Connect with us

Košarka

Oklahoma pobedila Los Anđeles Lejkerse 125:107, Nikola Topić postigao prve poene u NBA plej-ofu

Srpski košarkaš Nikola Topić upisao se u strelce ubedljivom pobedom Oklahome nad Lejkersima, Tander poveo 2:0 u polufinalu Zapadne konferencije

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / Kyle phillips

Srpski košarkaš Nikola Topić upisao se u strelce ubedljivom pobedom Oklahome nad Lejkersima, Tander poveo 2:0 u polufinalu Zapadne konferencije

Košarkaši Oklahoma Siti Tandera ostvarili su ubedljivu pobedu protiv Los Anđeles Lejkersa rezultatom 125:107 u drugoj utakmici polufinala plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige, čime su poveli sa 2:0 u seriji. Meč je odigran u Oklahomi pred domaćom publikom.

Srpski košarkaš Nikola Topić dobio je šansu da zaigra tokom završnice susreta, kada je rezultat već bio odlučen, i iskoristio priliku da postigne svoja prva dva poena u NBA plej-ofu. Tandere su do trijumfa predvodili Čet Holmgren i Šej Gildžus-Aleksander sa po 22 postignuta poena svaki, dok su odličnu podršku pružili i ostali članovi tima.

Na drugoj strani, najefikasniji kod Lejkersa bio je Ostin Rivs sa 31 poenom, dok je Lebron Džejms dodao 23. Luka Dončić nije nastupio na ovom meču zbog povrede i njegov izostanak se osetio u igri tima iz Los Anđelesa.

Oklahoma je od početka nametnula visok ritam igre i brzo stekla dvocifrenu prednost koju nije ispuštala do kraja. Tandere sada deli još jedna pobeda od plasmana u finale Zapadne konferencije.

Naredni meč serije igraće se ponovo na parketu Oklahome, gde će Lejkersi pokušati da prekinu niz poraza i vrate se u borbu za plasman dalje.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije putuje na Svetsko prvenstvo u Istanbul

Tim selektora Stevana Mijovića kreće sutra na završne pripreme za šampionat za igrače do 17 godina, prvo protiv Australije

Published

on

By

Tim selektora Stevana Mijovića kreće sutra na završne pripreme za šampionat za igrače do 17 godina, prvo protiv Australije

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije (do 17 godina) otputovaće sutra u Istanbul, gde će od 27. juna do 5. jula učestvovati na Svetskom prvenstvu. Selektor Stevan Mijović odabrao je dvanaest igrača koji će predstavljati Srbiju na ovom prestižnom takmičenju. Na spisku su Petar Bjelica, Matija Lukić, Nikola Đurović, Luka Miladinović, Ognjen Simjanovski, Nikola Kusturica, Luka Pavlović, Luka Galić, Lazar Miličić, Vuk Stepanović, Marko Veselinović i Vaso Šaponjić.

Reprezentacija Srbije nalazi se u grupi sa ekipama koje nisu iz Evrope, što je predstavljalo izazov prilikom pripreme i analize protivnika. Prvi meč na turniru kadeti Srbije igraju protiv Australije, što selektor smatra ključnim za samopouzdanje tima i dobar start šampionata.

“Igraćemo u grupi sa ekipama koje nisu iz Evrope, tako da smo imali problema da dođemo do materijala za skauting. Jako nam je bitna prva utakmica sa Australijom zbog samog samopouzdanja i otvaranja prvenstva, koju smo uspeli da spremimo na adekvatan način. Nadamo se najboljem mogućem ishodu, ne idemo mnogo unapred već korak po korak, utakmicu po utakmicu i razmišljamo samo o narednom protivniku,” izjavio je Stevan Mijović pred polazak u Tursku.

Takmičenje okuplja najbolje mlade selekcije sveta u ovom uzrastu. Srbija će pokušati da ostvari što bolji plasman i potvrdi status jednog od lidera evropske košarke na svetskoj sceni. Nakon duela sa Australijom slediti mečevi prema kalendaru turnira, a ekipu očekuju izazovi protiv neevropskih rivala čiji stil igre nije dovoljno poznat našem stručnom štabu.

