Liturgija održana u manastiru Gračanica, prisutni predstavnici srpskih institucija i brojni vernici iz regiona
Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije služio je liturgiju povodom Vidovdana u manastiru Gračanica, uz sasluženje mitropolita i episkopa Srpske pravoslavne crkve. U porti manastira okupilo se više stotina vernika iz različitih krajeva Srbije i regiona kako bi proslavili ovaj značajan praznik. Liturgiji su prisustvovali i zamenici direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju Dušica Nikolić i Miloš Terzić, pomoćnica direktora Milena Parlić, kao i predstavnici lokalnih institucija i zvaničnici iz centralne Srbije i regiona.
Nakon bogosluženja, tradicionalno su dodeljene medalje “Majka devet Jugovića” majkama sa četvoro i više dece. Na Gazimestanu je služen parastos palim srpskim junacima. U blizini manastira zabeleženo je pojačano prisustvo tzv. Kosovske policije. Prema rečima prisutnih vernika, prisustvovati obeležavanju Vidovdana u Gračanici ima poseban značaj za srpski narod. Događaj je protekao mirno, uz poštovanje verskih običaja i tradicije.