Connect with us

Ostali sportovi

Brutalni pad Aleksa Markeza obeležio MotoGP trku za Veliku nagradu Katalonije

Aleks Markez doživeo je težak udes na stazi u Barseloni, što je značajno uticalo na tok trke MotoGP šampionata.

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / Joan monfort

Aleks Markez doživeo je težak udes na stazi u Barseloni, što je značajno uticalo na tok trke MotoGP šampionata.

Velika nagrada Katalonije u MotoGP šampionatu protekla je u znaku dramatičnog incidenta koji je zadesio Aleksa Markeza. Trka koja se održala na čuvenoj stazi u Barseloni prekinuta je snažnim padom ovog vozača, što je imalo veliki uticaj na nastavak i ishod samog takmičenja.

Nakon odličnog starta i nekoliko dinamičnih krugova, Aleks Markez doživeo je težak sudar koji je prouzrokovao prekid i izmene u strategijama ostalih vozača. Njegov incident izazvao je zabrinutost među ekipama i navijačima, ali i dodatnu neizvesnost tokom ostatka trke, s obzirom da su uslovi na stazi postali zahtevniji zbog ostataka posle nesreće.

Vozači su morali da prilagode svoju taktiku nakon incidenta sa Markezom, a promenjeni tempo rezultirao je brojnim preticanjima i neočekivanim promenama pozicija. Organizatori su brzo reagovali kako bi osigurali bezbednost svih učesnika, dok su timovi analizirali situaciju radi optimalnih odluka za svoje takmičare.

Aleks Markez bio je centralna figura ovog vikenda u Barseloni, jer njegov pad nije samo preusmerio pažnju publike već i direktno uticao na konkurenciju među vodećim vozačima šampionata. Iako nije bilo zvaničnih izjava odmah nakon nesreće, njegova situacija ostaje predmet interesovanja svih ljubitelja MotoGP-a.

Velika nagrada Katalonije još jednom je pokazala koliko moto-trke mogu biti nepredvidive i zahtevne za sve učesnike. Očekuje se da će informacije o zdravstvenom stanju Aleksa Markeza biti objavljene narednih dana, dok se timovi već pripremaju za sledeću etapu šampionata.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Dušan Slavnić i Aleksandar Beđik četvrti u dvojcu na Svetskom kupu u Plovdivu

Srpski veslači ostvarili vreme 6:20.53 u A finalu, pobedu odnela posada Novog Zelanda

Published

on

By

Srpski veslači ostvarili vreme 6:20.53 u A finalu, pobedu odnela posada Novog Zelanda

Reprezentativci Srbije u veslanju, Dušan Slavnić i Aleksandar Beđik, zauzeli su četvrto mesto u disciplini dvojac na Svetskom kupu održanom u Plovdivu. U današnjem A finalu srpski dvojac je veslao do rezultata 6:20.53, što im je donelo plasman tik ispod medalja na ovom prestižnom takmičenju.

Zlatnu medalju osvojila je posada iz Novog Zelanda, koja je dominirala trkom i zabeležila najbolje vreme od 6:09.04. Srebro je pripalo drugom timu Sjedinjenih Američkih Država sa rezultatom 6:11.77, dok je bronzanu medalju osvojila ekipa Italije sa vremenom 6:17.69.

Slavnić i Beđik su tokom čitave trke održavali solidan tempo i uspešno se nosili sa jakom konkurencijom iz najjačih svetskih veslačkih nacija. U odlučujućem finišu nisu uspeli da nadoknade zaostatak za Italijanima, ali su pokazali visok nivo forme i kontinuitet dobrih rezultata na međunarodnoj sceni.

Ovaj plasman potvrđuje kvalitet rada srpske veslačke reprezentacije i predstavlja podsticaj pred nastavak sezone i naredne međunarodne izazove.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Bruno Del Pino ostaje u borbi za titulu u Formuli 3, deset poena iza lidera

Mladi španski vozač, sinovac Pedra de la Rose, osvojio dva šesta mesta u Barseloni i zadržao konkurentnost u ukupnom plasmanu F3

Published

on

By

Mladi španski vozač, sinovac Pedra de la Rose, osvojio dva šesta mesta u Barseloni i zadržao konkurentnost u ukupnom plasmanu F3

Bruno Del Pino, talentovani španski vozač i sinovac legendarnog Pedra de la Rose, nastavlja da impresionira u aktuelnoj sezoni Formule 3. Tokom trkačkog vikenda na stazi Circuit de Barcelona-Catalunya, Del Pino je bio vrlo blizu preuzimanja liderske pozicije u generalnom plasmanu. Zahvaljujući dva osvojena šesta mesta na tradicionalnoj stazi, ostao je na samo deset bodova zaostatka za vodećim Ugochukwuom.

