Connect with us

Fudbal

Marko Jakšić: Protiv Crvene zvezde želimo pobedu, ali i bod bi nam značio

Trener Čukaričkog pred duel sa novim šampionom Srbije ističe važnost borbe i daje priliku mladim igračima zbog izostanaka u timu

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Trener Čukaričkog pred duel sa novim šampionom Srbije ističe važnost borbe i daje priliku mladim igračima zbog izostanaka u timu

Fudbaleri Čukaričkog dočekuju Crvenu zvezdu na Banovom brdu u okviru 4. kola plej-ofa Superlige Srbije. Pred ovaj izazovan susret protiv aktuelnog i devetostrukog uzastopnog šampiona, trener Marko Jakšić istakao je da njegov tim ulazi sa jasnom željom da ostane neporažen, uprkos kadrovskim problemima.

Jakšić, koji je nedavno preuzeo ekipu Čukaričkog, podvlači seriju od sedam mečeva bez poraza. “Tako se namestilo, ali zaista smatram da smo u poslednje tri utakmice u svakoj zaslužili da pobedimo. Protiv Radnika i Novog Pazara smo primali golove u poslednjim trenucima utakmice, protiv OFK Beograda nismo krunisali bolju igru posebno u prvom poluvremenu. Plasirali smo se u plej-of i dobili smo priliku da učimo šta hoćemo. Rezultat nije imperativ, ali sigurno je da ne želimo da izgubimo nijednu utakmicu do kraja, to sam rekao i igračima,” poručio je Jakšić.

Trener Brđana naglašava važnost predstojećeg meča: “Protiv šampiona bi i bod bio dobar. Ipak, igramo na svom terenu, iako smo desetkovani, svakako ćemo ići na pobedu.” Kada je reč o kadrovskoj situaciji, Jakšić napominje da će izostati veliki broj standardnih prvotimaca: “Ne volim da pričam o tome i da tražim alibije, ali je činjenica da će nam nedostajati veliki broj standardnih prvotimaca, da ih ne imenujem. Sigurno je da se to oseti, ali nemam problem da pružim šansu i mlađim igračima, pa i nekima iz omladinskog tima. Lično, imam želju da do kraja sezone što više njih debituje; već su neki dobili šansu za prvi tim. Ko bude najzdraviji i najspremniji taj će igrati.”

Govoreći o rivalu iz Ljutice Bogdana, Marko Jakšić ističe: “O Crvenoj zvezdi je sve ispričano. Ekipa su sa ubedljivo najvećim budžetom, sa strancima ozbiljnog kvaliteta, sa domaćim igračima reprezentativnog kalibra. Šampioni su deveti put uzastopno, respektujemo ih, ali ćemo izaći na teren da se fudbalski pobijemo.” Podseća i na iskustvo iz prethodnog duela dok je vodio Radnik protiv Zvezde: “Tu utakmicu na Marakani smo igrali nerešeno; imali smo svoje šanse iz tranzicija, bili smo strpljivi — sigurno da je to jedan od recepata za Zvezdu — ne smete protiv takvog rivala srljati. I moramo koristiti šanse koje će doći; a doći će. Želim da igrači budu mudri i pre svega koncentrisani.”

Iako Čukarički nema priliku za plasman u Evropu ove sezone, trener podvlači značaj kontinuiteta rezultata: “Rekao sam koji su nam ciljevi za narednu sezonu; a bi tako bilo moramo već u ovoj osvojiti što više bodova. Moramo biti u kontinuitetu; dugo nismo izgubili; podigli smo se; u tri od sedam poslednjih mečeva nismo primili golove — što se Čukaričkom retko dešavalo ove sezone.” Duel sa Zvezdom na Banovom brdu zakazan je za vikend.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Kompletna uprava Dinama Jug iz Vranja podnela ostavku zbog finansijskih problema

