Ostali sportovi

Fernando Alonso: Sve zavisi od automobila, najviše očekujem od novih unapređenja

Iskusni vozač Aston Martina ističe da su poboljšanja na AMR26 donela bolje osećaje u kvalifikacijama za Veliku nagradu Austrije, ali pravi napredak očekuje tek sa novim paketom unapređenja.

Published

on

Austria F1 GP Auto Racing

Iskusni vozač Aston Martina ističe da su poboljšanja na AMR26 donela bolje osećaje u kvalifikacijama za Veliku nagradu Austrije, ali pravi napredak očekuje tek sa novim paketom unapređenja.

Fernando Alonso, vozač Aston Martina, pokazao je novi talas optimizma nakon završetka kvalifikacija za Veliku nagradu Austrije. Iako je zauzeo 21. mesto, ispred klupskog kolege Lancea Strolla, Španac smatra da su osećaji u bolidu AMR26 znatno bolji, uprkos tome što tim još nije dobio obećani paket unapređenja koji bi mogao da preokrene sezonu.

Alonso je potvrdio da su nova tehnička rešenja planirana za trke u Mađarskoj ili Zandvoortu i naglasio važnost timskog rada u teškim trenucima. “Odvozili smo dobre kvalifikacije i izvukli maksimum iz automobila. U prethodnim pokušajima to nije bio slučaj zbog problema sa konzistencijom upravljanja energijom iz kruga u krug. Ovde smo imali stabilnost i napredovali u vožnji”, izjavio je Alonso novinarima na stazi Red Bull Ring.

Napredak se posebno vidi u odnosu na ranije probleme s motorom i energetskim sistemom. “Od promene smo mnogo napredovali. Imali smo problem s motorom, ali tokom vikenda urađen je veliki posao. Teško je kad si na začelju i čekaš nova unapređenja, ali svi rade kao da se borimo za podijum. To motiviše i mene kao vozača da ne odustajem jer ceo tim ostaje maksimalno fokusiran”, rekao je Alonso.

Španski as smatra da će ključni pomak doneti upravo novi delovi koji bi trebalo uskoro da stignu: “Sve zavisi od automobila, od delova koje dobijemo. Ako unapređenja donesu jednu ili dve desetinke sekunde po krugu, to nije dovoljno. Ako donesu tri sekunde, to je značajno bolje i daje nam bolju osnovu za rad. Moramo sačekati taj paket i pronaći pravi pravac razvoja”, istakao je Alonso odgovarajući na pitanja novinara.

Iako ga u Austriji čeka još jedan izazovan vikend sa neoptimalnim automobilom zbog problema s aerodinamikom i blokadama protoka vazduha, Alonso veruje da predstojeća letnja pauza može biti prekretnica: “Imamo gubitke u aerodinamici koji nas usporavaju — sreća pa nismo avion! Tokom leta ćemo raditi na stabilizaciji platforme, a kasnije postepeno vraćati performanse motora kroz dodatna unapređenja”, zaključio je dvostruki šampion.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U Trendu

Exit mobile version