Connect with us

Ostali sportovi

Novi Beograd dočekuje Barselonetu u odlučujućem meču Lige šampiona

Vaterpolista Miroslav Perković ističe važnost revanša protiv Barselonete i imperativ pobede za plasman na Fajnal-for

Published

on

Foto Izvor:

Vaterpolista Miroslav Perković ističe važnost revanša protiv Barselonete i imperativ pobede za plasman na Fajnal-for

Vaterpolisti Novog Beograda spremaju se za jedan od najvažnijih mečeva sezone, u kojem će u sredu od 20.30 časova na bazenu SC ’11. april’ ugostiti Barselonetu u okviru petog kola četvrtfinalne A grupe Lige šampiona. Igrači srpskog tima ističu da im je pobeda nad španskim rivalom neophodna kako bi zadržali šanse za plasman među četiri najbolje ekipe Evrope, odnosno nastup na Fajnal-foru koji će biti održan na Malti.

Miroslav Perković, vaterpolista Novog Beograda, naglašava odlučnost tima pred ovaj susret: „Preostale dve utakmice u Ligi šampiona protiv Barselonete i Breše su odlučujuće. Nemamo prava na kiks, jednostavno moramo da pružimo sve od sebe i zabeležimo pobede.“

Barseloneta ulazi u duel iz pozicije lidera grupe, sa maksimalnih 12 bodova iz dosadašnjeg dela takmičenja i već obezbeđenim plasmanom na završni turnir na Malti. U prvom međusobnom susretu ove sezone, španski tim bio je uspešniji, a sada Novi Beograd želi da im se revanšira pred domaćom publikom.

„Poraženi smo u tom prvom duelu u Barseloni i sad silno želimo revanš“, poručio je Perković.

U preostalim utakmicama grupne faze, Novobeograđani će igrati još protiv Breše, a samo maksimalan učinak ostavlja ih u trci za mesto među četiri najbolja evropska kluba. Duel protiv Barselonete predstavlja ključnu prepreku na tom putu i veliki izazov za ekipu Novog Beograda.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Karlos Sainc: “Očekujem kraj mučenja, u suprotnom to nije dobar znak”

Španski vozač završio kvalifikacije za Veliku nagradu Austrije na 17. mestu, nada se napretku uz nova unapređenja bolida.

Published

on

By

Španski vozač završio kvalifikacije za Veliku nagradu Austrije na 17. mestu, nada se napretku uz nova unapređenja bolida.

Karlos Sainc, španski vozač tima Williams, izrazio je blago zadovoljstvo nakon što je poslednjim krugom u kvalifikacijama za Veliku nagradu Austrije uspeo da pretekne Aleksa Albona i završi na 17. poziciji, zaostavši samo 0,021 sekundi za ulazak u Q2 segment. Ipak, Sainc nije krio razočaranje zbog startne pozicije i istakao da se nada kako će ovaj težak vikend biti poslednji sa tako izraženim problemima.

“Da, u smislu nemogućnosti prolaska u Q2. Ako ne bude tako, to nije dobar znak,” izjavio je Sainc sa dozom ironije nakon kvalifikacija na stazi Red Bull Ring. On očekuje poboljšanja sledećeg vikenda i manju težinu bolida FW48 zahvaljujući novim komponentama koje tim priprema.

Sainc je istakao da tokom poslednjeg kruga nije izgubio vreme uprkos korekcijama volana: “Ne, zapravo nisam ništa izgubio. Rizikovao sam pri ulasku u krivinu toliko da mi izlazak nije bio idealan, ali sam dosta dobio na ulazu i izgubio na izlazu. To je bio jedini dobar krug koji sam imao tokom čitavog vikenda,” ocenio je Španac.

Vozač Williamsa dodao je da su ga problemi sa podešavanjima i balansom automobila mučili tokom celog vikenda: “Sigurno da sa ovim automobilima kada propustite prvi trening i zatim imate probleme na drugom treningu to ne pomaže. Najvažnije je što sam sa tri seta novih guma uspeo da pronađem ritam kad je bilo najpotrebnije, ali to ipak nije bilo dovoljno za prolaz dalje,” zaključio je Sainc.

Iako rezultati nisu zadovoljavajući, Sainc napominje da ove godine ima vrlo visok nivo kada su kvalifikacije u pitanju: “Jedna od najboljih godina što se tiče izvlačenja maksimuma iz bolida u jednom brzom krugu. U trci takođe napredujem, mada ovog vikenda mnogo patim po pitanju ritma.” Takođe naglašava važnost narednih unapređenja koja bi trebalo da stignu već za trku u Silverstonu: “Automobil će malo smršati, ali ne dovoljno — prava redukcija težine očekuje se tek u drugoj polovini sezone.”

Za nedeljnu trku Sainc planira borbu s Albonom i skupljanje iskustva: “Biće dan za sticanje iskustva s ritmom trke po vrućini. Pokušaću da se uporedim sa Aleksom jer mislim da on ima odličan tempo. Ako sedam vozača odustane — možda bude i bodova,” završava Sainc s dozom humora.

Pročitaj još

Ostali sportovi

George Russell na pol poziciji za Veliku nagradu Austrije, Charles Leclerc startuje drugi

George Russell osvojio je prvu startnu poziciju ispred Charlesa Leclerca, dok će Lewis Hamilton i mladi Italijan krenuti iz drugog reda.