Fudbalski klub Dinamo Jug iz Vranja ostao bez rukovodstva nakon neuspešnih pregovora sa predstavnicima Grada Vranja o finansiranju

Published

on

By

Fudbalski klub Dinamo Jug iz Vranja ostao bez rukovodstva nakon neuspešnih pregovora sa predstavnicima Grada Vranja o finansiranju

Fudbalski klub Dinamo Jug iz Vranja, član Prve lige Srbije, našao se u ozbiljnoj krizi nakon što je kompletan Upravni odbor kluba podneo neopozivu ostavku na sve funkcije. Ova odluka dolazi neposredno po završetku sezone u kojoj je klub obezbedio opstanak u drugom rangu domaćeg fudbala.

Kako stoji u zvaničnom saopštenju Upravnog odbora, razlog za povlačenje jeste dugogodišnji problem finansiranja kluba od strane Grada Vranja. Nakon niza neuspešnih razgovora sa gradskim većnikom za sport Nenadom Đorđevićem i gradskim većnikom za finansije Bojanom Kostićem, kao i sa rukovodstvom grada, doneta je odluka da se upravljanje klubom vrati njegovom osnivaču — Gradu Vranje.

U tekstu saopštenja istaknuto je da su ovakvi trenuci među najtežima u istoriji sporta ovog grada: „Ovo je nesumnjivo jedan od najtežih trenutaka u istoriji vranjskog sporta. Sa dubokim žaljenjem konstatujemo da se, u periodu od samo pet godina, još jedan fudbalski klub nalazi pred gašenjem.”

Dinamo Jug je prethodnih sezona beležio brz uspon, uspevši da kroz četiri takmičarske godine dođe do Prve lige Srbije, čime je postao simbol sportskog ponosa juga zemlje. Klub trenutno okuplja više omladinskih selekcija sa više od stotinu dece koju vode stručni i licencirani treneri.

Upravni odbor zahvalio se svim navijačima i građanima na podršci tokom prethodnih godina: „Sa ogromnim ponosom na sve što smo zajedno ostvarili, ali i sa velikom gorčinom zbog odnosa prema našem radu i vranjanskom fudbalu, opraštamo se od kluba i naših vernih navijača.”

Sada preostaje da Grad Vranje odluči o daljim koracima kako bi se pronašlo rešenje za nastavak funkcionisanja Dinama Jug i sprečilo moguće gašenje kluba.

Pročitaj još

Fudbal

Kolubara se povukla iz lige, Srem iz Jakova zauzima upražnjeno mesto u Zonskoj ligi Beograd

Fudbalski klub Kolubara istupio iz Zonske lige Beograd, dok Srem iz Jakova dobija priliku za viši rang uprkos osmom mestu prošle sezone.

Published

on

By

Fudbalski klub Kolubara istupio iz Zonske lige Beograd, dok Srem iz Jakova dobija priliku za viši rang uprkos osmom mestu prošle sezone.

Fudbalski klub Kolubara iz Lazarevca suočava se sa ozbiljnim problemima nakon što je, posle ispadanja iz Srpske lige Beograd, odlučio da ne nastupi ni u Zonskoj ligi Beograd. Klub je trebalo da se takmiči u nižem rangu, ali je odustao od daljeg takmičenja, čime je upražnjeno jedno mesto u ligi.

Popunu mesta nije odlučila borba na terenu već administrativna odluka “za zelenim stolom”, pa će tako Srem iz Jakova biti naredni učesnik Zonske lige Beograd. Ovaj klub je prethodnu sezonu završio kao osmoplasirani u Prvoj beogradskoj ligi, Grupa “A”, koja predstavlja peti rang takmičenja. Ipak, Srem drugi put zaredom dobija priliku za plasman u viši rang putem finansijske ponude na licitaciji Fudbalskog saveza Beograda, a ne rezultatima na terenu.

Vredi napomenuti da je i Milutinac iz Zemuna konkurisao za ovo mesto nakon što je sezonu završio kao drugoplasirani iza šampiona Borca. Ipak, Milutinac nije uspeo da obezbedi promociju jer je finansijska ponuda Srema bila veća.

