Connect with us

Politika

Ana Brnabić istakla značaj Vučićevog plana za budućnost Srbije

Predsednica Skupštine Srbije ocenila programski plan predsednika i naglasila važnost vizije za dalji razvoj

Published

on

Foto Izvor:

Predsednica Skupštine Srbije ocenila programski plan predsednika i naglasila važnost vizije za dalji razvoj

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić govorila je o aktuelnim političkim i ekonomskim temama, posebno ističući plan predsednika Srbije Aleksandra Vučića za budućnost zemlje. U obraćanju, Brnabić je navela da plan obuhvata pet ključnih tačaka: smanjenje broja članova Vlade i državnih aparata, povećanje produktivnosti i radnog angažovanja, reformu obrazovanja, rešavanje energetskih pitanja i razvoj veštačke inteligencije i modernih tehnologija.

“To je nešto što, mislim, može da uradi samo predsednik Aleksandar Vučić. Pokazaćemo koliko je Vučić bio u pravu i šta nam je bilo potrebno u datom trenutku”, izjavila je Brnabić. Ona je dodala da je važno ostaviti trag o viziji i prilici, čak i u slučaju drugačijeg ishoda.

“Ako, nažalost, pogrešimo i ne ispunimo ovo i napravimo neke pogrešne izbore, da pokažemo da smo imali šansu, priliku i putokaz, ali da smo možda pogrešili u nekim odlukama, jer ja zaista mislim da je za ovakvu viziju koju je predstavio Aleksandar Vučić vredelo boriti”, zaključila je Brnabić.

Predsednica Skupštine je navela da su joj najvažnija tri aspekta ove programske vizije, ističući način na koji je predsednik Vučić definisao trenutak i predložio konkretne pravce razvoja zemlje.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politika

Sutra se otvara deonica Adrani–Preljina! VUČIĆ OBJAVIO SNIMAK ovog dela Moravskog koridora, PA PORUČIO: Zajedno gradimo budućnost (VIDEO)

Predsednik Srbije najavio svečano puštanje u saobraćaj, završava se važan infrastrukturni projekat

Published

on

By

Predsednik Srbije najavio svečano puštanje u saobraćaj, završava se važan infrastrukturni projekat

Deonica Moravskog koridora od petlje Adrani kod Kraljeva do petlje Preljina kod Čačka biće svečano otvorena u petak, 26.6.2026. godine, u 17 časova. Svečanosti će prisustvovati predsednik Srbije Aleksandar Vučić, čime se obeležava završetak još jednog dela prvog digitalnog auto-puta u zemlji, saopšteno je iz zvaničnih izvora.

Ova poddeonica Sektora 3 duga je 28,71 kilometar i povezuje Kraljevo sa auto-putem „Miloš Veliki“ u Preljini, čime se značajno skraćuje vreme putovanja između dva važna privredna centra u centralnoj Srbiji. Prema navodima, ovim putem će više od pola miliona građana dobiti bržu i bezbedniju vezu.

Predsednik Vučić je povodom završetka radova izjavio da je projekat bio nezamisliv u prošlosti i istakao značaj povezivanja Čačka i Kraljeva za privredu i razvoj regiona. „Zajedno gradimo budućnost. Ponosan sam na Srbiju i njene građane“, poručio je u zvaničnoj izjavi.

Otvaranje ove deonice označava još jedan korak ka izgradnji kompletne trase Moravskog koridora, koja ima važnu ulogu za saobraćaj i ekonomski razvoj centralne Srbije. Svečanost puštanja u saobraćaj predviđena je za 26.6.2026. godine, a očekuje se prisustvo zvaničnika i građana.

Pročitaj još

Politika

Predsednik Vučić predstavio robote Milutina i Dragutina ispred Narodne skupštine

Predsednik pozvao građane na skup 27. juna u Beogradu, ističući značaj zajedništva i spoj tradicije i moderne tehnologije

Published

on

By

Predsednik pozvao građane na skup 27. juna u Beogradu, ističući značaj zajedništva i spoj tradicije i moderne tehnologije

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić predstavio je danas u Beogradu robote Milutina i Dragutina, koji su bili obučeni u tradicionalne srpske nošnje i šajkače, i pozvao građane, posebno mlade, da 27. juna u 18 časova dođu na plato ispred Narodne skupštine. Vučić je istakao da roboti igraju “Moravac” i naglasio važnost očuvanja tradicije uz razvoj moderne Srbije.

