Ostali sportovi

Karlos Sainc: “Očekujem kraj mučenja, u suprotnom to nije dobar znak”

Španski vozač završio kvalifikacije za Veliku nagradu Austrije na 17. mestu, nada se napretku uz nova unapređenja bolida.

Published

on

Austria F1 GP Auto Racing

Španski vozač završio kvalifikacije za Veliku nagradu Austrije na 17. mestu, nada se napretku uz nova unapređenja bolida.

Karlos Sainc, španski vozač tima Williams, izrazio je blago zadovoljstvo nakon što je poslednjim krugom u kvalifikacijama za Veliku nagradu Austrije uspeo da pretekne Aleksa Albona i završi na 17. poziciji, zaostavši samo 0,021 sekundi za ulazak u Q2 segment. Ipak, Sainc nije krio razočaranje zbog startne pozicije i istakao da se nada kako će ovaj težak vikend biti poslednji sa tako izraženim problemima.

“Da, u smislu nemogućnosti prolaska u Q2. Ako ne bude tako, to nije dobar znak,” izjavio je Sainc sa dozom ironije nakon kvalifikacija na stazi Red Bull Ring. On očekuje poboljšanja sledećeg vikenda i manju težinu bolida FW48 zahvaljujući novim komponentama koje tim priprema.

Sainc je istakao da tokom poslednjeg kruga nije izgubio vreme uprkos korekcijama volana: “Ne, zapravo nisam ništa izgubio. Rizikovao sam pri ulasku u krivinu toliko da mi izlazak nije bio idealan, ali sam dosta dobio na ulazu i izgubio na izlazu. To je bio jedini dobar krug koji sam imao tokom čitavog vikenda,” ocenio je Španac.

Vozač Williamsa dodao je da su ga problemi sa podešavanjima i balansom automobila mučili tokom celog vikenda: “Sigurno da sa ovim automobilima kada propustite prvi trening i zatim imate probleme na drugom treningu to ne pomaže. Najvažnije je što sam sa tri seta novih guma uspeo da pronađem ritam kad je bilo najpotrebnije, ali to ipak nije bilo dovoljno za prolaz dalje,” zaključio je Sainc.

Iako rezultati nisu zadovoljavajući, Sainc napominje da ove godine ima vrlo visok nivo kada su kvalifikacije u pitanju: “Jedna od najboljih godina što se tiče izvlačenja maksimuma iz bolida u jednom brzom krugu. U trci takođe napredujem, mada ovog vikenda mnogo patim po pitanju ritma.” Takođe naglašava važnost narednih unapređenja koja bi trebalo da stignu već za trku u Silverstonu: “Automobil će malo smršati, ali ne dovoljno — prava redukcija težine očekuje se tek u drugoj polovini sezone.”

Za nedeljnu trku Sainc planira borbu s Albonom i skupljanje iskustva: “Biće dan za sticanje iskustva s ritmom trke po vrućini. Pokušaću da se uporedim sa Aleksom jer mislim da on ima odličan tempo. Ako sedam vozača odustane — možda bude i bodova,” završava Sainc s dozom humora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U Trendu

Exit mobile version