Connect with us

Košarka

Dušan Alimpijević: Nikola Jokić predvodi Srbiju kao kapiten u kvalifikacijama za SP 2027

Selektor potvrdio da je Jokić motivisan i srećan u reprezentaciji, dok se tim priprema za mečeve protiv Švajcarske i BiH

Published

on

Foto Izvor:

Selektor potvrdio da je Jokić motivisan i srećan u reprezentaciji, dok se tim priprema za mečeve protiv Švajcarske i BiH

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Dušan Alimpijević izjavio je danas u Beogradu da će Nikola Jokić biti kapiten nacionalnog tima na predstojećim kvalifikacionim mečevima za Svetsko prvenstvo 2027. protiv Švajcarske i Bosne i Hercegovine. Pripreme za ove duele su počele u ponedeljak, a prvi susret Srbija igra protiv Švajcarske 2. jula u Friburgu, dok četiri dana kasnije dočekuje Bosnu i Hercegovinu u Beogradu.

Alimpijević je naglasio da je od samog početka komunikacija sa Jokićem bila jasna te da nije bilo nikakvih problema oko njegovog angažmana. „Od prvog dana komunikacija sa Jokićem je išla u tom pravcu. Nije pravio nikakve probleme, niti je to bilo upitno. Jednostavna jedna priča. Mogu da vam kažem da je on čovek koji je ispunjen reprezentacijom, reprezentacija ga čini srećnim, uživa u tome – to su i on i drugi treneri potvrdili. Imamo prilike sada da vidimo kako se ponaša, da je to na najvišem profesionalnom nivou. Nema sumnje da je to čovek koji treba da bude kapiten Srbije“, istakao je selektor Alimpijević.

Dodao je i značaj svakog igrača koji se odazove pozivu nacionalnog tima: „Meni znači svaki igrač koji se javi za reprezentaciju. Pravimo sliku da je Jokić došao i da ne bi trebalo ništa drugo da pričamo. On nije čovek koji bi tako voleo da se priča ili gleda. Nikad se nije dešavalo da jedan čovek spasava sve.“

Alimpijević se osvrnuo na atmosferu među igračima ističući zadovoljstvo što se najbolji igrač sveta priključio timu: „To jeste izuzetan kvalitet, najbolji igrač sveta je sa nama. Svakoj zemlji bi bila čast da ima najboljeg na svetu u svojim redovima. To osećamo. Ali svi igrači koji su se odazvali zaslužuju poštovanje od svih nas. Zato mi je drago što vas vidim u velikom broju. Kreira se pozitivna atmosfera među vama i to nam je mnogo važno, jer je ovo toliko dugačka sezona, toliko naporna sezona… Zaista ništa osim dubokog poštovanja prema igračima ne treba da pokazujemo.“

Na tabeli grupe C prve faze kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2027, trenutno vodi Turska sa osam bodova, dok Srbija i Bosna i Hercegovina imaju po šest bodova, a Švajcarska zauzima poslednje mesto sa četiri boda. Tri najbolje plasirane selekcije iz svake grupe obezbediće plasman u narednu fazu kvalifikacija.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Kenet Farid završio saradnju sa Panatinaikosom posle jedne sezone

Američki košarkaš Kenet Farid napustio grčki klub nakon prosečnih 5,8 poena i 3,9 skokova u Evroligi tokom prošle sezone.

Published

on

By

Američki košarkaš Kenet Farid napustio grčki klub nakon prosečnih 5,8 poena i 3,9 skokova u Evroligi tokom prošle sezone.

Kenet Farid, iskusni američki košarkaš, više nije član Panatinaikosa, potvrdio je danas atinski klub. Farid (36) je stigao u Panatinaikos u novembru prošle godine i tokom minule sezone dao doprinos u dva takmičenja – Evroligi i grčkom prvenstvu.

U dresu Panatinaikosa, Farid je u Evroligi prosečno beležio 5,8 poena uz 3,9 skokova po utakmici. U grčkom prvenstvu njegov učinak bio je nešto bolji – 6,4 poena i 5,5 skokova po meču. Iako nije bio među najistaknutijim igračima tima, popularni “Manimal” je svojim iskustvom doprineo rotaciji ekipe i stabilnosti pod košem.

Klub se zvanično zahvalio Faridu na svemu što je pružio ekipi tokom boravka u Atini. „Hvala ti što si delio strast i posvećenost sa nama. Želimo ti sve najbolje u budućnosti, kako lično, tako i profesionalno, Manimal”, navedeno je u zvaničnom saopštenju Panatinaikosa.

