Connect with us

Estrada

Željko Mitrović uručio pomoć samohranoj majci u Sarajevu i poručio da nastavlja humanitarnu misiju

Vlasnik Pink Media Grupe donirao poklone i finansijsku podršku porodici iz Sarajeva, najavljujući nastavak pomoći širom regiona

Published

on

Foto Izvor:

Vlasnik Pink Media Grupe donirao poklone i finansijsku podršku porodici iz Sarajeva, najavljujući nastavak pomoći širom regiona

Željko Mitrović, vlasnik i direktor Pink Media Grupe, nastavlja sa svojim humanitarnim akcijama, ovog puta pomažući samohranoj majci Dijani i njenim sinovima Darisu i Daninu iz sarajevskog naselja Aneks. Jedan od dečaka boluje od autizma, a porodica živi od invalidske penzije i dečjeg dodatka, uz značajne finansijske teškoće. Mitrović im je prilikom posete uručio poklone i finansijsku pomoć od 5.000 konvertibilnih maraka, čime je, kako je istakao, želeo da olakša svakodnevni život ovoj porodici.

“Evo, upala si u naš program. Bilo je 1.000 zahteva, ali vi ste među prvim porodicama kojima smo odlučili da pomognemo. Ovde je 5.000 maraka da život ovoj deci učini malo kvalitetnijim, srećnim i boljim. Nadam se da ćemo biti od pomoći i ubuduće”, rekao je Mitrović tokom uručenja pomoći. On je najavio i nastavak svoje akcije: “Imamo još puno posla, pošto sam obećao i dao reč da ću pomoći 100 porodica u BiH, 50 u Republici Srpskoj, 50 u Federaciji, pored onih 100 kojima pomažemo već u Srbiji, 50 u Crnoj Gori, to je 250, tako da je to skoro svaki dan po jedna. Svaki dan po jedna porodica, ako računamo sve radne dane u godini.”

Mitrović je objasnio da akcije sprovodi javno kako bi motivisao i druge ljude da budu solidarni: “Stalno odgovaram na to pitanje. Javno radimo isključivo iz razloga da bi pobudili i neke druge da počnu da, ajde da kažem, budu solidarniji. Solidarnost i tolerancija su osnov svakog društva. Mi smo izabrali te niše koje se bave samo decom, kao što svi znaju, mi već 20 godina pomažemo sve Domove za decu bez roditeljskog staranja, zapravo, decu koja odrastaju bez roditelja, jer ja čvrsto verujem da je detinjstvo roditelj buduće ličnosti. To često govorim i verujem da koliko oni budu lepih trenutaka imali u detinjstvu, takve će biti ličnosti kad porastu. Tako da je to veoma važno. Mi smo u Srbiji to već afirmisali, punih dve decenije afirmišemo te stavove, a sad smo to proširili i na Bosnu i Hercegovinu i Crnu Goru. Verujem da će biti efekata i da će biti pobuda i za druge.”

Kada je reč o izboru porodica kojima pomaže, Mitrović je istakao da je formirana komisija koja, u moru zahteva, bira najugroženije, a u BiH je za to zadužena Lajla Torlak, dugogodišnja saradnica u Pink programima.

Mitrovićeve humanitarne aktivnosti nastavljaju se širom regiona, a cilj mu je da u godini velikih dela pomogne ukupno 250 porodica u Srbiji, Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini. On je na Instagramu poručio: “Solidarnost, briga o ljudima, pomoć najugroženijim porodicama sa mnogo dece, nema ni veru, ni naciju! Već sam rekao da nema tog majčinog sina koji će nas ponovo posvađati sa Bošnjacima, Albancima, Mađarima i drugim narodima sa kojima živimo zajedno ili narodima iz neposrednog komšiluka! Samohrana majka Dijana iz Sarajeva vodi težak život da odgaji Darisa i Danina, od kojih je jedno dete bolesno i žive teško i svakako im treba pomoć. Ja sa mojom akcijom neću prestati, čak ni po ceni sopstvene ugroženosti, jer planiram da obiđem i nekoliko porodica u Sandžaku, Kosovskoj Mitrovici, Podgorici i Prištini ali i u svakom zabačenom kutku Srbije gde je ljudima potrebna pomoć.”

Estrada

Bojan Bjelić otkrio nove planove i progovorio o situaciji Mine Kostić

Pevač najavio nove pesme i spotove, dok o koleginici govori sa dozom opreza zbog delikatne situacije

Published

on

By

Pevač najavio nove pesme i spotove, dok o koleginici govori sa dozom opreza zbog delikatne situacije

Bojan Bjelić, poznat po svom povlačenju sa muzičke scene u jeku popularnosti, vratio se u javnost i na jednom nedavnom događaju otvoreno govorio o svojim budućim planovima, ali i o aktuelnim dešavanjima na estradi. Pevač je istakao da vredno radi na novim pesmama koje će, prema njegovim rečima, biti predstavljene publici u septembru, uz snimanje spotova i brojne nastupe tokom leta.