“Poštovani građani, ovo su Milutin i Dragutin. Moja dvojica prijatelja, naši roboti, srpski roboti — sve je tu: nošnja naša, šajkača i ‘Moravac’, koji igraju mnogo bolje nego ja”, izjavio je predsednik Vučić tokom predstavljanja, a potom pokušao da zaigra sa robotima.

Vučić je naglasio da je cilj skupa zajedništvo i gradnja moderne države uz očuvanje kulturne baštine: “Pozivam vas sve da 27. u 18 časova budete na platou ispred Narodne skupštine, da pokažemo svim građanima šta je budućnost. Posebno pozivam mlade, jer vi ste ti koji treba da vodite zemlju u budućnosti, od vas mnogo toga moramo da naučimo. Ne smemo da delimo zemlju, moramo da pokažemo poštovanje prema starijima i da se zajedno borimo za našu Srbiju. Naša Srbija mora da bude moderna zemlja, ali i zemlja koja čuva svoju tradiciju, koja je štiti i brani. A Milutin i Dragutin su tu da nam u svemu tome pomognu. Dakle, zajedno gradimo budućnost Srbije — živela Srbija! 27. u 18 sati”, poručio je Vučić.

Predsednik je, uz šaljiv komentar da roboti igraju bolje od njega, pokazao povezivanje tehnologije i nacionalne tradicije. Skup će biti održan 27. juna u 18 časova na platou ispred Narodne skupštine u Beogradu, sa ciljem afirmisanja zajedništva i modernih vrednosti u društvu.

Pročitaj još

Politika

Premijer Đuro Macut obišao bazu žandarmerije u Beogradu povodom jubileja jedinice

Predsednik vlade sa saradnicima posetio odred žandarmerije, ističući značaj jubileja i dugu tradiciju jedinice

Published

on

By

Predsednik vlade sa saradnicima posetio odred žandarmerije, ističući značaj jubileja i dugu tradiciju jedinice

Predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut, zajedno sa državnim sekretarom Vladanom Zagrađaninom i direktorom policije generalom policije Draganom Vasiljevićem, obišao je danas bazu odreda žandarmerije u Beogradu, povodom obeležavanja 25 godina od ponovnog formiranja ove jedinice, kako je saopšteno iz nadležnih institucija. Tom prilikom istaknuto je da žandarmerija predstavlja jedan od ključnih stubova odbrane Republike Srbije.

Premijer Macut je u obraćanju čestitao žandarmeriji značajan jubilej i zahvalio pripadnicima na posvećenosti i radu. “Koristim današnju priliku da se u ime Vlade Republike Srbije i u svoje lično ime zahvalim i čestitam žandarmeriji na ovom značajnom jubileju. To nije 25 godina postojanja u novom sazivu, to je zapravo istorija koja traje preko 160 godina”, rekao je Macut, podsećajući na dugu tradiciju ove jedinice.

Državni sekretar Vladan Zagrađanin i direktor policije Dragan Vasiljević pridružili su se premijeru tokom obilaska baze, naglašavajući važnost žandarmerije u sistemu bezbednosti i očuvanju reda i mira. U zvaničnoj izjavi istaknuto je da je žandarmerija tokom proteklih decenija imala ključnu ulogu u zaštiti građana i teritorijalnog integriteta zemlje.

Tokom posete nije bilo najava o dodatnim merama ili promenama u radu jedinice, a obeležavanje jubileja proteklo je u zvaničnoj i svečanoj atmosferi. Predstavnici vlade i policije izrazili su očekivanje da će žandarmerija i u narednom periodu nastaviti da doprinosi bezbednosti Republike Srbije.

“Žandarmerija je kroz istoriju, posebno u poslednjih 25 godina, bila značajan oslonac državne bezbednosti”, navodi se u izjavi premijera Macuta.

Pročitaj još

U Trendu