Ovakva dešavanja pokreću pitanje smisla sportskog nadmetanja u nižim ligama kada su administrativne odluke i licitacije češći način napredovanja od rezultata postignutih na fudbalskom terenu. Srem će tako sledeće sezone igrati u Zonskoj ligi Beograd iako nije ostvario plasman kroz sportske rezultate.

Kolubara ostaje bez nastupa u narednoj sezoni nakon povlačenja iz takmičenja, dok će Zonska liga Beograd biti popunjena timom koji svoju šansu duguje vanterenskim okolnostima.

Pročitaj još

Fudbal

Omar Maskarel potpisao za Al-Khaleej, uz preporuku Nacha Fernandeza

Iskusni vezista napušta Majorku i prelazi u Saudijsku Pro Ligu, gde će biti lider Al-Khaleeja pod vođstvom trenera Žozea Gomesa

Published

on

By

Iskusni vezista napušta Majorku i prelazi u Saudijsku Pro Ligu, gde će biti lider Al-Khaleeja pod vođstvom trenera Žozea Gomesa

Omar Maskarel, španski fudbaler i bivši član Majorke, zvanično je postao novi igrač Al-Khaleeja iz Saudijske Arabije. Tridesettrigodišnji vezista priključuje se timu iz Saihata nakon što je okončao angažman na Balearima, a ugovor sa novim klubom donosi mu jednu od najunosnijih ponuda van dometa većine timova iz LaLige.

Nakon zahtevne sezone u kojoj je Majorka doživela ispadanje iz španske elite, Maskarel je razmatrao više opcija za nastavak karijere. Ponudu saudijskog Al-Khaleeja prihvatio je ne samo zbog finansijskih uslova već i zbog mogućnosti da bude centralna figura u projektu tima koji predvodi trener Žoze Gomes. Ulogu u donošenju odluke imao je i Nacho Fernandez, aktuelni igrač Al-Qadisiyaha, sa kojim je Maskarel delio svlačionicu u mlađim kategorijama Real Madrida. Fernandez mu je preneo pozitivna iskustva o ligi i životu u istočnoj provinciji Saudijske Arabije.

Maskarel će nositi broj 6 i imaće ključnu poziciju u veznom redu Al-Khaleeja. Njegov dolazak deo je strategije kluba da pojača konkurentnost u sve popularnijoj Saudi Pro League, koja poslednjih godina privlači zvučna imena evropskog fudbala poput Kristijana Ronalda. Trener Žoze Gomes jasno mu je stavio do znanja da od njega očekuje lidersku rolu i doprinos stabilnosti ekipe.

Tokom karijere Maskarel je nastupao za klubove kao što su Šalke 04 i Ajntraht Frankfurt, a značajan trag ostavio je i igrajući za Elče pre dolaska na Majorku. Njegovo iskustvo obuhvata kako defanzivnog veznog tako i centralnog beka kada to situacija zahteva, što ga čini veoma cenjenim među trenerima.

Maskarel je bio deo generacije Real Madrida Kastilje koju su činili još Dani Karvahal, Lukas Vaskes, Alvaro Morata i Joselu – svi fudbaleri koji su kasnije ostvarili zapažene evropske karijere. Sada će biti susedi sa Nachom Fernandezom: dok Nacho nastupa za Al-Qadisiyah sa sedištem u Khobaru, Maskarelov novi klub nalazi se nedaleko – u Saihatu.

Pre nego što se odlučio za Saudijsku Arabiju, Maskarel je imao priliku da pređe u Brazil gde ga je želeo Atletico Mineiro, ali ipak nije napustio Majorku tokom zimskog prelaznog roka. Po isteku ugovora ostao je bez angažmana sve do dogovora sa Al-Khaleejom ovog leta.

Pročitaj još

U Trendu