Connect with us

Košarka

Luka Dončić i brend Jordan omogućili plasman četvoro mladih košarkaša iz Srbije na završni turnir u Londonu

Beograd bio domaćin prestižnog turnira ‘The One’, a Luka Dončić lično podržao srpske talente koji će predstavljati Srbiju u Londonu

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / Nate billings

Beograd bio domaćin prestižnog turnira ‘The One’, a Luka Dončić lično podržao srpske talente koji će predstavljati Srbiju u Londonu

Luka Dončić, jedan od najpoznatijih svetskih košarkaša, zajedno sa brendom Jordan, prisustvovao je beogradskom izdanju globalnog turnira u basketu 1 na 1 pod nazivom ‘The One’. Na terenima Košarkaškog kluba Crvena zvezda na Malom Kalemegdanu, tokom proteklog vikenda okupili su se mladi talenti iz Srbije uzrasta od 15 do 18 godina, a pobednici i finalisti u muškoj i ženskoj konkurenciji stekli su pravo da predstavljaju Srbiju na završnom takmičenju u Londonu.

Turnir ‘The One’ privukao je pažnju kako učesnika tako i brojne publike, a poseban značaj događaju dao je dolazak Luke Dončića, košarkaša Los Anđeles Lejkersa. Takmičenje je organizovao brend Jordan sa ciljem promocije mladih talenata i afirmacije basketa kao sporta među mladima širom sveta.

Ukupno šesnaest devojčica i šesnaest dečaka borilo se za titulu najboljeg, ali i za prestižno putovanje u London gde će imati priliku da se nadmeću protiv vršnjaka iz drugih zemalja. Organizatori su naveli da je ovaj projekat deo globalne inicijative koja podržava mlade sportiste.

Pobednici i finalisti iz obe konkurencije sa turnira u Beogradu ponosno će predstavljati Srbiju na završnoj manifestaciji. Tokom događaja naglašena je važnost razvoja mladih sportista kroz međunarodne projekte i saradnju sa poznatim sportskim imenima kao što je Luka Dončić.

Turnir na Malom Kalemegdanu ostavio je snažan utisak na sve aktere događaja, a odlazak srpskih predstavnika u London predstavljaće veliku motivaciju za buduće generacije basketaša.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Vasilije Micić propušta kvalifikacije za Svetsko prvenstvo zbog zdravstvenih problema

Selektor Dušan Alimpijević potvrdio da reprezentacija Srbije neće moći da računa na Micića u duelima protiv Švajcarske i Bosne i Hercegovine

Published

on

By

Selektor Dušan Alimpijević potvrdio da reprezentacija Srbije neće moći da računa na Micića u duelima protiv Švajcarske i Bosne i Hercegovine

Košarkaška reprezentacija Srbije suočava se sa značajnim izostankom pred odlučujuće mečeve kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, pošto Vasilije Micić neće biti u sastavu tima zbog zdravstvenih problema. Selektor Dušan Alimpijević potvrdio je danas da će Srbija igrati bez jednog od svojih najvažnijih igrača, dok su pred ekipom dueli protiv Švajcarske (2. jula, gostovanje) i Bosne i Hercegovine (6. jula, Beograd), koji predstavljaju pretposlednje i poslednje kolo Grupe C prve faze kvalifikacija.

Reprezentacija Srbije trenutno zauzima drugo mesto u grupi sa skorom od dve pobede i dva poraza. Na čelu tabele nalazi se Turska sa maksimalnim učinkom od četiri pobede, dok Bosna i Hercegovina ima isti skor kao Srbija (2/2), a Švajcarska je poslednja bez trijumfa.

Selektor Alimpijević naglasio je važnost pristupa u predstojećim susretima: „Ne smemo da potcenimo protivnike. U kontaktu sam sa svim igračima koji nisu mogli da se odazovu za ovaj prozor“, izjavio je Alimpijević.

Govoreći o odsustvu Vasilija Micića, selektor je precizirao: „Odlučili smo se da šestorici odmah javimo da mogu da budu pozvani, Vasilije Micić je rekao odmah da neće biti na raspolaganju. On ima nekih svojih zdravstvenih stvari koje mora da reši posle sezone koja i dalje traje“, naveo je Alimpijević.

