Connect with us

Estrada

Miroljub Aranđelović otkrio poreklo nadimka Kemiš: Evo šta stoji iza imena

Poznati harmonikaš godinama je poznat pod ovim imenom, a društvene mreže sada otkrivaju zanimljiv razlog

Published

on

Foto Izvor:

Poznati harmonikaš godinama je poznat pod ovim imenom, a društvene mreže sada otkrivaju zanimljiv razlog

Miroljub Aranđelović, proslavljeni harmonikaš i producent, više od pedeset godina je poznat javnosti pod nadimkom Kemiš. I dok su njegove muzičke veštine dobro poznate, poreklo ovog imena tek sada je privuklo pažnju publike na društvenim mrežama.

Suprug slavne pevačice Zorice Brunclik trenutno je angažovan kao mentor u muzičkom takmičenju “Pinkove zvezde”, a među gledaocima i fanovima počela su nagađanja o tome kako je Aranđelović dobio specifičan nadimak. Diskusija je vrlo brzo postala popularna, a jedan korisnik društvenih mreža ponudio je zanimljivo objašnjenje.

Prema toj objavi, nadimak Kemiš zapravo potiče od njegovog imena Miroljub. Naime, objašnjava se da je Miroljub najpre dobijao nadimak Miške, a zatim je, pomoću šatrovačkog jezika, Miške postalo Kemiš. Ova informacija izazvala je brojne reakcije među korisnicima, od kojih su mnogi priznali da nisu znali pravo poreklo ovog imena.

Na fotografijama koje su podeljene uz ovu priču, vidi se Aranđelović u ulozi mentora, dok pomaže supruzi Zorici Brunclik tokom takmičenja. Ovaj detalj još jednom potvrđuje koliko je Kemiš važan deo domaće muzičke scene, ali i kako čak i naizgled jednostavne stvari, poput nadimka, mogu imati zanimljivu pozadinu.

Otkriće o nastanku imena Kemiš dovelo je do novih komentara i pitanja na društvenim mrežama, a fanovi su sa zanimanjem delili svoja razmišljanja i iskustva.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Estrada

Bred Pit dobio važnu pravnu bitku protiv Anđeline Džoli: Sud naredio saslušanja u Londonu

Sud u Kaliforniji prihvatio zahtev Pitovog tima, članovi Stoli grupe biće ispitani do kraja septembra

Published

on

By

Sud u Kaliforniji prihvatio zahtev Pitovog tima, članovi Stoli grupe biće ispitani do kraja septembra

Bred Pit, holivudski glumac, ostvario je značajnu pobedu u sudskom sporu sa bivšom suprugom Anđelinom Džoli, vezanom za poznatu vinariju ‘Chateau Miraval’. Prema informacijama do kojih su došli strani mediji, nadležni sud u Kaliforniji prihvatio je zahtev Pitovog pravnog tima i doneo odluku da se moraju uzeti iskazi članova kompanije Stoli grupa, koja je povezana sa prodajom vinarije.

Dokumenti do kojih je došao magazin ‘People’ otkrivaju da je sud naredio saslušanja najvažnijih predstavnika vinskog ogranka Stoli grupe, među kojima je i Aleksej Olijnik. Ova saslušanja, kao i ispitivanje lica iz firme Nouvel LLC, koja je bila vlasništvo Anđeline Džoli, biće održana u Londonu, a krajnji rok za njihovo obavljanje je 30. septembar.

Bred Pit je tvrdio da investitori Stoli grupe imaju ključne informacije o načinu na koji je Džoli 2021. godine prodala svoj deo vinarije kompaniji ‘Tenute del Mondo’, koja je deo Stoli grupe. Sudska dokumentacija iz juna pokazuje da je ovo ispitivanje sada postalo obavezno.

Ročište povodom zahteva da se Juri Šefler, jedan od čelnih ljudi Stoli grupe, primora na davanje iskaza zakazano je za 8. jul.

Izvor blizak Bred Pitu za strane medije je naveo da ova odluka predstavlja još jedan važan korak ka transparentnosti u ovom složenom pravnom procesu. Očekuje se da će uzimanje iskaza doprineti rasvetljavanju svih okolnosti vezanih za spornu prodaju vinarije.

