Connect with us

Estrada

Predrag Živković Tozovac preživeo velike istorijske nedaće, preminuo na važan datum

Pevač je izgubio oca tokom okupacije, a život mu je obeležila borba sa brojnim epidemijama

Published

on

Foto Izvor:

Pevač je izgubio oca tokom okupacije, a život mu je obeležila borba sa brojnim epidemijama

Legendarni pevač Predrag Živković Tozovac preminuo je 6. aprila 2021. godine, tačno na osamdesetu godišnjicu bombardovanja Beograda, datuma koji je zauvek ostao urezan u njegovom sećanju. Ovaj datum je za Tozovca bio posebno bolan, budući da su mu Nemci 1941. godine streljali oca Svetozara Tozu Živkovića, što je ostavilo dubok trag na njegovoj duši.

Nakon gubitka oca, ženski deo porodice preuzeo je brigu o Tozovcu, a on je svoj muzički put započeo već sa deset godina, svirajući na harmonici koju je nasledio od oca. Prva iskustva sticao je nastupajući na svadbama, gde je zarađivao za život.

Tokom života, Tozovac je prošao kroz mnoga teška razdoblja – preživeo je okupaciju, period variole vere, tuberkuloze i kuge. U jednom od svojih intervjua otvoreno je govorio o svemu što je preživeo: „Eh, šta sam ja sve prošao i izvukao se… Davno sam rođen i preživeo sam okupaciju prokletih Nemaca i vrlo dobro znam šta je policijski čas – kazao je Tozovac, prisećajući se teških dana.”

Svoj život ispratio je brojnim sećanjima na epidemije koje su pogađale narod, ističući da je tuberkuloza bila posebno pogubna i da je iz njegove porodice mnoge odnela. Kasnije je, kako je govorio, narod bio uplašen i tokom variole vere, a poslednja bolest koja mu je ugrozila život bio je koronavirus.

Tozovac je sahranjen 9. aprila 2021. godine u Aleji zaslužnih građana, uz zvuke pesme „Jesen u mom sokaku“ koju je izveo orkestar Aleksandra Sofronijevića. Oproštajni govor održala je Merima Njegomir, koja je preminula kasnije iste godine.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Estrada

Asmin Durdžić otkrio detalje o BMW-u: Tužilaštvo oduzelo auto Anelinom bratu

Tokom emisije Pretres nedelje izneti su dokazi o automobilu, a društvene mreže bruje o ovom slučaju

Published

on

By

Tokom emisije Pretres nedelje izneti su dokazi o automobilu, a društvene mreže bruje o ovom slučaju

Asmin Durdžić i Aneli Ahmić ponovo su se našli u centru pažnje nakon burne rasprave u emisiji ‘Pretres nedelje’. Tokom emisije došlo je do žestokog sukoba, a Asmin je izneo tvrdnju da je luksuzni automobil marke BMW, koji je nekada pripadao njemu, predao Anelinom bratu Ajlinu na korišćenje.

Situacija je dodatno uzburkana kada je Nena Opozicija, podrška Asminu, na svom Instagram profilu objavila dokumentaciju koja, kako navodi, potvrđuje da je upravo taj automobil oduzelo Tužilaštvo Bosne i Hercegovine tokom jedne od svojih akcija. U objavi se napominje da je reč o vozilu čija je vrednost 2021. godine iznosila 100.000 evra.

“Ovaj automobil je dao na korištenje Anelinom bratu dok ne kupi drugi, a ovaj automobil je oduzelo Tužilaštvo BiH u jednoj od akcija”, pisalo je na fotografiji koju je podelila Nena Opozicija.

Na drugoj fotografiji prikazana je i navodna dokumentacija Tužilaštva BiH, što je izazvalo dodatne komentare na društvenim mrežama. Ovaj potez otvorio je nova pitanja i podstakao raspravu među gledaocima emisije, ali i pratioce na Instagramu.

Ovo nije prvi put da se sukobi između Asmina i Anele javno raspravljaju, a objavljeni dokumenti dodatno su zakomplikovali celu situaciju. Za sada, ni jedna od strana nije iznela nove planove ili izjave povodom najnovijih dešavanja.