Pored toga, upitno je hoće li Bogdan Bogdanović biti na raspolaganju tokom letnjih prozora kvalifikacija. Ova situacija dodatno komplikuje kadrovsku sliku srpskog tima pred ključne duele za plasman u narednu fazu takmičenja.

Tri najbolje plasirane reprezentacije iz Grupe C prolaze dalje u drugu fazu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Srbija će morati da ostvari povoljan rezultat bez pomoći Vasilija Micića kako bi osigurala nastavak borbe za odlazak na planetarni šampionat.

Pročitaj još

Košarka

Kenet Farid završio saradnju sa Panatinaikosom posle jedne sezone

Američki košarkaš Kenet Farid napustio grčki klub nakon prosečnih 5,8 poena i 3,9 skokova u Evroligi tokom prošle sezone.

Published

on

By

Američki košarkaš Kenet Farid napustio grčki klub nakon prosečnih 5,8 poena i 3,9 skokova u Evroligi tokom prošle sezone.

Kenet Farid, iskusni američki košarkaš, više nije član Panatinaikosa, potvrdio je danas atinski klub. Farid (36) je stigao u Panatinaikos u novembru prošle godine i tokom minule sezone dao doprinos u dva takmičenja – Evroligi i grčkom prvenstvu.

U dresu Panatinaikosa, Farid je u Evroligi prosečno beležio 5,8 poena uz 3,9 skokova po utakmici. U grčkom prvenstvu njegov učinak bio je nešto bolji – 6,4 poena i 5,5 skokova po meču. Iako nije bio među najistaknutijim igračima tima, popularni “Manimal” je svojim iskustvom doprineo rotaciji ekipe i stabilnosti pod košem.

Klub se zvanično zahvalio Faridu na svemu što je pružio ekipi tokom boravka u Atini. „Hvala ti što si delio strast i posvećenost sa nama. Želimo ti sve najbolje u budućnosti, kako lično, tako i profesionalno, Manimal”, navedeno je u zvaničnom saopštenju Panatinaikosa.

Odlazak Keneta Farida deo je promena koje Panatinaikos sprovodi pred novu sezonu kako bi poboljšao rezultate na domaćoj i evropskoj sceni. Klub iz Atine će uskoro objaviti planove vezane za pojačanja i sastav tima za naredni takmičarski ciklus.

Pročitaj još

Košarka

Kem Birč i Devon Hol završili saradnju sa Fenerbahčeom

Američki košarkaš Devon Hol napušta Fenerbahče posle osvojenih šest trofeja, Birč takođe odlazi iz turskog kluba

Published

on

By

Američki košarkaš Devon Hol napušta Fenerbahče posle osvojenih šest trofeja, Birč takođe odlazi iz turskog kluba

Košarkaški klub Fenerbahče zvanično je saopštio da Kem Birč i Devon Hol više nisu članovi tima. Ova odluka objavljena je danas iz Istanbula, čime je okončan njihov angažman u redovima turskog velikana.

Devon Hol, koji ima 30 godina, priključio se Fenerbahčeu 2024. godine, a tokom svog boravka osvojio je ukupno šest trofeja sa ovim klubom. Pre dolaska u Istanbul, Hol je nastupao za Olimpiju iz Milana, Bamberg i Oklahomu. Tokom prethodne sezone u Evroligi, Hol je prosečno beležio 8,3 poena, 2,9 skokova i 2,6 asistencija po utakmici.

Kem Birč takođe napušta Fenerbahče nakon kratke epizode u turskom timu. Klub nije precizirao detalje oko njegovog odlaska, ali se očekuje da će obojica potražiti nove izazove u nastavku karijere.

Fenerbahče se zahvalio obojici igrača na doprinosu tokom njihovog boravka u klubu. Odlazak Hola i Birča deo je kadrovskih promena koje prate završetak sezone i pripreme za naredni takmičarski ciklus.

Ovim potezom Fenerbahče otvara prostor za nova pojačanja pred početak nove sezone Evrolige i domaćeg šampionata. Klub će uskoro objaviti više informacija o mogućim dolascima na pozicije koje su ostale upražnjene nakon odlazaka Hola i Birča.

Pročitaj još

U Trendu