Connect with us

Ostali sportovi

Pepe Martí: Trke u Formuli E često liče na ‘klanicu’ zbog vožnje u grupi

Pepe Martí doživeo nesreću nakon kontakta sa Nikom Kasidijem, ali je prethodno ostvario prvi podijum za španskog vozača u istoriji Formule E

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / Justin tallis

Pepe Martí doživeo nesreću nakon kontakta sa Nikom Kasidijem, ali je prethodno ostvario prvi podijum za španskog vozača u istoriji Formule E

Pepe Martí, španski vozač Formule E, nije uspeo da iskoristi najbolju startnu poziciju ove sezone tokom trke za Veliku nagradu Monaka. Njegov nastup je završen prerano kada je udario u zid kod krivine Rascasse, nakon sudara sa Nikom Kasidijem iz tima Citroën. Ovim incidentom završena je njegova trka u nedelju, ali vikend za njega ipak ostaje upamćen po istorijskom uspehu.

Tok trke bio je izuzetno napet, sa mnogo bliskih borbi i čestih kontakata među vozačima. Upravo takav scenario doveo je do sudara između Martija i Kasidija, zbog kojeg je Španac morao da odustane. Iako nije završio trku na mestu koje mu je omogućila dobra startna pozicija, Martí ističe da su ovakve “trke u pelotonu” često izrazito rizične i zahtevaju maksimalnu koncentraciju.

I pored razočaranja zbog odustajanja na nedeljnoj trci, Pepe Martí može biti zadovoljan učinkom tokom vikenda u Monaku. U subotu je stigao do svog prvog podijuma u karijeri u Formuli E — što je ujedno i prvi put da se jedan španski vozač popeo na postolje ovog takmičenja.

Nakon trke, katalonski as izjavio je: „Trke kada svi vozimo zajedno vrlo su opasne. Svaki kontakt može imati ozbiljne posledice — zato ih zovemo ‘klanicama’. Ipak, ponosan sam što sam osvojio prvi podijum za Španiju.“

Ovim rezultatom Pepe Martí ostavlja značajan trag za špansko automobilizam u Formuli E. Njegovo prvo postolje otvara mogućnost za dalje uspehe i doprinosi rastu popularnosti ovog sporta među španskim navijačima. Sledeća prilika za povratak na stazu očekuje ga već na narednom E-Prix vikendu.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Dušan Slavnić i Aleksandar Beđik četvrti u dvojcu na Svetskom kupu u Plovdivu

Srpski veslači ostvarili vreme 6:20.53 u A finalu, pobedu odnela posada Novog Zelanda

Published

on

By

Srpski veslači ostvarili vreme 6:20.53 u A finalu, pobedu odnela posada Novog Zelanda

Reprezentativci Srbije u veslanju, Dušan Slavnić i Aleksandar Beđik, zauzeli su četvrto mesto u disciplini dvojac na Svetskom kupu održanom u Plovdivu. U današnjem A finalu srpski dvojac je veslao do rezultata 6:20.53, što im je donelo plasman tik ispod medalja na ovom prestižnom takmičenju.

Zlatnu medalju osvojila je posada iz Novog Zelanda, koja je dominirala trkom i zabeležila najbolje vreme od 6:09.04. Srebro je pripalo drugom timu Sjedinjenih Američkih Država sa rezultatom 6:11.77, dok je bronzanu medalju osvojila ekipa Italije sa vremenom 6:17.69.

Slavnić i Beđik su tokom čitave trke održavali solidan tempo i uspešno se nosili sa jakom konkurencijom iz najjačih svetskih veslačkih nacija. U odlučujućem finišu nisu uspeli da nadoknade zaostatak za Italijanima, ali su pokazali visok nivo forme i kontinuitet dobrih rezultata na međunarodnoj sceni.

Ovaj plasman potvrđuje kvalitet rada srpske veslačke reprezentacije i predstavlja podsticaj pred nastavak sezone i naredne međunarodne izazove.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Bruno Del Pino ostaje u borbi za titulu u Formuli 3, deset poena iza lidera

Mladi španski vozač, sinovac Pedra de la Rose, osvojio dva šesta mesta u Barseloni i zadržao konkurentnost u ukupnom plasmanu F3

Published

on

By

Mladi španski vozač, sinovac Pedra de la Rose, osvojio dva šesta mesta u Barseloni i zadržao konkurentnost u ukupnom plasmanu F3

Bruno Del Pino, talentovani španski vozač i sinovac legendarnog Pedra de la Rose, nastavlja da impresionira u aktuelnoj sezoni Formule 3. Tokom trkačkog vikenda na stazi Circuit de Barcelona-Catalunya, Del Pino je bio vrlo blizu preuzimanja liderske pozicije u generalnom plasmanu. Zahvaljujući dva osvojena šesta mesta na tradicionalnoj stazi, ostao je na samo deset bodova zaostatka za vodećim Ugochukwuom.

