Politika

Vernici obeležili Vidovdan u Gračanici uz prisustvo mitropolita Joanikija

Liturgija održana u manastiru Gračanica, prisutni predstavnici srpskih institucija i brojni vernici iz regiona

Published

on

Foto Izvor: Pink.rs

Liturgija održana u manastiru Gračanica, prisutni predstavnici srpskih institucija i brojni vernici iz regiona

Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije služio je liturgiju povodom Vidovdana u manastiru Gračanica, uz sasluženje mitropolita i episkopa Srpske pravoslavne crkve. U porti manastira okupilo se više stotina vernika iz različitih krajeva Srbije i regiona kako bi proslavili ovaj značajan praznik. Liturgiji su prisustvovali i zamenici direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju Dušica Nikolić i Miloš Terzić, pomoćnica direktora Milena Parlić, kao i predstavnici lokalnih institucija i zvaničnici iz centralne Srbije i regiona.

Nakon bogosluženja, tradicionalno su dodeljene medalje “Majka devet Jugovića” majkama sa četvoro i više dece. Na Gazimestanu je služen parastos palim srpskim junacima. U blizini manastira zabeleženo je pojačano prisustvo tzv. Kosovske policije. Prema rečima prisutnih vernika, prisustvovati obeležavanju Vidovdana u Gračanici ima poseban značaj za srpski narod. Događaj je protekao mirno, uz poštovanje verskih običaja i tradicije.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U Trendu

Exit mobile version