko 50.000 osoba i dalje vodi kao nestalo. Najnoviji potres osetili su stanovnici Karakasa i Marakaja, a prema trenutnim podacima, nema izveštaja o novoj materijalnoj šteti ili žrtvama.

Privremena predsednica Venecuele Delsi Rodrigez pozvala je građane da ne putuju u saveznu državu La Gvaira, koja se nalazi oko 40 kilometara od Karakasa, kako bi spasilačke ekipe mogle da neometano rade. “Molimo građane da se uzdrže od putovanja u La Gvairu dok su u toku spasilačke aktivnosti”, navela je Rodrigez u zvaničnom saopštenju.

Ministar unutrašnjih poslova Diosdado Kabeljo najavio je da će pristup La Gvairi biti ograničen počev od petka uveče, naglašavajući da je cilj mera da se omogući efikasnija potraga za preživelima i pružanje pomoći povređenima. “Pristup pogođenim područjima biće dozvoljen samo spasilačkim i službenim ekipama”, istakao je Kabeljo.

Podsećamo, Venecuelu su pre dva dana pogodila dva snažna zemljotresa jačine 7,2 i 7,5 stepeni po Rihteru. Prema zvaničnim podacima, poginulo je 920 ljudi, dok je oko 3.000 povređeno, a više od 50.000 osoba i dalje se vodi kao nestalo. Spasilačke ekipe nastavljaju potragu za nestalima, a broj žrtava mogao bi da poraste kako se akcija nastavlja.

“Spasilačke službe rade punom parom, a vreme je presudan faktor u potrazi za preživelima”, rečeno je iz nadležnih službi.

Pročitaj još

Svet

CDC podigao nivo upozorenja zbog epidemije ebole u Kongu na najviši stepen

Američki Centri za kontrolu i prevenciju bolesti angažovali dodatno osoblje, rizik za SAD ocenjen kao nizak

Published

on

By

Američki Centri za kontrolu i prevenciju bolesti angažovali dodatno osoblje, rizik za SAD ocenjen kao nizak

Američki Centri za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) saopštili su da su podigli odgovor na epidemiju ebole u Demokratskoj Republici Kongo na najviši, nivo 1, koji je rezervisan za kritične vanredne situacije. Kako je istaknuto, rizik od širenja bolesti u Sjedinjenim Američkim Državama ocenjuje se kao nizak.

CDC je ovim potezom omogućio raspoređivanje najvećeg mogućeg broja osoblja za reagovanje, kako bi se podržale mere suzbijanja epidemije u pogođenim područjima. Prema zvaničnim informacijama, do sada je 19 članova CDC osoblja upućeno da pomogne timovima na terenu u Africi, dok više od 125 ljudi radi u sklopu kancelarija CDC-a u Kongu i Ugandi i ministarstvima zdravlja obe zemlje.

Rukovodilac za incidente CDC-a na ebolu, doktor Satiš Pilaj, izjavio je da CDC pruža i finansijsku podršku partnerima na terenu, kao i obuku za 25 lokalnih terenskih epidemiologa u oblastima koje su teško dostupne američkom osoblju.

Prema poslednjim podacima, u Kongu je od izbijanja epidemije ebole zaraženo više od 1.200 ljudi. Do sada je u toj zemlji preminula 321 osoba, dok je u susednoj Ugandi zabeleženo 20 smrtnih slučajeva.

Pročitaj još

Svet

Eksplozije u Volgogradu, povređeno deset osoba nakon raketnog napada

Vlasti pokrenule istragu, potvrđeno oštećenje vojne fabrike u Krasnooktjabrskom okrugu

Published

on

By

Vlasti pokrenule istragu, potvrđeno oštećenje vojne fabrike u Krasnooktjabrskom okrugu

Snažne eksplozije odjeknule su tokom noći 27. juna u Volgogradu, kada je vojni objekat pogođen raketama, saopšteno je iz lokalnih izvora. Prema navodima, napad je bio usmeren na fabriku Titan-Barikadi, jedno od najvažnijih ruskih postrojenja za proizvodnju raketnih sistema, a povređeno je deset osoba.

Kako se navodi, eksplozije i požar su izazvali uzbunu među stanovnicima, a nadležni su izdali upozorenje na raketnu opasnost za celu Volgogradsku oblast. Na snimcima sa društvenih mreža vidi se dim koji se nadvio iznad Krasnooktjabrskog okruga, gde se nalazi pomenuta fabrika.

Guverner Volgogradske oblasti Andrej Bočarov potvrdio je da su tokom noći ukrajinski “brzi vazdušni ciljevi” pogodili grad i oštetili proizvodne objekte jednog preduzeća. Nije precizirao ime fabrike, ali je istakao da su požari lokalizovani i da stambene zgrade nisu oštećene. Povređenima je ukazana medicinska pomoć i svi su van životne opasnosti.

Istragu o napadu sprovode nadležne službe, dok su snimci događaja geolocirani u Moskovskoj ulici, oko 6,5 kilometara od fabrike. Prema analizi, napad je izveden krstarećim raketama dugog dometa “Flamingo”. Ukrajinska strana se nije zvanično oglasila povodom ovog događaja.

Fabrika Titan-Barikadi je jedno od vodećih preduzeća ruskog vojno-industrijskog kompleksa, a napad je izazvao zabrinutost građana i pojačane mere bezbednosti u Volgogradskoj oblasti.

“Preduzimamo sve neophodne mere kako bismo zaštitili stanovništvo i sanirali posledice napada. Istraga je u toku”, izjavio je guverner Andrej Bočarov.

Pročitaj još

U Trendu