Viñales ističe nezadovoljstvo statusom u KTM Tech3 timu i otkriva da nije dobio priliku za testiranje nove 850cc mašine
Maverick Viñales, španski motociklista, otvoreno je progovorio o svom nezadovoljstvu trenutnom situacijom u KTM Tech3 timu uoči trke za Veliku nagradu Holandije na stazi u Asenu. Kako dani prolaze bez ikakvih novosti o mogućoj obnovi ugovora sa austrijskim timom, Viñales izražava zabrinutost da bi mogao ostati bez mesta u MotoGP šampionatu.
Viñales je istakao da fizički oseća napredak i nada se boljim rezultatima, posebno na tehnički zahtevnoj stazi u Asenu: “Ovo je zabavna i veoma tehnička staza. Tradicionalno mi ovde ide dobro. Planiram da budem pažljiviji nego što sam bio u Češkoj kako bih mogao dati maksimum kada to bude najvažnije. Petkom neću voziti previše krugova niti se preterano uzbuđivati pre vremena. Najvažniji su poslednjih deset minuta treninga, tu želim usmeriti svu energiju”, rekao je Viñales.
Uprkos poboljšanju forme, španski vozač tvrdi da nema nikakvih informacija iz KTM-a o svojoj budućnosti: “Nemam nikakve novosti iz KTM-a. Tržište se pomera i objavljuju se novi angažmani, ali kod mene nema vesti. Nisu mi dozvolili ni da testiram novu 850cc mašinu i to mi jasno govori kakva je situacija – trenutno sebe vidim van tima”, izjavio je Viñales.
On dodaje da mu nije pružena prilika koju su mu prethodno obećali: “Dve nedelje su me držali u neizvesnosti govoreći da ću testirati motor, a onda su odlučili da to uradi Pedro Acosta. Kao razlog su naveli moje fizičko stanje, ali realnost je da sam svega desetinku sporiji od Pedra. Fizički možda imam ograničenja sada, ali mogu odvoziti jak krug kada treba. Niko iz tima me nije direktno pozvao da kaže: ‘Pedro će testirati’. Samo su promenili odluku nakon što su mi dve nedelje ranije tvrdili drugačije.”
Viñales ističe i razočaranje zbog načina komunikacije unutar tima: “Prvobitni plan je bio da budem deo fabričkog tima, ali pošto se to izjalovilo teško je verovati bilo čemu što kažu. O većini stvari sam saznao iz medija umesto od ekipe. Ako budem morao napustiti MotoGP, odgovornost za to snosi isključivo KTM. Ako su znali od početka da neću biti deo zvaničnog tima trebalo je ranije da me puste kako bih mogao tražiti druge opcije.”
Pred Viñalesom su sada ključne trke koje će možda odlučiti njegovu budućnost u kraljevskoj klasi motociklizma.