Ostali sportovi

Odbojkaši Srbije poraženi od Francuske 0:3 u Ligi nacija u Orleanu

Vuk Kulpinac najefikasniji u porazu, Srbija sedma na tabeli pred duel sa Sjedinjenim Američkim Državama

Published

on

Foto Izvor: Pink.rs

Vuk Kulpinac najefikasniji u porazu, Srbija sedma na tabeli pred duel sa Sjedinjenim Američkim Državama

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije doživela je poraz od selekcije Francuske rezultatom 0:3 (23:25, 16:25, 22:25) u trećem meču druge sedmice Lige nacija, koji je odigran večeras u Orleanu. Meč je završen maksimalnom pobedom domaće ekipe, a srpski tim je pokazao borbenost posebno u prvom i trećem setu, ali nije uspeo da preokrene rezultat.

Francuski odbojkaši su pokazali veću koncentraciju u odlučujućim trenucima svakog seta. Prvi set bio je izuzetno neizvestan i završen je minimalnom prednošću domaćih, dok su u drugom setu Francuzi dominirali i stekli značajnu razliku. U trećem setu Srbija je pružila snažan otpor, ali su domaći ponovo bili sigurniji u završnici i obezbedili trijumf.

Najefikasniji igrač Srbije bio je Vuk Kulpinac sa devet osvojenih poena. Aleksandar Stefanović, Nikola Brborić i Aleksandar Šoša dodali su po šest poena za „orlove“. Na strani Francuske istakao se Matis Eno sa 12 poena, što je bilo dovoljno da njegov tim dođe do sigurne pobede.

Posle ovog duela, Srbija ima skor od četiri pobede i tri poraza, što trenutno donosi sedmo mesto na tabeli Lige nacija uz ukupno 12 bodova. „Orlovi“ nemaju mnogo vremena za oporavak, jer ih već sutra od 20.30 časova očekuje nova utakmica protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država takođe u Orleanu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U Trendu

Exit mobile version