Odlazak Keneta Farida deo je promena koje Panatinaikos sprovodi pred novu sezonu kako bi poboljšao rezultate na domaćoj i evropskoj sceni. Klub iz Atine će uskoro objaviti planove vezane za pojačanja i sastav tima za naredni takmičarski ciklus.

Pročitaj još

Košarka

Kem Birč i Devon Hol završili saradnju sa Fenerbahčeom

Američki košarkaš Devon Hol napušta Fenerbahče posle osvojenih šest trofeja, Birč takođe odlazi iz turskog kluba

Published

on

By

Američki košarkaš Devon Hol napušta Fenerbahče posle osvojenih šest trofeja, Birč takođe odlazi iz turskog kluba

Košarkaški klub Fenerbahče zvanično je saopštio da Kem Birč i Devon Hol više nisu članovi tima. Ova odluka objavljena je danas iz Istanbula, čime je okončan njihov angažman u redovima turskog velikana.

Devon Hol, koji ima 30 godina, priključio se Fenerbahčeu 2024. godine, a tokom svog boravka osvojio je ukupno šest trofeja sa ovim klubom. Pre dolaska u Istanbul, Hol je nastupao za Olimpiju iz Milana, Bamberg i Oklahomu. Tokom prethodne sezone u Evroligi, Hol je prosečno beležio 8,3 poena, 2,9 skokova i 2,6 asistencija po utakmici.

Kem Birč takođe napušta Fenerbahče nakon kratke epizode u turskom timu. Klub nije precizirao detalje oko njegovog odlaska, ali se očekuje da će obojica potražiti nove izazove u nastavku karijere.

Fenerbahče se zahvalio obojici igrača na doprinosu tokom njihovog boravka u klubu. Odlazak Hola i Birča deo je kadrovskih promena koje prate završetak sezone i pripreme za naredni takmičarski ciklus.

Ovim potezom Fenerbahče otvara prostor za nova pojačanja pred početak nove sezone Evrolige i domaćeg šampionata. Klub će uskoro objaviti više informacija o mogućim dolascima na pozicije koje su ostale upražnjene nakon odlazaka Hola i Birča.

Pročitaj još

Košarka

Luka Dončić i brend Jordan omogućili plasman četvoro mladih košarkaša iz Srbije na završni turnir u Londonu

Beograd bio domaćin prestižnog turnira ‘The One’, a Luka Dončić lično podržao srpske talente koji će predstavljati Srbiju u Londonu

Published

on

By

Beograd bio domaćin prestižnog turnira ‘The One’, a Luka Dončić lično podržao srpske talente koji će predstavljati Srbiju u Londonu

Luka Dončić, jedan od najpoznatijih svetskih košarkaša, zajedno sa brendom Jordan, prisustvovao je beogradskom izdanju globalnog turnira u basketu 1 na 1 pod nazivom ‘The One’. Na terenima Košarkaškog kluba Crvena zvezda na Malom Kalemegdanu, tokom proteklog vikenda okupili su se mladi talenti iz Srbije uzrasta od 15 do 18 godina, a pobednici i finalisti u muškoj i ženskoj konkurenciji stekli su pravo da predstavljaju Srbiju na završnom takmičenju u Londonu.

Turnir ‘The One’ privukao je pažnju kako učesnika tako i brojne publike, a poseban značaj događaju dao je dolazak Luke Dončića, košarkaša Los Anđeles Lejkersa. Takmičenje je organizovao brend Jordan sa ciljem promocije mladih talenata i afirmacije basketa kao sporta među mladima širom sveta.

Ukupno šesnaest devojčica i šesnaest dečaka borilo se za titulu najboljeg, ali i za prestižno putovanje u London gde će imati priliku da se nadmeću protiv vršnjaka iz drugih zemalja. Organizatori su naveli da je ovaj projekat deo globalne inicijative koja podržava mlade sportiste.

Pobednici i finalisti iz obe konkurencije sa turnira u Beogradu ponosno će predstavljati Srbiju na završnoj manifestaciji. Tokom događaja naglašena je važnost razvoja mladih sportista kroz međunarodne projekte i saradnju sa poznatim sportskim imenima kao što je Luka Dončić.

Turnir na Malom Kalemegdanu ostavio je snažan utisak na sve aktere događaja, a odlazak srpskih predstavnika u London predstavljaće veliku motivaciju za buduće generacije basketaša.

Pročitaj još

U Trendu