Selektor Francuske propustiće meč protiv Norveške u petak, ekipu će voditi pomoćnik Gaj Stefan
Didije Dešam, selektor fudbalske reprezentacije Francuske, privremeno će napustiti Svetsko prvenstvo zbog porodične tragedije. Kako prenose francuski mediji, Dešam je odlučio da ne vodi tim u derbiju grupe protiv Norveške zakazanom za petak, kako bi bio sa porodicom na sahrani majke, koja je preminula u noći između ponedeljka i utorka.
U njegovom odsustvu, nacionalni tim Francuske vodiće prvi pomoćnik Gaj Stefan. Ova promena dolazi u ključnom trenutku takmičenja jer su i Francuska i Norveška posle dva kola ostvarile maksimalan učinak od šest bodova u Grupi I. Predstojeći susret odlučiće ko će zauzeti prvo mesto u grupi, a Norvežanima će za taj cilj biti dovoljan i nerešen rezultat.
Meč između Francuske i Norveške igra se u petak od 21 čas po lokalnom vremenu u Bostonu. Očekuje se da će atmosfera biti posebno napeta zbog važnosti utakmice i izostanka glavnog stratega “trikolora”.
Uloga Gaja Stefana biće da pripremi ekipu za možda najvažniji duel dosadašnjeg dela prvenstva dok se Didije Dešam nalazi uz svoju porodicu. Tokom prethodna dva kola obe selekcije pokazale su visok nivo igre, što dodatno povećava značaj predstojećeg okršaja.
Francuska javnost izražava podršku Didijeu Dešamu u ovim teškim trenucima, dok se očekuje da selektor ponovo preuzme vođenje tima nakon završetka obaveza vezanih za porodičnu tragediju.