Connect with us

Košarka

Srpski treneri vode Shabab Al Ahli do dvostruke krune u Ujedinjenim Arapskim Emiratima

Klub iz Dubaija, pod vođstvom Miodraga Perišića i Marka Filipovića, osvojio šampionsku titulu i nacionalni kup u sezoni 2025/26.

Published

on

Foto Izvor:

Klub iz Dubaija, pod vođstvom Miodraga Perišića i Marka Filipovića, osvojio šampionsku titulu i nacionalni kup u sezoni 2025/26.

Košarkaški klub Shabab Al Ahli iz Dubaija ostvario je izuzetan uspeh u sezoni 2025/26. pod palicom srpskih stručnjaka. Na čelu stručnog štaba nalazi se Miodrag Perišić, dok je njegov prvi asistent Marko Filipović. Ova trenerska kombinacija pokazala se kao dobitna formula, jer je tim iz Dubaija uspeo da osvoji titulu šampiona Ujedinjenih Arapskih Emirata, ali i nacionalni kup, čime je ostvarena dvostruka kruna u jednoj sezoni.

U finalu plej-ofa, Shabab Al Ahli je bio bolji od ekipe Al Nasr, potvrdivši dominaciju tokom čitavog prvenstva. Klub koji predvode srpski treneri od početka sezone pokazivao je konstantnu formu i odlučnost, što je na kraju rezultiralo najvišim dometima na nacionalnom nivou.

Ova sezona bila je veoma izazovna, ali i izuzetno uspešna za Shabab Al Ahli. Tim je tokom čitavog takmičenja pokazivao visok nivo discipline na terenu, dobru organizaciju u igri i timski duh, a sve to je bilo pod budnim nadzorom srpske trenerske škole. Uspeh je još značajniji ako se ima u vidu da su oba najveća trofeja u Emiratima završila u rukama kluba iz Dubaija.

Miodrag Perišić i Marko Filipović još jednom su pokazali kvalitet koji poseduju srpski košarkaški treneri i stručnjaci, potvrdivši da njihovo znanje i iskustvo donose vrhunske rezultate i van granica Srbije. Njihovo vođstvo bilo je ključno u osvajanju titule šampiona, kao i nacionalnog kupa, što predstavlja veliki uspeh za klub, ali i sjajnu promociju srpske košarkaške škole u inostranstvu.

Osim što su osvojili oba domaća trofeja, Shabab Al Ahli je tokom čitave sezone demonstrirao visok nivo igre, čime su srpski stručnjaci dodatno učvrstili svoj ugled na Bliskom istoku. Ovaj trijumf svakako će biti upisan kao jedan od najuspešnijih trenutaka u istoriji kluba, ali i kao dokaz da srpski treneri uspešno grade karijere širom sveta.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Evroliga ostaje sa 20 klubova sledeće sezone, Bešiktaš menja Monako u eliti

Od sezone 2027/28 Evroliga će brojati 24 tima, dok će Bešiktaš već naredne godine zameniti Monako zbog finansijskih problema francuskog kluba.

Published

on

By

Od sezone 2027/28 Evroliga će brojati 24 tima, dok će Bešiktaš već naredne godine zameniti Monako zbog finansijskih problema francuskog kluba.

Evroliga će i u predstojećoj sezoni zadržati format sa 20 klubova, a značajna promena dogodila se nakon što je potvrđeno da će Bešiktaš zauzeti mesto Monaka u eliti. Prema informacijama litvanskog košarkaškog portala Basket News, odluka je praktično izvesna i čeka se samo zvanična potvrda uprave Evrolige.

Monako, koji je prethodnih sezona bio stabilan učesnik najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja, moraće da se povuče iz Evrolige zbog ozbiljne finansijske krize. Njihovo mesto popuniće turski velikan Bešiktaš koji je ove godine stigao do finala Evrokupa, ali ga nije osvojio.

Iako je Bešiktaš izgubio finale od Burža, francuski klub je odustao od mogućnosti da igra u Evroligi naredne sezone, čime je otvoren prostor za dolazak turskog predstavnika.

Kao što javlja Basket News, ovo neće biti poslednja promena formata elitnog takmičenja. Planirano je da od sezone 2027/28 Evroliga bude proširena na ukupno 24 kluba. Ova reforma ima za cilj dodatnu internacionalizaciju lige i otvaranje prostora za nove timove iz različitih evropskih zemalja.

