Američki bek napustio Partizan posle dve sezone, beležio prosečno 13,7 poena u Evroligi tokom prošle sezone
Sterling Braun, američki košarkaš, više nije član Košarkaškog kluba Partizan iz Beograda, saopšteno je danas iz redova crno-belih. Braun je u klub stigao tokom leta 2024. godine i tokom prethodne dve sezone nosio dres Partizana na domaćoj i evropskoj sceni. U minuloj sezoni Evrolige Sterling Braun je beležio prosečno 13,7 poena, uz 2,8 skokova i 2,3 asistencije po utakmici, dok je u ABA ligi ostvario učinak od 10,7 poena, 2,5 skokova i 2,5 asistencija.
Kako je navedeno u zvaničnom saopštenju kluba: “Sterling Braun nastavlja karijeru u drugom klubu. Nakon dve sezone u crno-belom dresu, doskorašnji bek Partizana će uz dogovoreno obeštećenje promeniti sredinu i nastaviti karijeru u drugom timu.”
Braunov odlazak predstavlja značajnu promenu za tim trenera koji je računao na njegove napadačke mogućnosti i doprinos na obe strane terena. Njegove partije u Evroligi posebno su bile zapažene, gde je bio jedan od najefikasnijih igrača Partizana tokom prošle sezone.
Partizan će sada morati da traži novo rešenje na poziciji beka pred početak naredne sezone kako bi održao konkurentnost kako u ABA ligi tako i na evropskoj sceni.