Published

on

By

George Russell osvojio je prvu startnu poziciju ispred Charlesa Leclerca, dok će Lewis Hamilton i mladi Italijan krenuti iz drugog reda.

Trka za Veliku nagradu Austrije biće jedna od najneizvesnijih u sezoni Formule 1, prema rezultatima kvalifikacija održanih na stazi Red Bull Ring. George Russell je obezbedio pol poziciju u kontroverznoj završnici, prekinuvši planove Charlesa Leclerca, koji je u poslednjem pokušaju pokazao maksimum i startovaće sa drugog mesta. Leclerc je ovoga puta uspeo da bude bolji od svog timskog kolege Lewisa Hamiltona, što mu dugo nije pošlo za rukom. Hamilton će trku započeti sa trećeg mesta.

Mladi italijanski vozač našao se na četvrtoj poziciji nakon što je morao da prekine poslednji krug zbog incidenta koji je izazvao Max Verstappen. On će imati zadatak da se probije napred i pokuša da spreči novo smanjenje bodovne razlike u borbi za titulu svetskog šampiona. Drugi red čine upravo on i Lewis Hamilton, dok su Ferrari vozači dokazali da imaju najbolji start među svim timovima ove godine.

George Russell ima izuzetnu priliku da napravi veliki korak ka vrhu šampionata. Njegova strategija zavisiće od saradnje sa Charlesom Leclercom na samom početku trke, kako bi zadržao prednost nad Hamiltonom i eventualno ostvario ključni trijumf protiv svog tima.

Trka za Veliku nagradu Austrije zakazana je za nedelju, 28. jun, sa početkom u 15:00 časova. Vozi se 71 krug na stazi Red Bull Ring. Svi ljubitelji Formule 1 mogu očekivati dinamičan početak i mogućnost velikih iznenađenja već u prvim krivinama.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Mark Markes: ‘Holandska šljaka zaista boli, ali moram da izvučem maksimum’

Mark Markes zadovoljan šestim mestom u Sprint trci MotoGP-a u Asenu, ističe fizičke izazove i predviđa Beceki kao glavnog favorita

Published

on

By

Mark Markes zadovoljan šestim mestom u Sprint trci MotoGP-a u Asenu, ističe fizičke izazove i predviđa Beceki kao glavnog favorita

Mark Markes, vozač MotoGP-a, izjavio je da je više nego zadovoljan šestim mestom koje je osvojio u Sprint trci Velike nagrade Holandije na stazi u Asenu. Markes je još pre trke procenio svoje mogućnosti zbog fizičkog stanja i najavio plasman oko sedmog ili osmog mesta. “Rekao sam već ranije, čak i pre trke: ‘7-8. mesto’, jer sam znao da ću se boriti sa Akostom koji ide veoma brzo, ali mislim da je on pogrešio i izleteo. Da nije, završio bih na 7-8. mestu”, objasnio je Markes.

On je dodao da će sličan scenario biti i sutra: “Sutra nas čeka ista stvar, treba to prihvatiti i izvući maksimum jer smo videli koliko holandska šljaka može da zaboli. Uvek možeš pasti – ne smeš startovati s tim u glavi, ali moraš pokušati sve najbolje da upravljaš situacijom.” Markes je detaljno opisao fizičke zahteve staze u Asenu: “Ovo je staza gde se koristi maksimalna snaga, posebno kod promene pravca. Na kočenju pravo se osećam dobro, ali kada su promene pravca bez gasa – tada mi je teško. Ako imaš gas možeš iskoristiti motor i inerciju, ali kod prelaska iz leve u desnu krivinu bez gasa mnogo patim. Još nisam sposoban to da uradim kako treba; kad sam instinktivno probao u petak ujutru – pao sam. To mi je bilo upozorenje.”

Tokom trke pokušao je dodatno da ubrza očekujući eventualnu borbu Đorhea Martina i Frančeska Banjaje: “Pokušao sam malo jače zbog njih dvojice – možda nešto ulovim ako se prestignu. Nisam očekivao zelenilo od Peka (Pecco), ali ispostavilo se korisnim za mene jer bi inače možda izgubio poziciju.”

Markes priznaje da mu ritam odgovara samo na određenim krugovima: “Mogu držati taj tempo pojedine krugove, ali ne celu trku.” Kada su mu postavili pitanje o planovima za nastavak vikenda i sezonu rekao je: “Ovaj vikend cilj mi je bio samo da završim i dam maksimum što mogu. Moram shvatiti hoće li ovako biti ubuduće; tamo gde mogu da uživam – uživaću, a na teškim stazama igraću defanzivu.”

Što se tiče favorita za pobedu na ovoj stazi izdvojio je Marka Becekija: “Ovde sam očekivao svih 37 poena od Becekija posle jučerašnjeg dana; danas se potvrdilo kroz Q2 jer drugi trening vozio neverovatno brzo – sigurno će sutra biti favorit.”

Govoreći o tehničkim aspektima trkanja istakao je razlike između načina ubrzanja i kočenja: “Kada podigneš motor moraš igrati sa gasom kako bi prednji točak dobio brzinu; od nule do tačke kočenja mnogo je teže kontrolisati motor – neću reći opasnije jer bi me svi napali zbog toga! Ali meni jeste opasnije do te tačke.” Zaključuje da promena rasporeda linija od sledeće trke donosi više sigurnosti za sve vozače.

Pročitaj još

U Trendu