Zvanična potvrda ovih odluka očekuje se u narednim nedeljama kada će rukovodstvo Evrolige objaviti kalendar i listu učesnika za sezonu 2026/27, kao i detalje budućih proširenja.

Trenutni format sa 20 klubova zadržaće se još jednu sezonu pre nego što započne nova era ovog prestižnog košarkaškog takmičenja.

Pročitaj još

Košarka

Duško Ivanović potpisao trogodišnji ugovor sa Zenitom iz Sankt Peterburga

Crnogorski trener Duško Ivanović preuzeo Zenit nakon odlaska Dejana Radonjića, dolazi posle angažmana u Virtusu iz Bolonje

Published

on

By

Crnogorski trener Duško Ivanović preuzeo Zenit nakon odlaska Dejana Radonjića, dolazi posle angažmana u Virtusu iz Bolonje

Duško Ivanović, iskusni crnogorski košarkaški trener, imenovan je za novog šefa stručnog štaba Zenita iz Sankt Peterburga. Klub iz Rusije zvanično je potvrdio večeras da je sa Ivanovićem postignut dogovor o saradnji na tri godine. Ivanović će na klupi Zenita naslediti Dejana Radonjića, koji je napustio klub nakon eliminacije od Uniksa u polufinalu VTB lige.

Ivanović, koji ima 68 godina, bio je bez angažmana od marta ove godine kada je završio saradnju sa Virtusom iz Bolonje. Pre toga je vodio brojne evropske klubove među kojima su Friburg, Limož, Baskonija, Barselona, Panatinaikos, Himki, Bešiktaš i Crvena zvezda. Njegovo bogato iskustvo i reputacija donose novu energiju u redove Zenita koji ima ambiciju da se vrati u vrh ruskog i evropskog klupskog takmičenja.

Dosadašnji trener Zenita, Dejan Radonjić, napustio je ekipu nakon što su završili sezonu porazom od Uniksa u polufinalu VTB lige. Klub se zahvalio Radonjiću na dosadašnjem radu i najavio početak nove ere pod vođstvom Duška Ivanovića.

Ivanović je poznat po svom disciplinskom pristupu radu i rezultatima koje je ostvarivao širom Evrope. U svojoj karijeri osvajao je titule u Španiji i Francuskoj, kao i nacionalne kupove sa više klubova. Njegov dolazak u Zenit ocenjuje se kao potez kojim ruski klub želi da konsoliduje tim i napravi iskorak ka većim evropskim rezultatima.

Zenit će pod vođstvom Duška Ivanovića započeti pripreme za narednu sezonu sa ciljem da se uključe u borbu za trofeje kako na domaćoj sceni tako i u regionalnom takmičenju.

Pročitaj još

Košarka

Jorgos Barcokas produžio ugovor sa Olimpijakosom do 2029. godine

Iskusni trener vodiće košarkaše Olimpijakosa još pet godina, osvojio je 14 trofeja tokom dva mandata

Published

on

By

Iskusni trener vodiće košarkaše Olimpijakosa još pet godina, osvojio je 14 trofeja tokom dva mandata

Jorgos Barcokas, glavni trener košarkaškog kluba Olimpijakos iz Pireja, produžio je danas saradnju sa klubom do leta 2029. godine. Barcokas ima bogatu istoriju u Olimpijakosu, gde je u dva mandata ukupno osvojio 14 trofeja i vratio ekipu u sam vrh evropske i grčke košarke.

Barcokas (61) je prvi put preuzeo Olimpijakos između 2012. i 2014. godine, dok je aktuelni mandat započeo 2020. godine. Zahvaljujući njegovom vođstvu, klub iz Pireja ostvario je brojne uspehe na domaćoj i međunarodnoj sceni.

Protekle sezone Barcokas je sa Olimpijakosom osvojio titulu šampiona Grčke i trijumfovao u Evroligi, potvrdivši status jednog od najuspešnijih evropskih trenera poslednje decenije.

Produženje ugovora potvrđuje poverenje uprave Olimpijakosa u Barcokasa i predstavlja nastavak stabilnosti za ambiciozni klub koji je pod njegovim vođstvom redovan učesnik završnica velikih takmičenja.

Očekuje se da će iskusni stručnjak nastaviti da gradi tim sposoban za nove trofeje u Grčkoj i Evropi tokom narednih sezona.

Pročitaj još

U Trendu