Connect with us

Ostali sportovi

Etiopska atletičarka Jebrgval Melese preminula tokom treninga u Adis Abebi

Jebrgval Melese, višestruka šampionka maratona iz Etiopije, izgubila je život u 36. godini nakon iznenadnog kolapsa na treningu

Published

on

low-angle photo of lightened candles Mike Labrum

Jebrgval Melese, višestruka šampionka maratona iz Etiopije, izgubila je život u 36. godini nakon iznenadnog kolapsa na treningu

Etiopska dugoprugašica Jebrgval Melese preminula je iznenada u 36. godini tokom treninga u Adis Abebi, saopštila je Atletska federacija Etiopije. Melese, poznata po trijumfima na maratonima u Hjustonu, Pragu i Šangaju, pripremala se za predstojeći nastup na maratonu u Otavi zakazanom za 24. maj.

Prema zvaničnim informacijama federacije, Melese je tokom rutinskog treninga doživela zdravstveni kolaps i odmah je prevezena u bolnicu, ali su svi pokušaji lekara da joj spasu život bili neuspešni.

“Atletska federacija Etiopije izražava duboku tugu zbog iznenadne smrti ove herojske atletičarke i upućuje saučešće porodici, prijateljima i navijačima”, navodi se u zvaničnom saopštenju.

Tokom svoje uspešne karijere, Jebrgval Melese ostvarila je nekoliko značajnih rezultata. Najveći uspeh postigla je 2015. godine kada je pored pobeda u Hjustonu i Pragu zauzela drugo mesto na prestižnom Čikaškom maratonu. Takođe je beležila odlične nastupe na velikim svetskim takmičenjima, čime se svrstala među najuspešnije etiopske dugoprugašice poslednje decenije.

Vest o njenoj iznenadnoj smrti potresla je atletski svet i brojne navijače koji su pratili njenu karijeru. Naredni maraton za koji se pripremala bio je planiran za kraj maja u Otavi, što govori o njenoj kontinuiranoj posvećenosti sportu do poslednjih dana.

Ostali sportovi

Dušan Slavnić i Aleksandar Beđik četvrti u dvojcu na Svetskom kupu u Plovdivu

Srpski veslači ostvarili vreme 6:20.53 u A finalu, pobedu odnela posada Novog Zelanda

Published

on

By

Srpski veslači ostvarili vreme 6:20.53 u A finalu, pobedu odnela posada Novog Zelanda

Reprezentativci Srbije u veslanju, Dušan Slavnić i Aleksandar Beđik, zauzeli su četvrto mesto u disciplini dvojac na Svetskom kupu održanom u Plovdivu. U današnjem A finalu srpski dvojac je veslao do rezultata 6:20.53, što im je donelo plasman tik ispod medalja na ovom prestižnom takmičenju.

Zlatnu medalju osvojila je posada iz Novog Zelanda, koja je dominirala trkom i zabeležila najbolje vreme od 6:09.04. Srebro je pripalo drugom timu Sjedinjenih Američkih Država sa rezultatom 6:11.77, dok je bronzanu medalju osvojila ekipa Italije sa vremenom 6:17.69.

Slavnić i Beđik su tokom čitave trke održavali solidan tempo i uspešno se nosili sa jakom konkurencijom iz najjačih svetskih veslačkih nacija. U odlučujućem finišu nisu uspeli da nadoknade zaostatak za Italijanima, ali su pokazali visok nivo forme i kontinuitet dobrih rezultata na međunarodnoj sceni.

Ovaj plasman potvrđuje kvalitet rada srpske veslačke reprezentacije i predstavlja podsticaj pred nastavak sezone i naredne međunarodne izazove.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Bruno Del Pino ostaje u borbi za titulu u Formuli 3, deset poena iza lidera

Mladi španski vozač, sinovac Pedra de la Rose, osvojio dva šesta mesta u Barseloni i zadržao konkurentnost u ukupnom plasmanu F3

Published

on

By

Mladi španski vozač, sinovac Pedra de la Rose, osvojio dva šesta mesta u Barseloni i zadržao konkurentnost u ukupnom plasmanu F3

Bruno Del Pino, talentovani španski vozač i sinovac legendarnog Pedra de la Rose, nastavlja da impresionira u aktuelnoj sezoni Formule 3. Tokom trkačkog vikenda na stazi Circuit de Barcelona-Catalunya, Del Pino je bio vrlo blizu preuzimanja liderske pozicije u generalnom plasmanu. Zahvaljujući dva osvojena šesta mesta na tradicionalnoj stazi, ostao je na samo deset bodova zaostatka za vodećim Ugochukwuom.

