Connect with us

Ostali sportovi

Hamad Međedović eliminisan u osmini finala Mastersa u Rimu porazom od Martina Landalucea

Srpski teniser izgubio rezultatom 5:7, 4:6 od španskog rivala posle velike borbe na rimskom terenu

Published

on

Foto Izvor:

Srpski teniser izgubio rezultatom 5:7, 4:6 od španskog rivala posle velike borbe na rimskom terenu

Srpski teniser Hamad Međedović završio je takmičenje u osmini finala Mastersa u Rimu, pošto je izgubio od Španca Martina Landalucea sa 5:7, 4:6. Meč je obeležila izuzetna borba, ali je Landaluce bio bolji u ključnim momentima i izborio plasman među osam najboljih.

Od samog početka susreta viđena je ravnopravna igra sa mnogo preokreta. U prvom setu Hamad Međedović je uspevao da parira mladom Špancu sve do završnice, ali je Landaluce u dvanaestom gemu napravio presudan brejk i osvojio set rezultatom 7:5.

Drugi set počeo je odlično za srpskog tenisera, koji je odmah napravio brejk i stekao prednost. Međutim, Martin Landaluce se vratio u šestom gemu, kada je uspeo da oduzme servis Međedoviću i izjednači rezultat. Do kraja seta španski igrač nije dozvolio povratak protivnika i rutinski priveo meč kraju osvajanjem drugog seta sa 6:4.

Ovim porazom Hamad Međedović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale prestižnog turnira u Rimu. Sa druge strane, Martin Landaluce nastavlja takmičenje među najboljih osam tenisera na ovom Mastersu.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Karlos Sainc i Vilijams planiraju napredak posle teškog vikenda u Austriji

Vilijams se suočava sa izazovima na Red Bul Ringu, Sainc završio tek na 18. mestu, ali tim veruje u poboljšanja nakon letnje pauze

Published

on

By

Vilijams se suočava sa izazovima na Red Bul Ringu, Sainc završio tek na 18. mestu, ali tim veruje u poboljšanja nakon letnje pauze

Karlos Sainc i ekipa Vilijamsa imali su težak vikend na Velikoj nagradi Austrije, gde je španski vozač zauzeo tek 18. mesto u prvoj sesiji slobodnih treninga, zaostajući više od dve sekunde za najbržima. Iako je Vilijams pokazao određeni napredak tokom ranijih trka sa bolidom FW48, evropska turneja i konkurencija koja ubrzano donosi unapređenja otežali su situaciju timu iz Grova.

Tokom prve sesije slobodnih treninga (FP1), Karlos Sainc nije učestvovao, a u nastavku današnjeg programa nije uspeo da prođe dalje od 18. pozicije. Iako je bio brži od oba Aston Martina i Kadilaka, to nije bilo dovoljno da se uključi u borbu za sredinu tabele. “Priroda staze nam veoma otežava stvari, posebno zbog vrućine i brzih sektora”, istakao je Sainc. Dodao je: “Moramo da napredujemo ako želimo šansu za Q2.”

Šef tima Džejms Voulz priznao je da su rivali poput Racing Bullsa i Audija ostvarili značajan razvojni napredak: “Impresionirani smo konkurentnošću grida, način na koji razvijaju bolide je neverovatan. To je dobro za sport.” Voulz ipak veruje u strategiju Vilijamsa: „Naš cilj je da budemo bolji od ostalih, ali mislim da će glavni razvojni koraci doći posle letnje pauze.“ On dodaje: „Ne mislim da će mnogo timova moći da napravi toliki skok kakav mi planiramo.“

Sainc još uvek nije osvojio bodove na evropskim trkama ove sezone – najbliži tome bio je u Monaku pre incidenta sa Nikom Hilkenbergom u krivini Loews. Tim planira prvo veće unapređenje na stazi Silverston narednog vikenda kako bi rešili problem prekomerne težine bolida. Voulz naglašava: „Ići ćemo korak po korak, a veliki pomak očekujemo krajem evropske turneje u Bakuu.“

Vilijams trenutno radi na otklanjanju problema sa balansom između desnih i levih krivina kao i aerodinamičkim performansama. „Ove godine smo više puta videli da balans nije kakav želimo“, kaže Voulz. On zaključuje: „Dobre vesti su što promena ide po planu i videćemo ih uskoro.“ Za sada će Karlos Sainc morati strpljivo da čeka konkretnije rezultate svog truda dok tim nastavlja razvoj.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Pedro Acosta zvanično prelazi u Ducati: transfer koji menja budućnost MotoGP-a

Pedro Acosta, dvostruki šampion, pridružuje se fabričkom timu Ducati od 2026. godine, odbivši ponude Honde i VR46 tima

Published

on

By

Pedro Acosta, dvostruki šampion, pridružuje se fabričkom timu Ducati od 2026. godine, odbivši ponude Honde i VR46 tima

Pedro Acosta, jedan od najtalentovanijih mladih motociklista današnjice i dvostruki svetski šampion, od 2026. godine nastupaće za fabrički tim Ducati u MotoGP-u. Ova vest predstavlja jednu od najvažnijih transfera poslednjih godina, a dolazak Španca iz Mazarróna u ekipu iz Bolonje mogao bi značajno uticati na ravnotežu snaga u kraljevskoj klasi motociklizma.