Pročitaj još

Estrada

Asmin Durdžić progovorio o krađi i nestanku BMW-a, Aneli Ahmić i Nerio komentarisali

Sukob bivših partnera ponovo u centru pažnje, a detalji o automobilu i novcu izazvali raspravu

Published

on

By

Sukob bivših partnera ponovo u centru pažnje, a detalji o automobilu i novcu izazvali raspravu

Asmin Durdžić i Aneli Ahmić ponovo su u žiži javnosti nakon što su u javnom nastupu izneli detalje iz svoje prošlosti, a tema je ovog puta postala nestanak Asminovog BMW-a i spor oko novca. U gostovanju koje je izazvalo veliku pažnju publike, Asmin je otvoreno upitao gde se nalazi njegov automobil, tvrdeći da ga je rentao i da mu je za to doneto 15 hiljada evra, čak upakovano u pelenama.

Na njegovu izjavu reagovala je Aneli Ahmić, potvrđujući njegovu tvrdnju o novcu u pelenama, dok je Nerio kratko dodao da je automobil sada ‘u komadima’. Ceo razgovor pratila je napeta atmosfera, a svi učesnici su ostali pri svojim stavovima, bez dodatnih objašnjenja o tome šta se zapravo dogodilo sa vozilom.

“Gde mi je auto BMW? Ja sam mu rentao samo auto. On mi je doneo 15 hiljada evra u pelenama. Gde mi je taj auto?” pitao je Asmin tokom razgovora. Na to je Aneli odgovorila: “U pelenama ti je doneo”, dok je Nerio kratko prokomentarisao: “U komadima.”

Ova tema izazvala je brojne reakcije na društvenim mrežama, ali detalji o sudbini automobila i novcu nisu dodatno razjašnjeni. Sukob bivših partnera i dalje izaziva interesovanje javnosti, dok se komentari i dalje nižu.

Pozadina ovog sukoba potiče iz prethodnih nesuglasica između Asmina i porodice Ahmić, a ovaj slučaj je samo još jedan u nizu javnih prepirki koje privlače pažnju publike.

Elita 9: Šok! Asmin otkrio kako su ga Ahmići ojadili za pare, Nerio sve potvrdio- 23.06.2026.


Pročitaj još

Estrada

Boškić progovorio o priči sa Milicom Veličković: Otkrio pravu istinu o odnosu

Nakon što je Anita Stanojlović iznela tvrdnje u emisiji, Boškić je dao svoj komentar i otkrio detalje

Published

on

By

Nakon što je Anita Stanojlović iznela tvrdnje u emisiji, Boškić je dao svoj komentar i otkrio detalje

Boškić, bivši dečko Anite Stanojlović i prijatelj Nenada Marinkovića Gastoza, oglasio se povodom navoda iznesenih tokom emisije “Pretres nedelje”. U emisiji je Anita Stanojlović izjavila da je Milica Veličković bila u ljubavnom odnosu u troje sa njim, što je izazvalo brojne reakcije u javnosti.

Nakon što su ove tvrdnje odjeknule među gledaocima i na društvenim mrežama, Boškić je za Pink.rs otkrio svoj stav o celoj situaciji. On je istakao da između njega i Milice Veličković nije bilo nikakvog intimnog odnosa, niti situacije koju je Anita opisala. Boškić je naglasio da su on i Milica samo dobri prijatelji.

“Ne, naravno da nije istina. Nemam ništa drugo da kažem, ostaću suzdržan. Ne znam što me spominju, obećala mi je kad je ušla da neće pričati o meni, ali džabe. Milica i ja nismo imali nikakvu trojku, dobri smo drugari”, rekao je Boškić.

Ostaje da se vidi kako će Anita Stanojlović reagovati na Boškićev demant. Gledaoci i dalje prate razvoj situacije, dok se komentari na društvenim mrežama nižu. Ovim povodom nisu najavljeni dalji planovi ili izjave od strane Boškića ili Milice Veličković.

Pročitaj još

U Trendu