Vozač ekipe VAR pokazao je konstantnost tokom dosadašnjeg toka sezone – bodovao se na svim trkama, a ovog puta je ponovo potvrdio da može biti konkurentan i na klasičnim evropskim pistama. Prethodno je dobre rezultate beležio i na potpuno drugačijim stazama poput onih u Australiji i Monaku. “Veoma sam konstantan, bodovao sam se na svim trkama i mogao sam završiti i na podijumu. Bio sam blizu toga, kao i liderske pozicije u šampionatu,” izjavio je Bruno Del Pino nakon trke.

Del Pino se tokom glavne trke nekoliko puta nalazio među vodećima i nakratko bio virtuelni lider prvenstva dok se borio za podijum. Ipak, zbog problema sa potrošnjom pneumatika pri kraju trke izgubio je tempo protiv rivala Naela (pobednik vozeći za Campos), Yamakoshija i trenutnog lidera Ugochukwua. Iako nije uspeo da osvoji podijumsku poziciju ovaj put, minimalni bodovni zaostatak daje mu realne šanse za nastavak borbe za titulu.

“Osećam se sve sigurnije i samopouzdanije. Kada znaš da možeš da napreduješ kroz poredak, menja ti se pristup unutar bolida,” dodao je Del Pino analizirajući svoj napredak. Španac ističe da ga trenutna borba ne odvraća od fokusa: “Ne razmišljam previše o onome što će biti van staze. Da imam novca kupio bih ekipu Formule 1… ili sve njih. Pošto nemam, koncentrisan sam isključivo na performanse.”

Naredne stanice evropske turneje su Silverston, Spa-Francorchamps, Budimpešta i Monca, a završnica će biti održana na novoj lokaciji Madring. Šampionat ulazi u odlučujuću fazu gde svaki poen može biti presudan za konačan plasman mladih vozača.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Miloš Cvjetićanin: ‘Šta god da se desi, ne odustajem’ posle poraza u finalu Glory organizacije

Srpski kik-bokser poražen tehničkim nokautom od Morija Krome, ali obećava povratak i jaču borbu u budućnosti

Published

on

By

Srpski kik-bokser poražen tehničkim nokautom od Morija Krome, ali obećava povratak i jaču borbu u budućnosti

Miloš Cvjetićanin, najuspešniji srpski kik-bokser, doživeo je težak poraz u meču za svetsku titulu Glory organizacije, kada je u finalu izgubio od aktuelnog šampiona Morija Krome. Duel je održan pred punom dvoranom, a meč je završen tehničkim nokautom u trećoj rundi.

Cvjetićanin, koji je u borbu ušao sa velikim ambicijama, bio je oprezan na početku što je protivnik iskoristio da nametne svoj tempo. Već tokom prvih rundi Mory Kroma preuzeo je inicijativu i postepeno pojačavao pritisak na srpskog borca iz Novog Sada. U trećoj rundi usledila je serija napada kolenima kojom je Kroma probio Cvjetićaninov gard. Nakon preciznog udarca koji je prošao kroz blok, sudija je prekinuo meč jer srpski predstavnik nije uspeo da se oporavi.

Iako je ostao bez šanse za osvajanje titule i pojasa, Miloš Cvjetićanin pokazao je izuzetnu sportsku veličinu i obratio se prisutnoj publici emotivnim rečima. “Naravno, ljudi, ovo je sport. Nekada pobeđujete, nekada gubite. Šta god da se desi, ne odustajte. Možda ću nekada ponovo pasti, ali ću sigurno ustati. Žao mi je zbog ove loše epizode, ali vratiću se. Želim da svi verujete u sebe. Samo verujte i bićete nezaustavljivi”, istakao je Cvjetićanin nakon duela.

Publika u hali nagradila ga je ovacijama prepoznavši njegov borbeni duh i posvećenost sportu čak i nakon teškog poraza. Ovim mečom Cvjetićanin dodatno potvrđuje svoju poziciju jednog od najhrabrijih srpskih kik-boksera na međunarodnoj sceni i jasno stavlja do znanja da mu motivacije ne nedostaje uprkos neuspehu.

Pročitaj još

U Trendu