Connect with us

Ostali sportovi

Beogradski maraton kao simbol grada i dokaz snažne organizacije

Darko Glavaš ističe da je maraton prestonice najlepša promocija Beograda i primer izuzetno organizovanog tima koji iz godine u godinu raste.

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Darko Glavaš ističe da je maraton prestonice najlepša promocija Beograda i primer izuzetno organizovanog tima koji iz godine u godinu raste.

Beogradski maraton ima posebno mesto u istoriji glavnog grada, a njegova organizacija spada među najsloženije događaje koje Beograd realizuje. Darko Glavaš, sekretar Sekretarijata za odbranu, vanredne situacije i koordinaciju grada Beograda, naglasio je da mu je čast što predvodi tim čija snaga, hrabrost i stabilnost iz godine u godinu jačaju, omogućavajući im da uspešno odgovore na sve izazove. Kako ističe, maraton je ujedno i najlepša razglednica Beograda koja se šalje širom sveta. Glavaš je tokom panela posvećenog tehničkim, takmičarskim, medicinskim i bezbednosnim aspektima novog, 39. izdanja Beogradskog maratona, napomenuo da će ove godine po prvi put manifestacija trajati dva dana, a da su u pripremu staze uključeni brojni timovi i stručnjaci.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Ana Ivanović emotivnom porukom čestitala rođendan ocu

Nekadašnja najbolja teniserka sveta Ana Ivanović podelila je dirljivu rođendansku čestitku svom ocu uz zajedničku fotografiju

Published

on

By

Nekadašnja najbolja teniserka sveta Ana Ivanović podelila je dirljivu rođendansku čestitku svom ocu uz zajedničku fotografiju

Ana Ivanović, nekadašnja prva teniserka sveta, javno je čestitala rođendan svom ocu putem društvenih mreža, ističući koliko joj porodica znači. Poznata sportistkinja podelila je zajedničku fotografiju sa ocem i uz nju napisala toplu poruku: „Srećan rođendan najboljem tati! Moja podrška, heroj i uzor! Volim te.” Ova objava naišla je na brojne pozitivne reakcije njenih pratilaca, koji su u komentarima uputili čestitke i lepe želje porodici Ivanović.

Ivanović često naglašava važnost porodice u svom životu, uprkos brojnim poslovnim i privatnim obavezama. Njene javne objave pokazuju da ne zaboravlja da proslavi važne trenutke sa najbližima. Ovoga puta, dirljiva čestitka upućena ocu dodatno je potvrdila bliskost i poštovanje koje gaji prema svojoj porodici.

Pratioci Ane Ivanović brzo su se pridružili čestitkama, izražavajući podršku i divljenje njenoj iskrenosti i posvećenosti porodičnim vrednostima. Teniserka se još jednom pokazala ne samo kao vrhunska sportistkinja već i kao osoba koja ceni prave životne vrednosti.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Kimi Antonelli o incidentu u Austriji: ‘Mislio sam da je bila dupla žuta zastava’

Italijanski vozač objasnio grešku tokom kvalifikacija za Veliku nagradu Austrije, zbog koje je ostao bez prve startne linije

Published

on

By

Italijanski vozač objasnio grešku tokom kvalifikacija za Veliku nagradu Austrije, zbog koje je ostao bez prve startne linije

Kimi Antonelli, mladi italijanski vozač, preuzeo je odgovornost za grešku tokom završnice kvalifikacija za Veliku nagradu Austrije u Špilbergu. Zbog pogrešne procene situacije sa signalizacijom na stazi, Antonelli nije uspeo da izbori bolju startnu poziciju i moraće trku da započne sa četvrtog mesta.

U poslednjim trenucima kvalifikacija, Max Verstappen je izleteo sa staze i udario u zaštitni zid u krivini broj devet, nakon čega su istaknute žute zastave. Antonelli je naveo da je mislio da su istaknute dve žute zastave i zbog toga je prekinuo svoju brzu vožnju: “Video sam duplu žutu zastavu, pa sam verovatno pogrešio, ali sam odustao od kruga i tu se sve završilo”, izjavio je Antonelli novinarima posle sesije. “Preko radija sam čuo ‘žuta, žuta’, ali gledao sam ka sudiji i verovatno sam to pogrešno protumačio; video sam dve zastave umesto jedne i odustao.”

