Predsednik Srbije izjavio da je izabran legitimnom voljom građana i naglasio važnost reformi i brige o mladima
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izneo je danas u telefonskom uključenju u emisiju na nacionalnoj televiziji stav o aktuelnim optužbama rektorskog kolegijuma Univerziteta u Beogradu, koje su usmerene protiv njega povodom afere “zvučni top” i navodnog mešanja u autonomiju univerziteta. Vučić je istakao da, za razliku od pojedinih predstavnika akademske zajednice, on ima podršku većine građana i da je izabran legitimnom voljom naroda.
Govoreći o optužbama koje stižu iz rektorata, predsednik Vučić je rekao: “To mi samo govori da radimo pravi posao. Za razliku od njih, ja sam legitimno izabran predsednik i oni ne mogu da nam drže nikakve lekcije, jer nikada nisu dobili legalnu podršku većeg ili značajnijeg dela građana.”
Na pitanje o navodima da ne bi trebalo da se meša u rad Univerziteta, Vučić je istakao da zakone u Srbiji donose narodni poslanici i da svi treba da razumeju kako funkcioniše demokratija, dodavši da razmišlja o budućnosti mladih i onome što država može da uradi za njih. “Danas svi ti profesori imaju mnogo veće plate i jako lepo žive. Dobili su mnogo novca, a sada se plaše konkurencije”, izjavio je Vučić.
Predsednik je naveo da su pojedini predstavnici akademske zajednice, kako je rekao, “kočničari reformi” i da žele da zadrže svoje pozicije, naviknuti na privilegije bez želje da doprinesu dobrobiti budućih generacija. “Naš je posao da brinemo o svojoj deci i nastavićemo to da radimo, u skladu sa zakonom i Ustavom”, naglasio je Vučić.
U završnom delu uključenja, predsednik Srbije je rekao da nema strah od napada i da je njegova odgovornost prema porodici velika, ali da, uprkos tome što je znao da su određene optužbe neosnovane, nije mogao da spreči njihove posledice na najbliže.
“Nemam nikakav strah, gledam u budućnost i verujem da radimo ono što je najbolje za našu decu i zemlju”, zaključio je Vučić.