Connect with us

Ostali sportovi

Miomir Kecmanović posle preokreta savladao Antoana Gibodoa i obezbedio plasman u osminu finala turnira na Majorki

Srpski teniser je slavio u tri seta protiv Antoana Gibodoa sa 2:1 (2:6, 6:3, 7:6), nakon gotovo dva i po sata borbe.

Published

on

Foto Izvor:

Srpski teniser je slavio u tri seta protiv Antoana Gibodoa sa 2:1 (2:6, 6:3, 7:6), nakon gotovo dva i po sata borbe.

Miomir Kecmanović, srpski teniser, ostvario je plasman u osminu finala ATP turnira na Majorki pobedom nad Francuzom Antoanom Gibodoom rezultatom 2:1 u setovima (2:6, 6:3, 7:6). Meč je završen nakon skoro dva i po sata velike borbe, a Kecmanović je do trijumfa stigao uprkos lošem startu i ozbiljnom otporu protivnika.

Antoan Gibodo, trenutno 303. teniser na ATP listi, uskočio je u glavni žreb kao zamena za Hamada Međedovića koji se povukao neposredno pre početka turnira. Umesto očekivanog srpskog derbija, Kecmanovića je sačekao izuzetno motivisan Francuz koji je prvi set dobio sa ubedljivih 6:2. Gibodo je brzo stekao vođstvo od 4:0 i pokazao da nije slučajno došao do ove faze takmičenja.

U drugom setu Kecmanović je pronašao ritam i uspeo da iskoristi brejk priliku pri rezultatu 4:3 na servis rivala, što mu je omogućilo da izjednači rezultat na 1:1 u setovima. Treći set bio je izuzetno neizvestan – nije bilo brejkova pa se pobednik odlučivao u taj-brejku. Srpski teniser odlično počinje taj-brejk i dolazi do prednosti od 4:0 i čak pet meč lopti pri rezultatu 6:1. Ipak, Gibodo se vraća na 6:6, ali Kecmanović koristi šestu meč loptu i obezbeđuje prolaz među najboljih šesnaest.

U narednoj rundi Miomira Kecmanovića očekuje duel protiv Lorenza Sonega iz Italije, koji je bio bolji od Marijana Navonea iz Argentine.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Masimo Rivola: ‘Mark Markes je sada još opasniji rival za titulu’

Direktor Aprilije priznao težak period za tim posle incidenta u Mađarskoj, dok Markes povećava prednost u borbi za šampionat

Published

on

By

Direktor Aprilije priznao težak period za tim posle incidenta u Mađarskoj, dok Markes povećava prednost u borbi za šampionat

Masimo Rivola, izvršni direktor Aprilia Racing tima, govorio je za medije u Brnu povodom turbulentnog vikenda koji je ekipa doživela nakon trke u Mađarskoj. U incidentu na startu jedan od vozača Aprilije, Horhe Martin, sudario se sa Marcom Bezecijem, dok je Bezecchi kasnije kažnjen jednom trkom neigranja zbog gurkanja i udaranja komesara nakon pada u Sprintu. Ova kazna odnosi se na trku u Brnu.

Rivola se javno izvinio: “Prvo želim da se izvinim komesarima na stazi. Kazna je nesumnjivo stroga i ovakvo ponašanje ne možemo tolerisati. Razlog naše žalbe bio je taj što su raniji incidenti blaže sankcionisani. Smatrali smo da bi novčana kazna bila dovoljna, ali odluka je doneta i mi je prihvatamo.” Dodao je da veruje kako će Marco Bezecchi prevazići ovu situaciju: “Važno je da delujemo kao jedinstven tim. Verujem da je Marco dovoljno snažan da odgovori i uz podršku ekipe postaće još jači. Staza Asen mu leži i već na testiranju može brzo da se vrati na motocikl. Siguran sam da će pravilno reagovati.”

Rivola je detaljno objasnio i razloge Bezecchijeve reakcije prema komesaru: “Ako pažljivo pogledate snimak, videćete da isprva nije bio uznemiren; počeo je da trči tek kada se motor naglo ubrzao, a točak okretao 165 km/h bacajući kamenčiće svuda unaokolo. Zamislite šta bi moglo da se dogodi da se motocikl sam pokrenuo – ne znamo gde bismo ga pronašli. Ipak, njegovo ponašanje ostaje neprihvatljivo; reakcija proističe iz osećaja opasnosti, ali ponavljam – takav postupak nije dozvoljen.”

Ekipa iz Noalea svesna je zategnutosti u borbi za titulu MotoGP šampionata, posebno jer Marc Márquez beleži sjajne rezultate – pobedio je na obe poslednje trke i sada ima prednost od 40 bodova: “Márquez nas je plašio čak i kada nije bio maksimalno spreman; sada kada jeste, još više brinemo”, ističe Rivola.

Na kraju, Rivola priznaje lični izazov u ovako napetoj situaciji: “Kada se boriš za velike stvari raste tenzija, ali to znači da nam nešto važno stoji na putu. Mislim da imam prostora za napredak u radu sa vozačima – bolje mi je sa pravim ljudima koji reaguju iskreno nego sa onima bez emocija. Osuđujem pogrešan gest iz Assena ali znam koliko su vozači strastveni.”