Antonelli je dodao da mu je sunce ometalo vidljivost: “Bilo je teško videti jer mi je sunce išlo direktno u oči. Samo sam pogledao sudiju jer se panel zapalio na žuto, ali niste sigurni da li su jedna ili dve zastave.” Prema njegovim rečima, mogao je da završi blizu Georgea Russella: “Bio bih na desetinku iza Russella, tako da bih bio u prvom redu, ali ni to ne bi bilo dovoljno za pol poziciju.”

Mladi vozač se dotakao i pitanja bezbednosti na stazi: “Auto se nalazio uz zid u brzoj krivini i ne razumem zašto odmah nije istaknuta dupla žuta zastava jer je ta krivina izuzetno brza. Ako neko tada izleti sa staze može biti veoma opasno, pa mi sve deluje pomalo zbunjujuće — ali takve su stvari”, zaključio je Antonelli.

Ova situacija pokrenula je dodatnu diskusiju među vozačima o strogoći primene pravila vezanih za signalizaciju na stazi. Incident podseća na važnost striktne primene bezbednosnih protokola nakon tragičnih događaja poput nesreće Julesa Bianchija na Suzuki.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Horhe Martin: Problemi sa gumama uticali na rezultat u Asenu

Martin završio Sprint trku na Velikoj nagradi Holandije kao peti, ističe da su zadnje gume bile ključni faktor

Published

on

By

Martin završio Sprint trku na Velikoj nagradi Holandije kao peti, ističe da su zadnje gume bile ključni faktor

Horhe Martin, vozač MotoGP-a, izrazio je razočaranje nakon Sprint trke na Velikoj nagradi Holandije u Asenu. Iako je startovao sa pol pozicije i tokom trke vodio borbu za vrh, tehnički problemi sa zadnjom gumom doveli su do toga da završi na petom mestu. Nakon ovog rezultata, zaostaje devet poena za Markom Becekijem u ukupnom plasmanu.

“Išao sam zbunjen tokom današnjeg dana. Ne znam šta se tačno dogodilo. Zadovoljan sam zbog pole positiona, pogotovo jer ga dugo nisam osvojio. Startovao sam dobro, zauzeo drugo mesto i uspeo da se vratim na čelo. Međutim, posle pola kruga shvatio sam da nemam nikakav prijanjanje pozadi; bukvalno sam preživljavao kako znam i umem”, rekao je Martin.

Tokom trke, kako je istakao Horhe Martin, rivali su ga lako preticali dok se on borio da zadrži kontrolu nad motociklom. “Vozači su me obilazili, pravio sam greške i to je bio začarani krug. Posebno u poslednjih pet-šest krugova bilo je pitanje opstanka i dovođenja motora do boksa”, dodao je španski vozač.

Martin smatra da problem leži u zadnjoj gumi: “Danas je sve bilo do pneumatika. Jasno mi je da nešto moram da probam jer ne mogu dozvoliti sebi da sutrašnja trka zavisi od sreće sa gumama. Nadam se da će većina problema nestati uz dve nove gume.” On smatra da posle Sprinta šampionat ostaje otvoren: “Ima još tri-četiri vozača koji mogu pobediti, a verujem da sam jedan od njih. Najvažnije mi je sada poboljšati osećaj prijanjanja pozadi za nastavak sezone.”

Vozač Pramac Dukatija pohvalio je promene koje su napravili tokom vikenda: “Sa promenama koje smo uradili u petak mnogo bolje osećam prednji deo motora u kvalifikacijama i trci. Napravili smo korak napred ovog vikenda — videćemo hoćemo li to potvrditi sutra.” Na kraju dodaje: “Trka je bila komplikovana jer sada imamo više stvari kojima moramo upravljati istovremeno — snaga, gas, zadnja kočnica, kvačilo… Uz novi sistem sve postaje jednostavnije ali i sigurnije kada stignemo do prve krivine.”

Pročitaj još

U Trendu