Ostali sportovi

Fernando Alonso: Moja lojalnost Aston Martinu ostaje neupitna uprkos spekulacijama

Španski vozač ističe da veruje u projekat tima iz Silverstona i osuđuje zloupotrebu na društvenim mrežama usled slabih rezultata

Published

on

Spain F1 GP Auto Racing

Španski vozač ističe da veruje u projekat tima iz Silverstona i osuđuje zloupotrebu na društvenim mrežama usled slabih rezultata

Fernando Alonso, dvostruki svetski šampion Formule 1, jasno je poručio da ostaje potpuno posvećen timu Aston Martin, uprkos brojnim glasinama o njegovoj budućnosti i potencijalnom povratku u Alpine. Ova tema postala je jedno od najčešće diskutovanih pitanja poslednjih dana u F1 zajednici, posebno nakon što su se pojavile spekulacije o Alonsovom nastavku karijere posle 2027. godine.

“Uvek postoje glasine. Prema nama su se spolja ponašali veoma loše… I to je normalno. Naši rezultati su ispod očekivanja, prolazimo kroz težak period i kada dođu letnji odmori, uvek se pojavljuju ovakve priče. To nije rezervisano samo za vodeće timove – kada rezultati nisu na nivou, glasine stižu i do nas”, izjavio je Alonso, osvrćući se na kontekst svih spekulacija koje prate ekipu.

Alonso je naglasio svoj lični stav: “Kao što sam više puta rekao, moja posvećenost Aston Martinu prevazilazi vreme koje provodim za volanom. Verujem u ovaj projekat i imamo prave ljude na pravim mestima. Sa Adrianom Neweyjem, sa Hondom – imamo najbolje uz sebe.” Dodao je da su svesni početne slabosti: “Počeli smo sa određenim nedostatkom, ali radimo naporno da stvari preokrenemo što pre. Međutim, zbog lošeg plasmana često smo laka meta na društvenim mrežama i često se prave šale na naš račun.”

Španac smatra da je deo kritika prema timu i Hondi prešao granicu prihvatljivog: “Neki od tih momenata verovatno dostižu nivo zloupotrebe na društvenim mrežama. Nismo zadovoljni trenutnim plasmanom, ali svi u timu daju maksimum – radimo sedam dana u nedelji po osam sati kako bismo rešili probleme. I siguran sam da će rešenja doći s vremenom.” Alonso je istakao da veruje u ljude iz tima: “Verujem u projekat, imam poverenje u ekipu i svi smo zajedno u ovome. Prolazimo kroz jednu od najtežih faza jer se takmičimo svake nedelje i suočavamo sa medijima dok nismo konkurentni koliko bismo želeli.”

Na pitanje o izjavi šefa tima Mikea Kracka koji ga je pohvalio zbog brzine i sugerisao da ne bi trebalo još da se povlači iz sporta, Alonso odgovara: “To ništa ne menja za mene. Ne treba mi potvrda od Mikea – osećam svoju brzinu svakog kruga na stazi. Još nisam doneo odluku o budućnosti; verovatno ću odlučiti tokom letnje pauze u avgustu.” Španski vozač dodaje: “Posle leta dolaze trke u Zandvoortu i Monci – tada ću znati šta dalje za sledeću sezonu. Nastaviću da vozim jer sam brz, motivisan i uživam u ovom poslu. Ne želim još da stanem jer mi trkanje donosi zadovoljstvo.”

Alonso ponavlja svoju vezanost za Aston Martin čak i van trkačkog kokpita: “Volim Formulu 1 i ostajem posvećen timu bez obzira vozio ili ne vozio sledeće godine. Počeli smo ovaj put zajedno uz određeni uspeh prošle godine uz brojne promene unutar kompanije i saradnju sa Hondom i Aramcom.” On zaključuje: “Mnogo toga smo gradili zajedno – ovaj tim ima temelje za budući uspeh i borbu za titule. Ne znam hoće li to biti sledeće godine ili za tri ili osam godina – možda tada više ne budem vozio – ali želim osvojiti titulu s Aston Martinom bilo kao vozač ili kao deo projekta.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U Trendu

Exit mobile version