Connect with us

Ostali sportovi

Janik Siner ubedljiv protiv Aleksa Popirina, Andrea Pelegrino sledeći rival u osmini finala

Italijanski teniser ostvario pobedu za samo sat i sedam minuta, dok će se za plasman u četvrtfinale boriti protiv sunarodnika Andree Pelegrina

Published

on

Foto Izvor:

Italijanski teniser ostvario pobedu za samo sat i sedam minuta, dok će se za plasman u četvrtfinale boriti protiv sunarodnika Andree Pelegrina

Janik Siner, prvi reket sveta, ostvario je sigurnu pobedu nad Australijancem Aleksom Popirinom u trećem kolu turnira, savladavši ga bez izgubljenog seta. Meč je trajao svega sat i sedam minuta, a Siner je čak pet puta oduzeo servis rivalu, dok Popirin nije uspeo da napravi nijedan brejk.

Italijan je bio dominantan na servisu, zabeleživši pet asova, dok Popirin nije osvojio nijedan poen direktno iz servisa. Ovom pobedom Siner je potvrdio dobru formu i plasirao se u osminu finala gde ga očekuje duel sa sunarodnikom Andreom Pelegrinom.

Andrea Pelegrino, trenutno 155. teniser sveta, priredio je iznenađenje eliminacijom Frensisa Tijafoa, 22. igrača sveta iz SAD-a. Pelegrino je slavio nakon dva seta sa 7:6, 6:1 posle sat i 57 minuta igre. U tom meču Pelegrino je četiri puta oduzeo servis Tijafoou, dok je Amerikanac osvojio dva brejka.

U trećem kolu eliminisan je i Brendon Nakašima, 32. igrač sveta iz SAD-a, koji je poražen od Nikoloza Basilašvilija iz Gruzije rezultatom 6:7, 4:6. Meč između Nakašime i Basilašvilija trajao je sat i 41 minut. Nakašima je jednom oduzeo servis Basilašviliju, dok je Gruzijac napravio dva brejka.

Nikoloz Basilašvili će se za plasman u četvrtfinale boriti protiv Andreja Rubljova iz Rusije, trenutno 14. tenisera sveta.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Luka Bošković, Adriana Vilagoš i Ivana Španović nagrađeni za uspehe na Memorijalu ‘Boris Hanžeković’ u Zagrebu

Srpski atletičari ostvarili zapažene rezultate — Bošković postavio nacionalni rekord u skoku udalj, Vilagoš treća u bacanju koplja, Španović četvrta u troskoku

Published

on

By

Srpski atletičari ostvarili zapažene rezultate — Bošković postavio nacionalni rekord u skoku udalj, Vilagoš treća u bacanju koplja, Španović četvrta u troskoku

Na glavnom danu 76. izdanja Memorijala “Boris Hanžeković” u Zagrebu, srpski atletičari Luka Bošković, Adriana Vilagoš i Ivana Španović ostvarili su izuzetne rezultate i osvojili značajne novčane nagrade za svoje uspehe. Takmičenje je održano u Hrvatskoj, a srpski predstavnici ponovo su potvrdili svoj kvalitet na međunarodnoj sceni.

Luka Bošković, član kluba čiji je trener Dragutin Topić, sa samo 19 godina skočio je 8,23 metra u disciplini skok udalj. Ovaj rezultat predstavlja novi rekord Srbije za starije juniore i mlađe seniore. Bošković je ovim skokom osvojio drugo mesto na prestižnom mitingu u Zagrebu i još jednom potvrdio status drugog najboljeg skakača udalj u istoriji Srbije. Za ovaj uspeh pripala mu je novčana nagrada od 2.000 evra, koliko je dobila i njegova klupska koleginica Angelina Topić.

Adriana Vilagoš zauzela je treće mesto u bacanju koplja sa rezultatom od 60,04 metra. Iako nije uspela da dosegne svoj maksimum na ovom takmičenju, Vilagoš može biti zadovoljna osvajanjem mesta na podijumu i dodatnom motivacijom pred sledeće izazove. Za osvojenu poziciju dobila je ček od 1.500 dolara.

Ivana Španović postigla je najbolji rezultat karijere na otvorenom u troskoku – skočila je 14,25 metara. U ukupnom plasmanu bila je četvrta, dok je među evropskim takmičarkama zauzela drugo mesto, što joj predstavlja važan parametar pred nastup u Birmingemu. Španović je za svoj plasman dobila novčanu nagradu od 750 dolara.

Ovi rezultati potvrđuju kontinuitet vrhunskih dostignuća srpskih atletičara na međunarodnim mitinzima i predstavljaju dodatni podstrek za predstojeća velika takmičenja.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Karlos Sainc i Vilijams planiraju napredak posle teškog vikenda u Austriji

Vilijams se suočava sa izazovima na Red Bul Ringu, Sainc završio tek na 18. mestu, ali tim veruje u poboljšanja nakon letnje pauze

Published

on

By

Vilijams se suočava sa izazovima na Red Bul Ringu, Sainc završio tek na 18. mestu, ali tim veruje u poboljšanja nakon letnje pauze

Karlos Sainc i ekipa Vilijamsa imali su težak vikend na Velikoj nagradi Austrije, gde je španski vozač zauzeo tek 18. mesto u prvoj sesiji slobodnih treninga, zaostajući više od dve sekunde za najbržima. Iako je Vilijams pokazao određeni napredak tokom ranijih trka sa bolidom FW48, evropska turneja i konkurencija koja ubrzano donosi unapređenja otežali su situaciju timu iz Grova.