“Spremam nove pesme, izlaze u septembru, sad treba da snimam spotove. Biće radno leto i što se tiče nastupa i što se tiče rada na novim pesmama. Vreme je da se posle ovoliko godina nešto novo desi, nadam se da će se dopasti publici i da ću nastaviti pravac koji sam započeo nekada davno”, rekao je Bojan, osvrnuvši se i na pesmu “Poplava” koju je ranije odbio, a koja je kasnije postala veliki hit za Acu Pejovića i Ministarke.

Govoreći o aktuelnoj situaciji sa Minom Kostić, koja je danas napustila bolnicu “Laza Lazarević” posle mesec dana hospitalizacije, Bojan je naglasio važnost diskrecije i podrške. “Nisam u kontaktu. Kada su ovakve stvari u pitanju i kada je Mina Kostić u pitanju i problem koji trenutno doživljava, mislim da bi trebalo da je manje komentarišemo. Da je pustimo da prođe kroz ovaj teški period sama, da ne polemišemo previše, ovo su baš osetljive teme. Pustio bih je da prođe kroz sve i da sama izjavi šta ima, ostalo je suvišno”, istakao je pevač.

Bojan Bjelić time pokazuje obazrivost prema koleginici, dok publici poručuje da može očekivati novo poglavlje u njegovoj muzičkoj karijeri već na jesen.

Pročitaj još

Estrada

Marta Savić se vratila na scenu: Emotivno pojavljivanje na koncertu Južnog vetra

Pevačica je nakon duže pauze izašla pred publiku, govorila o porodici i otkrila svoj trik za mladolikost

Published

on

By

Pevačica je nakon duže pauze izašla pred publiku, govorila o porodici i otkrila svoj trik za mladolikost

Marta Savić, poznata folk pevačica, privukla je pažnju javnosti svojim povratkom na spektakularnom koncertu Južnog vetra u Beogradu. Nakon dužeg odsustva sa estrade, njeno pojavljivanje izazvalo je veliko interesovanje medija i publike, a ona nije krila emocije zbog povratka pred reflektore.

Pred okupljenim novinarima Savić je iskreno priznala da oseća tremu jer se nakon duže pauze ponovo nalazi pred publikom, posebno na ovako važnoj večeri. Uz osmeh se prisetila lepih želja koje je nekada dobila, istakavši da joj se ostvario blagoslov da joj „kuća peva“, aludirajući na muža Mileta Kitića i ćerku Elenu koji su takođe uspešni pevači.

“Ima treme, jer sam ja dugo odsutna sa estrade, a večeras je posebno veče. Ja sam tu, publika je tu. Mene je jednom moja draga osoba blagosiljala i rekla tada kuća vam pevala i evo stvarno kuća mi peva, peva mi muž, peva ćerka, pevam ja, svi pevamo. Ne pamtim datume i godine, a nema ništa lepše od muzike”, rekla je Marta Savić.

Marta je otkrila i da je njen mladolik izgled rezultat izbegavanja stresa. Kako navodi izvor, Savić je uvek birala mir i distancirala se od situacija koje bi joj, kako kaže, „skakale pritisak”. Osim što vodi računa o izgledu, otvoreno je govorila i o strahovima koje je imala kao majka.

Povratak Marte Savić na scenu izazvao je pozitivne reakcije, a publika je s oduševljenjem dočekala njen izlazak na koncertu. Za sada nema najava o novim projektima, ali je sigurno da je njen povratak izazvao veliko interesovanje cele estradne scene.

Pročitaj još

Estrada

Marta Savić nastupila na Tašmajdanu posle 17 godina: Povratak na veliku scenu

Pevačica se pojavila na koncertu “Južnog vetra” u Beogradu, publika s nestrpljenjem dočekala njen izlazak

Published

on

By

Pevačica se pojavila na koncertu “Južnog vetra” u Beogradu, publika s nestrpljenjem dočekala njen izlazak

Marta Savić, supruga poznatog pevača Mileta Kitića, ponovo je stala pred beogradsku publiku nakon duže pauze. Na stadionu Tašmajdan održava se koncert “Festival Južnog vetra”, a upravo je ovaj događaj bio povod da se folk pevačica vrati na scenu posle 17 godina.

Ekipa portala Pink.rs izveštava sa lica mesta, gde su brojne muzičke zvezde okupljene u čast legendarne grupe “Južni vetar”. Marta Savić je za ovu priliku odabrala dugačku crnu haljinu i prepoznatljivi osmeh, po kojem je publika pamti godinama. Njen izlazak na scenu izazvao je pažnju svih prisutnih, a atmosferu su dodatno podgrejali hitovi koji su obeležili čitave generacije.

Kako navodi izvor, Marta je zablistala elegancijom i vedrim duhom, a njen povratak na scenu bio je jedan od najiščekivanijih trenutaka večeri. Organizatori festivala ističu značaj okupljanja izvođača “Južnog vetra”, dok su fanovi sa oduševljenjem dočekali njen nastup.

Veče na Tašmajdanu obeleženo je velikim interesovanjem javnosti, a Marta Savić je još jednom pokazala zašto je ostala upamćena kao jedna od najvoljenijih izvođačica ovog muzičkog pravca.

Pročitaj još

U Trendu