Pročitaj još

Ostali sportovi

Marketa Vondrušova suspendovana na četiri godine zbog odbijanja antidoping testa

Češka teniserka, šampionka Vimbldona iz 2023. godine, kažnjena nakon što nije pristala na kontrolu krajem 2025. po pravilima ITIA

Published

on

By

Češka teniserka, šampionka Vimbldona iz 2023. godine, kažnjena nakon što nije pristala na kontrolu krajem 2025. po pravilima ITIA

Češka teniserka Marketa Vondrušova suspendovana je na četiri godine nakon što je nezavisni tribunal Međunarodne agencije za integritet tenisa (ITIA) ustanovio da je odbila da se podvrgne antidoping testiranju krajem 2025. godine. Odluka je doneta u skladu sa pravilima Svetskog antidoping kodeksa i Teniskog antidoping programa, prema kojima se odbijanje ili izbegavanje testiranja tretira kao pozitivan doping nalaz, osim ukoliko sportista može da pruži adekvatno opravdanje za svoj izostanak.

Vondrušova je u izjavi navela da su joj kontrolori došli na vrata usred noći, da se nisu predstavili prema propisima i da ih zbog toga nije pustila da uđu. “Poslednjih meseci živim u velikom stresu zbog raznih pretnji koje dobijam preko društvenih mreža”, istakla je Marketa Vondrušova, ali njena izjava nije uticala na odluku tribunala.

Podsećamo, Marketa Vondrušova osvojila je Vimbldon 2023. godine, ostvarivši jedan od najvećih uspeha u svojoj karijeri. Ova suspenzija predstavlja ozbiljan udarac za njenu profesionalnu budućnost i nastavak karijere.

Prema saopštenju ITIA, svaki slučaj odbijanja testiranja tretira se sa najvećom pažnjom kako bi se očuvao integritet sporta i obezbedila jednakost među takmičarima. Vondrušovoj sada predstoji period suspenzije tokom kojeg neće moći da nastupa ni na jednom zvaničnom turniru.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Aston Martin ostaje uz Adriana Neweya uprkos slabom startu u sezoni Formule 1

Britanski tim ima samo jedan bod posle sedam trka, Fernando Alonso oštro kritikuje performanse AMR26 i novi Honda motor

Published

on

By

Britanski tim ima samo jedan bod posle sedam trka, Fernando Alonso oštro kritikuje performanse AMR26 i novi Honda motor

Aston Martin je u novu sezonu Formule 1 ušao sa velikim očekivanjima nakon što je angažovao čuvenog inženjera Adriana Neweya i predstavio motor Honda, ali rezultati su bili daleko ispod ambicija. Posle sedam odvoženih rundi šampionata, ekipa iz Silverstona zauzima pretposlednje mesto na tabeli konstruktora sa svega jednim osvojenim bodom, nadmašivši samo debitantski Cadillac koji je i pre početka sezone slovio za autsajdera.

AMR26 bolid, koji je trebalo da bude simbol novog početka za Aston Martin, pokazao se kao jedno od najsporijih vozila u ovogodišnjoj konkurenciji. Kriza je kulminirala na nedavnom Gran Priju Španije u Barseloni, gde je Fernando Alonso završio kvalifikacije na poslednjem mestu. Španski vozač nije krio razočaranje, ističući da tim trenutno raspolaže „najgorim automobilom i najgorim motorom“ u Formuli 1. Problematična kombinacija šasije i nove pogonske jedinice izazvala je niz pitanja o radu tehničkog sektora koji vodi Adrian Newey.

I pored loših rezultata i nezadovoljstva unutar tima, poverenje Aston Martina u Adriana Neweya ostaje nepoljuljano. Tim ambasador Pedro Martínez de la Rosa, nekadašnji vozač koji je radio sa Neweyjem tokom perioda u McLarenu sredinom 2000-ih, naglasio je da poznati stručnjak zadržava istu radnu etiku i profesionalnost: „Ne vidim apsolutno nikakvu razliku kod Adriana. Radi maksimalno posvećeno. Njegova radna etika je izuzetna,“ izjavio je De la Rosa.

On je istakao da se uspeh Adriana Neweya ne bazira isključivo na analizi podataka već na njegovoj sposobnosti da sasluša povratne informacije vozača: „On beleži komentare vozača ručno u svesku, što ga izdvaja od drugih inženjera.“ De la Rosa se prisetio anegdote sa Velike nagrade Australije 2005. kada mu je Newey nakon žalbi na preterano podupravljanje pronašao rešenje analizom ugla upravljača, a potom unapredio prednji spojler za narednu trku: „To ga čini posebnim – on zaista ispunjava obećanja. Sjajan lider i inspiracija,“ zaključuje De la Rosa.

Uprkos turbulentnom početku nove ere sa Hondinim motorom i visokoprofilisanim tehničkim pojačanjem, Aston Martin veruje da će uz strpljenje i dalje usmeravanje Adriana Neweya uspeti da preokrene trenutnu situaciju.

Pročitaj još

U Trendu