Zanimanje Ducatija za Pedra Acostu datira još od njegovog osvajanja titule u Moto3 kategoriji i prvih nastupa u Moto2, kada su čelnici italijanskog tima jasno isticali želju da ga vide u svojim redovima. Iako je tada prešao u MotoGP s KTM-om iz poštovanja prema austrijskoj marki koja mu je omogućila ulazak na svetsku scenu, Acostina ambicija da vozi za Ducati ostala je nepromenjena.

Tokom perioda pregovora bilo je spekulacija o interesovanju Honde, ali konkretne ponude sa njihove strane nisu stigle ni na sportski ni na finansijski nivo. Takođe se razmatrala mogućnost da Pedro Acosta pređe u VR46 tim Valentina Rosija uz fabričku podršku Ducatija, ali ni ta opcija nije bila ozbiljna za mladog Španca. Njegova opsesija bila je isključivo usmerena ka zvaničnom timu iz Bolonje.

Acosta nije bio zabrinut zbog potencijalnog deljenja garaže sa Markom Márquezom. Naprotiv, smatrao je da će zajednički rad sa jednim od najboljih vozača svih vremena biti prilika za dodatno napredovanje: ako izgubi – to će biti očekivano protiv takvog rivala; ako pobedi – potvrdiće svoj status buduće zvezde sporta.

Prilikom dogovora sa Ducatijem posebno se vodilo računa o odnosu prema aktuelnom šampionu Peccu Bagnaii, jer bi njegov odlazak otvorio mesto Acosti. Italijanski tim planira sistematsko uključivanje mladog vozača kako bi pomogao razvoju nove Desmosedici 850cc mašine i zadržao lidersku poziciju i nakon 2027. godine.

Sam Pedro Acosta istakao je kroz šalu: „Moja baka kaže da mi crveno stoji sjajno“, aludirajući na boje Ducatija koje su mu bile želja od samih početaka karijere. Njegova strpljivost i spremnost da se prilagodi zahtevima tima ističu ga kao jednog od najperspektivnijih vozača nove generacije.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Odbojkaši Srbije savladali Kubu 3:1 u Ligi nacija u Orleanu

Lazar Marinović predvodio Srbiju sa 18 poena, Pavle Perić dodao 14 — sledeći rival domaćin Francuska

Published

on

By

Lazar Marinović predvodio Srbiju sa 18 poena, Pavle Perić dodao 14 — sledeći rival domaćin Francuska

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je novu pobedu u Ligi nacija, savladavši selekciju Kube rezultatom 3:1 (25:19, 13:25, 25:23, 25:22) u drugoj utakmici grupe A druge sedmice takmičenja. Meč je odigran u francuskom Orleanu i trajao je ukupno 120 minuta.

Srbija je sjajno otvorila susret i osvojila prvi set sa 25:19, ali su Kubanci uzvratili izjednačivši na 1:1 nakon dominantnog drugog seta (13:25). U nastavku su srpski odbojkaši pokazali veću koncentraciju u ključnim momentima, pa su treći i četvrti set rešili u svoju korist sa 25:23 i 25:22.

Najefikasniji igrač u redovima Srbije bio je Lazar Marinović sa 18 postignutih poena, dok se Pavle Perić istakao sa dodatnih 14. Kod protivnika iz Kube najviše se istakao Miguel Anhel Lopez Kastro koji je zabeležio ukupno 15 poena.

Ovom pobedom Srbija je učvrstila svoju poziciju na tabeli Lige nacija i trenutno zauzima šesto mesto sa ukupno 12 bodova. Naredni izazov za izabranike srpskog selektora sledi već sutra kada će odmeriti snage protiv domaće selekcije Francuske, a potom ih u nedelju očekuje duel protiv Sjedinjenih Američkih Država. Oba susreta zakazana su za 20.30 časova po lokalnom vremenu.

Ova pobeda predstavlja značajan korak ka plasmanu među osam najboljih ekipa Lige nacija i potvrđuje dobru formu srpskih odbojkaša tokom ovogodišnjeg ciklusa.

Pročitaj još

U Trendu