Cilj našeg tima biće prolazak grupne faze i što duži ostanak u borbi za medalje. Kompletnu listu igrača čine: Petar Bjelica, Matija Lukić, Nikola Đurović, Luka Miladinović, Ognjen Simjanovski, Nikola Kusturica, Luka Pavlović, Luka Galić, Lazar Miličić, Vuk Stepanović, Marko Veselinović i Vaso Šaponjić.

Pročitaj još

Košarka

Kris Džons novo pojačanje Crvene zvezde, potpisao dvogodišnji ugovor

Američki plejmejker Kris Džons zvanično je predstavljen kao prvo letnje pojačanje Crvene zvezde, dolazi sa bogatim evropskim iskustvom.

Published

on

By

Američki plejmejker Kris Džons zvanično je predstavljen kao prvo letnje pojačanje Crvene zvezde, dolazi sa bogatim evropskim iskustvom.

Američki košarkaš Kris Džons postao je prvo pojačanje Crvene zvezde za predstojeću sezonu, nakon što je danas potpisao dvogodišnji ugovor sa beogradskim klubom. Ova informacija potvrđena je u saopštenju objavljenom na zvaničnom sajtu kluba.

Džons, koji je rođen 10. aprila 1993. godine u Garlandu, Teksas, započeo je svoju profesionalnu karijeru u Evropi nakon što je završio studije na koledžu od 2011. do 2015. godine. Prve sezone proveo je u Švajcarskoj i Belgiji, a od 2019. napravio je značajan iskorak igrajući za Bursu, čime je započeo uspon kroz evropsku klupsku košarku.

U nastavku karijere nastupao je za renomirane klubove poput Makabija iz Tel Aviva, Asvela iz Liona, Valensije i Hapoela, gde se istakao kao pouzdan plejmejker i izuzetno koristan timski igrač. “Danas je Džons jedan od najpouzdanijih plejmejkera u evropskoj klupskoj košarci, i timski igrač koji svoje individualne kvalitete maksimalno stavlja u funkciju tima”, navodi se u saopštenju Crvene zvezde.

Dolazak Krisa Džonsa predstavlja važan korak za Crvenu zvezdu u pripremi za novu sezonu i izazove koji ih očekuju na domaćoj i međunarodnoj sceni. Klub će njegovim angažovanjem dobiti iskustvo i sigurnost na poziciji organizatora igre.

Detalji oko finansijskih uslova ugovora nisu objavljeni, dok se očekuje da će Džons biti predstavljen medijima po dolasku u Beograd.

Pročitaj još

Košarka

Ej Džej Dibantsa prvi pik na NBA draftu, Vašington bira novu zvezdu

Košarkaški klub Vašington izabrao je Ej Džej Dibantsu kao prvog pika NBA drafta, treći put u istoriji franšize da ima prvi izbor.

Published

on

By

Košarkaški klub Vašington izabrao je Ej Džej Dibantsu kao prvog pika NBA drafta, treći put u istoriji franšize da ima prvi izbor.

Košarkaški klub Vašington odlučio je da sa prvog mesta na ovogodišnjem NBA draftu izabere Ej Džej Dibantsu, što je danas potvrđeno na zvaničnom sajtu NBA lige. Draft je održan u Njujorku, a ovaj potez označava novo poglavlje za tim iz prestonice Sjedinjenih Američkih Država.

Ovaj izbor posebno je značajan za franšizu Vašingtona, jer je ovo tek treći put u istoriji kluba da ima privilegiju da bira prvog pika na draftu – prethodni slučajevi dogodili su se 2001. i 2010. godine. Američki mediji podsećaju da su oba ta izbora promenila tok razvoja tima.

Nakon objavljivanja rezultata drafta, Ej Džej Dibantsa nije krio zadovoljstvo zbog ukazane prilike: “Ovaj izbor mi dosta znači i odskočna mi je daska. Međutim, jasno je da je ispred mene još dosta posla”, izjavio je Dibantsa.

Proces izbora odigran je prema očekivanjima analitičara, a mnogi stručnjaci smatraju da bi upravo Dibantsa mogao predstavljati temelj buduće ekipe Vašingtona. Očekuje se da će mu biti pružena šansa za značajnu minutažu već tokom prve sezone.

Vašington sada ulazi u novu sezonu sa velikim očekivanjima i nadom da će ovaj korak doneti pozitivne promene i povratak među konkurentnije ekipe Istočne konferencije NBA lige.

Pročitaj još

U Trendu