Srbija

Skoro 8.000 vozila prošlo novom deonicom Moravskog koridora između Preljine i Adrana za sedam sati

Prema podacima “Puteva Srbije”, saobraćaj je od otvaranja u 9 časova do 16 časova zabeležio veliki priliv vozila

Published

on

Foto Izvor: Pink.rs

Prema podacima “Puteva Srbije”, saobraćaj je od otvaranja u 9 časova do 16 časova zabeležio veliki priliv vozila

Novootvorena deonica Moravskog koridora od petlje Adrani do petlje Preljina, duga 29 kilometara, zvanično je puštena u saobraćaj danas u 9 časova. Prema podacima “Puteva Srbije”, tokom prvih sedam sati kroz ovu trasu prošlo je ukupno 7.960 vozila.

Na naplatnoj stanici Preljina evidentirano je 3.619 vozila, dok je na naplatnoj stanici Adrani zabeleženo 4.341 vozilo. Putarina za korišćenje ove deonice biće besplatna do 1. jula, navodi se u saopštenju.

Otvaranjem nove trase dodatno je skraćeno vreme putovanja između Beograda i Kraljeva. Vozači sada imaju mogućnost da koriste moderniju i bezbedniju saobraćajnicu koja zaobilazi postojeći putni pravac ka Kraljevu.

Po završetku svih radova, Moravski koridor će biti dug više od 112 kilometara i povezivaće Pojate i Preljinu, navedeno je u zvaničnoj izjavi.

“Otvaranje ove deonice značajno olakšava saobraćaj i povećava bezbednost za sve učesnike”, saopštili su iz nadležnih službi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U Trendu

Exit mobile version