Vozač ekipe VAR pokazao je konstantnost tokom dosadašnjeg toka sezone – bodovao se na svim trkama, a ovog puta je ponovo potvrdio da može biti konkurentan i na klasičnim evropskim pistama. Prethodno je dobre rezultate beležio i na potpuno drugačijim stazama poput onih u Australiji i Monaku. “Veoma sam konstantan, bodovao sam se na svim trkama i mogao sam završiti i na podijumu. Bio sam blizu toga, kao i liderske pozicije u šampionatu,” izjavio je Bruno Del Pino nakon trke.

Del Pino se tokom glavne trke nekoliko puta nalazio među vodećima i nakratko bio virtuelni lider prvenstva dok se borio za podijum. Ipak, zbog problema sa potrošnjom pneumatika pri kraju trke izgubio je tempo protiv rivala Naela (pobednik vozeći za Campos), Yamakoshija i trenutnog lidera Ugochukwua. Iako nije uspeo da osvoji podijumsku poziciju ovaj put, minimalni bodovni zaostatak daje mu realne šanse za nastavak borbe za titulu.

“Osećam se sve sigurnije i samopouzdanije. Kada znaš da možeš da napreduješ kroz poredak, menja ti se pristup unutar bolida,” dodao je Del Pino analizirajući svoj napredak. Španac ističe da ga trenutna borba ne odvraća od fokusa: “Ne razmišljam previše o onome što će biti van staze. Da imam novca kupio bih ekipu Formule 1… ili sve njih. Pošto nemam, koncentrisan sam isključivo na performanse.”

Naredne stanice evropske turneje su Silverston, Spa-Francorchamps, Budimpešta i Monca, a završnica će biti održana na novoj lokaciji Madring. Šampionat ulazi u odlučujuću fazu gde svaki poen može biti presudan za konačan plasman mladih vozača.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Miloš Cvjetićanin: ‘Šta god da se desi, ne odustajem’ posle poraza u finalu Glory organizacije

Srpski kik-bokser poražen tehničkim nokautom od Morija Krome, ali obećava povratak i jaču borbu u budućnosti

Published

on

By

Srpski kik-bokser poražen tehničkim nokautom od Morija Krome, ali obećava povratak i jaču borbu u budućnosti

Miloš Cvjetićanin, najuspešniji srpski kik-bokser, doživeo je težak poraz u meču za svetsku titulu Glory organizacije, kada je u finalu izgubio od aktuelnog šampiona Morija Krome. Duel je održan pred punom dvoranom, a meč je završen tehničkim nokautom u trećoj rundi.

Cvjetićanin, koji je u borbu ušao sa velikim ambicijama, bio je oprezan na početku što je protivnik iskoristio da nametne svoj tempo. Već tokom prvih rundi Mory Kroma preuzeo je inicijativu i postepeno pojačavao pritisak na srpskog borca iz Novog Sada. U trećoj rundi usledila je serija napada kolenima kojom je Kroma probio Cvjetićaninov gard. Nakon preciznog udarca koji je prošao kroz blok, sudija je prekinuo meč jer srpski predstavnik nije uspeo da se oporavi.

Iako je ostao bez šanse za osvajanje titule i pojasa, Miloš Cvjetićanin pokazao je izuzetnu sportsku veličinu i obratio se prisutnoj publici emotivnim rečima. “Naravno, ljudi, ovo je sport. Nekada pobeđujete, nekada gubite. Šta god da se desi, ne odustajte. Možda ću nekada ponovo pasti, ali ću sigurno ustati. Žao mi je zbog ove loše epizode, ali vratiću se. Želim da svi verujete u sebe. Samo verujte i bićete nezaustavljivi”, istakao je Cvjetićanin nakon duela.

Publika u hali nagradila ga je ovacijama prepoznavši njegov borbeni duh i posvećenost sportu čak i nakon teškog poraza. Ovim mečom Cvjetićanin dodatno potvrđuje svoju poziciju jednog od najhrabrijih srpskih kik-boksera na međunarodnoj sceni i jasno stavlja do znanja da mu motivacije ne nedostaje uprkos neuspehu.

Pročitaj još

U Trendu