Connect with us

Fudbal

Arsenal i Sporting igraju revanš četvrtfinala Lige šampiona u sredu u Londonu

Londonski klub ima prednost iz prvog meča, utakmica počinje u 21.00 na domaćem terenu Arsenala

Published

on

Foto Izvor: Pixabay / Planet_fox

Londonski klub ima prednost iz prvog meča, utakmica počinje u 21.00 na domaćem terenu Arsenala

Fudbaleri Arsenala i Sportinga odigraće revanš meč četvrtfinala Lige šampiona u sredu, sa početkom u 21.00 časova po srednjoevropskom vremenu. Prvi susret ovih ekipa završen je u korist londonskog tima, koji sada ima značajnu prednost pred odlučujući duel na svom stadionu.

Iako su “Tobdžije” u poslednjem periodu zabeležile nekoliko slabijih rezultata, među kojima su ispadanje iz FA Kupa protiv Sautemptona, poraz u finalu Liga kupa od Mančester sitija, kao i gubitak bodova u Premijer ligi protiv Bornmuta, Arsenal u ovaj susret ulazi kao veliki favorit. Prednost iz prvog meča daje dodatnu sigurnost timu iz Londona, koji će pred svojim navijačima pokušati da potvrdi plasman u polufinale elitnog evropskog takmičenja.

Sa druge strane, Sporting dolazi u London sa imperativom pobede i jasnom željom da nadoknadi zaostatak iz prvog susreta. Lisabonski klub moraće da pokaže maksimalnu disciplinu i efikasnost u napadu kako bi imao šansu za preokret i plasman među četiri najbolja tima u Evropi.

Očekuje se da treneri oba tima izaberu najjače sastave za ovaj duel, s obzirom na značaj utakmice i ulog koji ona nosi. Arsenal će pokušati da iskoristi prednost domaćeg terena, dok Sporting nema šta da izgubi i najavljuje ofanzivniji pristup.

Meč na stadionu Arsenala privlači veliku pažnju fudbalske javnosti, s obzirom na to da su oba tima tokom sezone prikazala kvalitetnu igru na evropskoj sceni. Sve oči biće uprte u to da li će londonski klub potvrditi ulogu favorita ili će lisabonski tim prirediti iznenađenje i izboriti plasman u narednu fazu Lige šampiona.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Iran eliminisan iz Grupe G posle dramatične završnice protiv Egipta, Belgija prva u grupi

Gol Irana u 93. minutu poništen zbog ofsajda, Belgija savladala Novi Zeland 4:1 i obezbedila prvo mesto

Published

on

By

Gol Irana u 93. minutu poništen zbog ofsajda, Belgija savladala Novi Zeland 4:1 i obezbedila prvo mesto

Fudbalska reprezentacija Irana doživela je težak udarac na Svetskom prvenstvu u Sjedinjenim Američkim Državama, nakon što je u poslednjem kolu Grupe G remizirala sa Egiptom rezultatom 1:1. Meč koji je odigran sinoć ostaće upamćen po dramatičnoj završnici i nesvakidašnjem raspletu.

Belgija je u drugom susretu grupe rutinski pobedila Novi Zeland sa 4:1 i tako osvojila prvo mesto sa sedam bodova, bez većih problema i uz dominaciju tokom čitavog meča.

U susretu između Egipta i Irana viđena je prava drama – Iran je postigao gol u 93. minutu, ali je pogodak nakon višeminutne provere VAR tehnologije poništen zbog minimalnog ofsajda. Do kraja utakmice, iranski fudbaleri su propustili još dve velike prilike da stignu do pobede.

Posebno bolan trenutak za Iran dogodio se u prvom poluvremenu kada je Mehdi Taremi promašio penal, što se na kraju ispostavilo kao ključni detalj koji ih je koštao plasmana među najbolje selekcije turnira.

Na kraju grupne faze, Belgija zauzima prvo mesto sa sedam osvojenih bodova, dok Egipat prolazi dalje sa druge pozicije zahvaljujući remiju protiv Irana. Iran ostaje trećeplasirani sa tri boda i sada mora da čeka rasplet u ostalim grupama kako bi video da li će kao jedna od najboljih trećeplasiranih ekipa nastaviti takmičenje. Trenutno su tri selekcije slabije plasirane od Irana, a šanse za prolaz zavise od rezultata preostalih mečeva grupne faze.

Ovaj ishod smatra se velikom nepravdom za Iran, imajući u vidu propuštene prilike i poništeni gol pred sam kraj susreta.

