Srbija

Vladimir Lučić najavio završetak ukidanja rominga za Zapadni Balkan do prvog kvartala 2027

Generalni direktor Telekom Srbije izjavio da će građani moći da koriste srpske kartice u EU bez dodatnih troškova

Published

on

Foto Izvor: Pink.rs

Generalni direktor Telekom Srbije izjavio da će građani moći da koriste srpske kartice u EU bez dodatnih troškova

Generalni direktor Telekom Srbije Vladimir Lučić izjavio je da bi proces ukidanja rominga za zemlje Zapadnog Balkana trebalo da bude završen do prvog kvartala 2027. godine. Prema njegovim rečima, očekuje se da će ova promena doprineti ekonomskom povezivanju regiona sa Evropskom unijom.

Lučić je naveo da će građani Srbije nakon ukidanja rominga moći da koriste svoje srpske SIM kartice u zemljama EU bez dodatnih troškova, kao što to čine u Srbiji. On je pojasnio da će korisnici moći da koriste mobilne pakete, uključujući gledanje filmova i televizije preko mobilnog telefona, po istim cenama kao u zemlji, bez dodatnih nadoknada u evropskim državama.

“Onako kako koristite karticu u Srbiji, tako ćete koristiti u bilo kojoj zemlji sveta. Ako u Srbiji imate jedan dobar paket sa bilo kojim mobilnim operaterom gde možete da gledate i filmove i televiziju preko mobilnog, to ćete isto u bilo kojoj zemlji Evrope moći da radite bez ikakvog dodatka. Paket koji imate u Srbiji, po tim istim cenama, trošite u bilo kojoj zemlji Evrope”, izjavio je Lučić.

Nakon Samita lidera Evropske unije i Zapadnog Balkana održanog u Tivtu, proces ukidanja rominga između regiona i EU dobio je dodatnu dinamiku. Lučić je naglasio da se očekuje da će ovaj proces biti završen u predviđenom roku i da će predstavljati značajan korak ka ekonomskom uvezivanju sa Evropskom unijom.

Novo Jutro – Renata i Sarapa – Vladimir Lucic – 22.06.2026.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U Trendu

Exit mobile version