Ova sudska odluka označava novu fazu u višegodišnjem sporu slavnog para, koji se vodi oko vlasništva i prodaje jednog od najpoznatijih imanja u Francuskoj.

Pročitaj još

Estrada

Jelena Radanović objavila poslednju prepisu sa Markom Pantićem: Emotivni oproštaj na Instagramu

Novinar i voditelj Marko Pantić preminuo iznenada, porodica i prijatelji potreseni gubitkom

Published

on

By

Novinar i voditelj Marko Pantić preminuo iznenada, porodica i prijatelji potreseni gubitkom

Jelena Radanović, supruga pevača Slobe Radanovića, podelila je na svom Instagram profilu emotivnu poruku povodom iznenadne smrti novinara i voditelja Marka Pantića, poznatog kao Ludo Pero. Pantić je preminuo 26. juna u Beogradu, a vest o njegovoj preranoj smrti duboko je pogodila njegovu porodicu, prijatelje i brojne kolege iz sveta medija.

Jelena je otkrila da je neposredno pre tragičnog događaja imala poslednju prepisku sa Markom, u kojoj joj je on poslao snimak Slobe Radanovića sa koncerta. Njihov razgovor završio se kratkom razmenom poruka, nakon čega je usledila tužna vest.

“Poslednji snimak koji si napravio bio je Slobin, poslednja poruka koju si poslao bila je meni. I sledeće sekunde si samo otišao. Srećan put u Mir Perce”, napisala je Jelena u oproštajnoj objavi uz fotografiju prepiske.

Vest o smrti Marka Pantića izazvala je mnoštvo reakcija na društvenim mrežama, a javne ličnosti i kolege izražavaju saučešće njegovoj porodici. Pantić je ostavio značajan trag u novinarstvu i televizijskom voditeljstvu, a njegov rad i pristup poslu ostaju upamćeni među kolegama i publikom.

Kolege i prijatelji ističu da je Marko bio izuzetno posvećen poslu i uvek spreman da pomogne, a njegova iznenadna smrt ostavila je mnoge u šoku i neverici.

Pročitaj još

Estrada

Anđelka Prpić otputovala sa porodicom u Pariz: Porodične fotografije iz Diznilenda

Glumica je na Instagramu podelila trenutke sa suprugom i sinom, osmeh ne silazi sa lica

Published

on

By

Glumica je na Instagramu podelila trenutke sa suprugom i sinom, osmeh ne silazi sa lica

Poznata glumica Anđelka Prpić napravila je predah od svakodnevnih obaveza i sa suprugom Markom Žugićem i sinom Jakšom otputovala u Pariz. Na svom Instagram profilu podelila je niz fotografija sa ovog putovanja, a posebnu pažnju privukle su slike iz Diznilenda gde su zajedno uživali u porodičnim trenucima.

Anđelka je otkrila da vreme provodi u društvu najbližih, dok su se na fotografijama mogli videti osmesi i opuštena atmosfera. Glumica je nosila popularni rajf sa ušima Mini Maus, a u objavi je emotivno napisala: “Najmoji”.

Pored uživanja u Diznilendu, porodica je iskoristila priliku da proba lokalnu hranu i piće, što je Anđelka prikazala na svom Instagramu. Fanovi su u komentarima podržali njenu iskrenost i radost zbog porodičnog odmora.

Prpić je nedavno govorila o novoj fazi života, ističući da joj prija svakodnevica i promene koje je doživela. “Lepo mi je u mom životu, u mojoj svakodnevici”, izjavila je glumica, a potom slikovito opisala kako se nosi sa životnim izazovima.

“Divno je kad shvatiš da, bez obzira na to gde si skrenuo, imaš pravo da uključiš sva četiri žmigavca, da ubaciš u rikverc, da kreneš da izlaziš iz te uličice… Ima vozača koji će ti trubiti, jer su nervozni, ima i onih kojima nije teško da sačekaju, a u suštini, sve je do tebe”, rekla je Prpić. Za kraj je dodala i poruku optimizma: “Ako ti u ‘taj auto’ sedneš otvoren i rešen da vidiš lepšu stranu svega, onda te neće mnogo potresti ostali vozači. Kad si ti napet, onda te poremeti čak i obično odsustvo ljubaznosti. Sve kreće od nas.”

Pročitaj još

U Trendu