Pročitaj još

Fudbal

Lionel Mesi počinje sa klupe u poslednjem meču grupne faze protiv Jordana

Selektor Argentine Lionel Skaloni odlučio da odmori Mesija, iako je kapiten postigao svih pet golova na turniru

Published

on

By

Selektor Argentine Lionel Skaloni odlučio da odmori Mesija, iako je kapiten postigao svih pet golova na turniru

Lionel Mesi, kapiten reprezentacije Argentine, neće biti u startnoj postavi za poslednju utakmicu grupne faze Svetskog prvenstva protiv Jordana. Ovu odluku potvrdio je selektor Lionel Skaloni, naglasivši da će Mesi dobiti minutažu u drugom poluvremenu, ali da će meč započeti sa klupe.

Argentina je već obezbedila prvo mesto u grupi J zahvaljujući pobedama nad Alžirom i Austrijom. Ipak, odluka da se najbolji strelac tima odmori izazvala je reakcije među navijačima i sportskom javnošću. Mesi je do sada postigao svih pet golova za Argentinu na ovom turniru i nalazi se među glavnim kandidatima za Zlatnu kopačku.

Selektor Lionel Skaloni objasnio je svoju odluku rečima: „Reč je o rotaciji i poverenju u ceo tim. Svi igrači zaslužuju priliku.” Naglasio je i da planira da Mesi ipak zaigra tokom drugog dela meča kako bi zadržao takmičarski ritam pred nokaut fazu takmičenja.

Ova vest dolazi u trenutku kada su ulaznice za duel sa Jordanom dostigle visoke cene, a mnogi navijači su izrazili razočaranje što od početka ne gledaju najjači sastav sa Mesijem. Sa druge strane, stručni štab smatra da je kontrolisana minutaža ključna kako bi se nosioci igre sačuvali za nastavak takmičenja.

U napadu Argentine šansu će dobiti Niko Paz i Hulijan Alvarez, dok će Lautaro Martines takođe biti pošteđen prevelikih napora. Cilj tima ostaje isti – održati formu bez nepotrebnog rizika po ključne igrače.

Iako ima 39 godina, Lionel Mesi se na ovom turniru nalazi u vrhunskoj formi i predvodi listu strelaca tima. U argentinskom taboru ističu važnost kolektiva i naglašavaju da svaki igrač ima svoju ulogu na putu ka završnici Svetskog prvenstva.

Pročitaj još

Fudbal

Stale Solbaken objasnio odluku da odmori ključne igrače protiv Francuske

Selektor Norveške izveo izmenjen tim u porazu od Francuske 4:1 kako bi sačuvao svežinu za duel sa Obalom Slonovače

Published

on

By

Selektor Norveške izveo izmenjen tim u porazu od Francuske 4:1 kako bi sačuvao svežinu za duel sa Obalom Slonovače

Stale Solbaken, selektor fudbalske reprezentacije Norveške, objasnio je razloge zbog kojih je u poslednjem kolu grupne faze Svetskog prvenstva protiv Francuske izveo gotovo potpuno promenjen sastav. Norveška je izgubila taj meč rezultatom 4:1, a čak deset standardnih prvotimaca, uključujući Erlinga Halanda i kapitena Martina Edegora, ostalo je na klupi.

Solbaken je na konferenciji za medije nakon utakmice istakao da je ova strategija bila deo plana pripreme tima za predstojeću nokaut fazu takmičenja i susret sa Obalom Slonovače. “Najvažnije je da napunimo baterije. Imali smo najkraći odmor između dve utakmice na turniru, a novi meč nas očekuje već za četiri dana. Jedini argument protiv ove odluke jeste što navijači nisu mogli da vide Erlinga Halanda i Martina Edegora, ali da smo razmišljali samo o tome, naš put na Svetskom prvenstvu ne bi dugo trajao. Ovde smo da doguramo što dalje”, izjavio je Solbaken.

Utakmica protiv Francuske donela je norveškom timu ubedljiv poraz (4:1), ali Solbaken smatra da će odmor ključnih igrača doneti korist u nastavku turnira. Njegova odluka izazvala je različite reakcije javnosti, ali selektor ostaje pri svom stavu da su prioritet dugoročna spremnost i uspeh ekipe.

Norveška sada nastavlja takmičenje susretom sa Obalom Slonovače u nokaut fazi Svetskog prvenstva, a očekuje se povratak svih glavnih igrača u startnu postavu.

Pročitaj još

U Trendu