Ostali sportovi

Karlos Sainc i Vilijams planiraju napredak posle teškog vikenda u Austriji

Vilijams se suočava sa izazovima na Red Bul Ringu, Sainc završio tek na 18. mestu, ali tim veruje u poboljšanja nakon letnje pauze

Published

on

Austria F1 GP Auto Racing

Vilijams se suočava sa izazovima na Red Bul Ringu, Sainc završio tek na 18. mestu, ali tim veruje u poboljšanja nakon letnje pauze

Karlos Sainc i ekipa Vilijamsa imali su težak vikend na Velikoj nagradi Austrije, gde je španski vozač zauzeo tek 18. mesto u prvoj sesiji slobodnih treninga, zaostajući više od dve sekunde za najbržima. Iako je Vilijams pokazao određeni napredak tokom ranijih trka sa bolidom FW48, evropska turneja i konkurencija koja ubrzano donosi unapređenja otežali su situaciju timu iz Grova.

Tokom prve sesije slobodnih treninga (FP1), Karlos Sainc nije učestvovao, a u nastavku današnjeg programa nije uspeo da prođe dalje od 18. pozicije. Iako je bio brži od oba Aston Martina i Kadilaka, to nije bilo dovoljno da se uključi u borbu za sredinu tabele. “Priroda staze nam veoma otežava stvari, posebno zbog vrućine i brzih sektora”, istakao je Sainc. Dodao je: “Moramo da napredujemo ako želimo šansu za Q2.”

Šef tima Džejms Voulz priznao je da su rivali poput Racing Bullsa i Audija ostvarili značajan razvojni napredak: “Impresionirani smo konkurentnošću grida, način na koji razvijaju bolide je neverovatan. To je dobro za sport.” Voulz ipak veruje u strategiju Vilijamsa: „Naš cilj je da budemo bolji od ostalih, ali mislim da će glavni razvojni koraci doći posle letnje pauze.“ On dodaje: „Ne mislim da će mnogo timova moći da napravi toliki skok kakav mi planiramo.“

Sainc još uvek nije osvojio bodove na evropskim trkama ove sezone – najbliži tome bio je u Monaku pre incidenta sa Nikom Hilkenbergom u krivini Loews. Tim planira prvo veće unapređenje na stazi Silverston narednog vikenda kako bi rešili problem prekomerne težine bolida. Voulz naglašava: „Ići ćemo korak po korak, a veliki pomak očekujemo krajem evropske turneje u Bakuu.“

Vilijams trenutno radi na otklanjanju problema sa balansom između desnih i levih krivina kao i aerodinamičkim performansama. „Ove godine smo više puta videli da balans nije kakav želimo“, kaže Voulz. On zaključuje: „Dobre vesti su što promena ide po planu i videćemo ih uskoro.“ Za sada će Karlos Sainc morati strpljivo da čeka konkretnije rezultate svog truda dok tim nastavlja razvoj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U Trendu

Exit mobile version