Politika

Građani iz Novog Sada, Rume i Sremske Mitrovice dočekani u Batajnici tokom pešačenja na skup u Beogradu

Kolona građana iz više gradova stigla je do Batajnice, gde su dočekani tradicionalno uz so i pogaču

Published

on

Foto Izvor: Pink.rs

Kolona građana iz više gradova stigla je do Batajnice, gde su dočekani tradicionalno uz so i pogaču

Kolona građana koji su peške krenuli iz Novog Sada, Rume i Sremske Mitrovice na skup u Beogradu stigla je jutros do Batajnice, gde su dočekani po tradicionalnom srpskom običaju uz so i pogaču, saopšteno je iz organizacije učesnika. Prema dostupnim informacijama, koloni iz Sremske Mitrovice juče se u Rumi pridružila i grupa građana iz tog grada, a svi zajedno nastavili su put ka Beogradu. Građani iz različitih delova Srbije započeli su pešačenje u četvrtak, sa ciljem da danas prisustvuju velikom skupu ispred Skupštine Srbije. U Batajnici je organizovan doček, gde su učesnici pozdravljeni i ponuđeni hranom i pićem, kao deo tradicionalnog gostoprimstva. ‘Kolona građana iz više gradova zajedno pešači ka Beogradu, a u Batajnici su dočekani prema običajima’, potvrđeno je u zvaničnoj izjavi. Skup ispred Skupštine Srbije planiran je za danas, a građani su trenutno nadomak cilja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U Trendu

Exit mobile version