Vozač ekipe VAR pokazao je konstantnost tokom dosadašnjeg toka sezone – bodovao se na svim trkama, a ovog puta je ponovo potvrdio da može biti konkurentan i na klasičnim evropskim pistama. Prethodno je dobre rezultate beležio i na potpuno drugačijim stazama poput onih u Australiji i Monaku. “Veoma sam konstantan, bodovao sam se na svim trkama i mogao sam završiti i na podijumu. Bio sam blizu toga, kao i liderske pozicije u šampionatu,” izjavio je Bruno Del Pino nakon trke.

Del Pino se tokom glavne trke nekoliko puta nalazio među vodećima i nakratko bio virtuelni lider prvenstva dok se borio za podijum. Ipak, zbog problema sa potrošnjom pneumatika pri kraju trke izgubio je tempo protiv rivala Naela (pobednik vozeći za Campos), Yamakoshija i trenutnog lidera Ugochukwua. Iako nije uspeo da osvoji podijumsku poziciju ovaj put, minimalni bodovni zaostatak daje mu realne šanse za nastavak borbe za titulu.

“Osećam se sve sigurnije i samopouzdanije. Kada znaš da možeš da napreduješ kroz poredak, menja ti se pristup unutar bolida,” dodao je Del Pino analizirajući svoj napredak. Španac ističe da ga trenutna borba ne odvraća od fokusa: “Ne razmišljam previše o onome što će biti van staze. Da imam novca kupio bih ekipu Formule 1… ili sve njih. Pošto nemam, koncentrisan sam isključivo na performanse.”

Naredne stanice evropske turneje su Silverston, Spa-Francorchamps, Budimpešta i Monca, a završnica će biti održana na novoj lokaciji Madring. Šampionat ulazi u odlučujuću fazu gde svaki poen može biti presudan za konačan plasman mladih vozača.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Miloš Cvjetićanin: ‘Šta god da se desi, ne odustajem’ posle poraza u finalu Glory organizacije

Srpski kik-bokser poražen tehničkim nokautom od Morija Krome, ali obećava povratak i jaču borbu u budućnosti

Published

on

By

Srpski kik-bokser poražen tehničkim nokautom od Morija Krome, ali obećava povratak i jaču borbu u budućnosti

Miloš Cvjetićanin, najuspešniji srpski kik-bokser, doživeo je težak poraz u meču za svetsku titulu Glory organizacije, kada je u finalu izgubio od aktuelnog šampiona Morija Krome. Duel je održan pred punom dvoranom, a meč je završen tehničkim nokautom u trećoj rundi.

Cvjetićanin, koji je u borbu ušao sa velikim ambicijama, bio je oprezan na početku što je protivnik iskoristio da nametne svoj tempo. Već tokom prvih rundi Mory Kroma preuzeo je inicijativu i postepeno pojačavao pritisak na srpskog borca iz Novog Sada. U trećoj rundi usledila je serija napada kolenima kojom je Kroma probio Cvjetićaninov gard. Nakon preciznog udarca koji je prošao kroz blok, sudija je prekinuo meč jer srpski predstavnik nije uspeo da se oporavi.

Iako je ostao bez šanse za osvajanje titule i pojasa, Miloš Cvjetićanin pokazao je izuzetnu sportsku veličinu i obratio se prisutnoj publici emotivnim rečima. “Naravno, ljudi, ovo je sport. Nekada pobeđujete, nekada gubite. Šta god da se desi, ne odustajte. Možda ću nekada ponovo pasti, ali ću sigurno ustati. Žao mi je zbog ove loše epizode, ali vratiću se. Želim da svi verujete u sebe. Samo verujte i bićete nezaustavljivi”, istakao je Cvjetićanin nakon duela.

Publika u hali nagradila ga je ovacijama prepoznavši njegov borbeni duh i posvećenost sportu čak i nakon teškog poraza. Ovim mečom Cvjetićanin dodatno potvrđuje svoju poziciju jednog od najhrabrijih srpskih kik-boksera na međunarodnoj sceni i jasno stavlja do znanja da mu motivacije ne nedostaje uprkos neuspehu.

Pročitaj još

U Trendu