Tokom prve sesije slobodnih treninga (FP1), Karlos Sainc nije učestvovao, a u nastavku današnjeg programa nije uspeo da prođe dalje od 18. pozicije. Iako je bio brži od oba Aston Martina i Kadilaka, to nije bilo dovoljno da se uključi u borbu za sredinu tabele. “Priroda staze nam veoma otežava stvari, posebno zbog vrućine i brzih sektora”, istakao je Sainc. Dodao je: “Moramo da napredujemo ako želimo šansu za Q2.”

Šef tima Džejms Voulz priznao je da su rivali poput Racing Bullsa i Audija ostvarili značajan razvojni napredak: “Impresionirani smo konkurentnošću grida, način na koji razvijaju bolide je neverovatan. To je dobro za sport.” Voulz ipak veruje u strategiju Vilijamsa: „Naš cilj je da budemo bolji od ostalih, ali mislim da će glavni razvojni koraci doći posle letnje pauze.“ On dodaje: „Ne mislim da će mnogo timova moći da napravi toliki skok kakav mi planiramo.“

Sainc još uvek nije osvojio bodove na evropskim trkama ove sezone – najbliži tome bio je u Monaku pre incidenta sa Nikom Hilkenbergom u krivini Loews. Tim planira prvo veće unapređenje na stazi Silverston narednog vikenda kako bi rešili problem prekomerne težine bolida. Voulz naglašava: „Ići ćemo korak po korak, a veliki pomak očekujemo krajem evropske turneje u Bakuu.“

Vilijams trenutno radi na otklanjanju problema sa balansom između desnih i levih krivina kao i aerodinamičkim performansama. „Ove godine smo više puta videli da balans nije kakav želimo“, kaže Voulz. On zaključuje: „Dobre vesti su što promena ide po planu i videćemo ih uskoro.“ Za sada će Karlos Sainc morati strpljivo da čeka konkretnije rezultate svog truda dok tim nastavlja razvoj.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Pedro Acosta zvanično prelazi u Ducati: transfer koji menja budućnost MotoGP-a

Pedro Acosta, dvostruki šampion, pridružuje se fabričkom timu Ducati od 2026. godine, odbivši ponude Honde i VR46 tima

Published

on

By

Pedro Acosta, dvostruki šampion, pridružuje se fabričkom timu Ducati od 2026. godine, odbivši ponude Honde i VR46 tima

Pedro Acosta, jedan od najtalentovanijih mladih motociklista današnjice i dvostruki svetski šampion, od 2026. godine nastupaće za fabrički tim Ducati u MotoGP-u. Ova vest predstavlja jednu od najvažnijih transfera poslednjih godina, a dolazak Španca iz Mazarróna u ekipu iz Bolonje mogao bi značajno uticati na ravnotežu snaga u kraljevskoj klasi motociklizma.

Zanimanje Ducatija za Pedra Acostu datira još od njegovog osvajanja titule u Moto3 kategoriji i prvih nastupa u Moto2, kada su čelnici italijanskog tima jasno isticali želju da ga vide u svojim redovima. Iako je tada prešao u MotoGP s KTM-om iz poštovanja prema austrijskoj marki koja mu je omogućila ulazak na svetsku scenu, Acostina ambicija da vozi za Ducati ostala je nepromenjena.

Tokom perioda pregovora bilo je spekulacija o interesovanju Honde, ali konkretne ponude sa njihove strane nisu stigle ni na sportski ni na finansijski nivo. Takođe se razmatrala mogućnost da Pedro Acosta pređe u VR46 tim Valentina Rosija uz fabričku podršku Ducatija, ali ni ta opcija nije bila ozbiljna za mladog Španca. Njegova opsesija bila je isključivo usmerena ka zvaničnom timu iz Bolonje.

Acosta nije bio zabrinut zbog potencijalnog deljenja garaže sa Markom Márquezom. Naprotiv, smatrao je da će zajednički rad sa jednim od najboljih vozača svih vremena biti prilika za dodatno napredovanje: ako izgubi – to će biti očekivano protiv takvog rivala; ako pobedi – potvrdiće svoj status buduće zvezde sporta.

Prilikom dogovora sa Ducatijem posebno se vodilo računa o odnosu prema aktuelnom šampionu Peccu Bagnaii, jer bi njegov odlazak otvorio mesto Acosti. Italijanski tim planira sistematsko uključivanje mladog vozača kako bi pomogao razvoju nove Desmosedici 850cc mašine i zadržao lidersku poziciju i nakon 2027. godine.

Sam Pedro Acosta istakao je kroz šalu: „Moja baka kaže da mi crveno stoji sjajno“, aludirajući na boje Ducatija koje su mu bile želja od samih početaka karijere. Njegova strpljivost i spremnost da se prilagodi zahtevima tima ističu ga kao jednog od najperspektivnijih vozača nove generacije.

Pročitaj još

U Trendu