Organizatori najavili bogat program, više hiljada ljudi pešači ka centru, obezbeđena osveženja
Veliki broj građana okupio se danas na platou ispred Skupštine Srbije u Beogradu, gde je organizovan skup sa bogatim celodnevnim programom. Prema najavama, desetine hiljada ljudi očekuje se u centru grada, dok su mnogi već peške krenuli ka mestu događaja.
Program je započeo nakon 11 časova edukativnim aktivnostima i interaktivnim radionicama za decu, u kojima su učestvovali mališani i njihovi roditelji. Oko 15 časova planiran je korteo mladih ka Skupštini, a nešto pre 16 časova najavljeni su koncerti poznatih muzičkih izvođača, među kojima su Vesna Zmijanac, Mira Škorić i Aca Lukas.
Organizatori su za 17 časova najavili dolazak više hiljada bajkera koji će se kolonom kretati kroz grad do Skupštine. Odmah potom, građani će nositi veliku srpsku trobojku, dugu više od pola kilometra i tešku gotovo jednu tonu, od centra grada do prostora ispred Skupštine.
Glavni deo programa planiran je za 18 časova, kada će, nakon intoniranja himne, posetioci moći da vide nastup robota koji igraju tradicionalno srpsko kolo moravac. Prema navodima organizatora, roboti su već imali generalnu probu na bini ispred Doma Narodne skupštine.
Za sve prisutne pripremljeno je bogato posluženje i osveženje, a na više lokacija u centru grada postavljene su cisterne sa vodom. Zbog velikog broja okupljenih, u centru Beograda pojačano je prisustvo redarske službe.
“Cilj događaja je okupljanje i zajedništvo građana, uz bogat kulturno-zabavni program”, saopštili su organizatori. Događaj protiče mirno, a prema informacijama iz organizacije, svi planirani segmenti programa odvijaju se po utvrđenom rasporedu.