Connect with us

Fudbal

Union Sen Žiloaz savladao Anderleht 3:1 posle produžetaka u finalu Kupa Belgije

Mihajlo Cvetković postigao izjednačujući gol za Anderleht u 81. minutu, ali njegov tim ipak ostao bez trofeja

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Mihajlo Cvetković postigao izjednačujući gol za Anderleht u 81. minutu, ali njegov tim ipak ostao bez trofeja

Mihajlo Cvetković, talentovani srpski fudbaler, ponovo je skrenuo pažnju na sebe nastupom u dresu Anderlehta, ali njegov gol nije bio dovoljan da njegov tim osvoji Kup Belgije. U finalnoj utakmici odigranoj danas, Union Sen Žiloaz je posle produžetaka pobedio Anderleht rezultatom 3:1 (0:0) i osvojio trofej.

U izuzetno neizvesnom meču, prvi pogodak postignut je tek u drugom poluvremenu. Prednost Union Sen Žiloazu doneo je Mekalister u 74. minutu na asistenciju Kalailija. Ipak, samo sedam minuta kasnije, Mihajlo Cvetković poravnava rezultat na 1:1 pogotkom u 81. minutu nakon dodavanja Heja, čime vraća nadu svom timu pred završnicu regularnog dela.

Utakmica je završena nerešenim rezultatom nakon regularnih 90 minuta i otišla je u produžetke, gde je Union Sen Žiloaz pokazao više snage i koncentracije. U dodatnih trideset minuta uspeli su da postignu još dva gola i tako dođu do konačnih 3:1 i osvajanja Kupa Belgije.

Cvetkovićev pogodak bio je posebno značajan jer je doneo izjednačenje i vratio neizvesnost utakmici u samoj završnici. Iako ovog puta nije uspeo da donese pehar svom timu, mladi srpski napadač nastavlja da potvrđuje svoj veliki potencijal na međunarodnoj sceni.

Za Anderleht ostaje žal što nisu uspeli da krunišu sezonu trofejom uprkos velikoj borbenosti i golu Cvetkovića pred kraj regularnog dela meča.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Partizan odustao od dovođenja Artjoma Šumanskog iz CSKA Moskva

Beloruski napadač neće pojačati Partizan ovog leta, klub iz Humske okreće se drugim rešenjima u napadu

Published

on

By

Beloruski napadač neće pojačati Partizan ovog leta, klub iz Humske okreće se drugim rešenjima u napadu

Fudbalski klub Partizan definitivno je prekinuo pregovore sa CSKA iz Moskve oko dolaska beloruskog napadača Artjoma Šumanskog. Iako je pre nedelju dana transfer bio najavljivan kao gotovo siguran tokom letnjeg prelaznog roka, dogovor nije postignut i Šumanski neće pojačati crno-bele. Klub iz Humske sada usmerava pažnju na druge opcije za najistureniju poziciju, a planira da dovede bar dvojicu novih igrača na ovoj poziciji.

Prethodnih dana trajali su intenzivni kontakti između Partizana, ruskog velikana CSKA i samog Šumanskog, ali svakodnevne promene uslova, kao i promena trenera i stručnog štaba u beogradskom klubu, dovele su do toga da Belorus bude uklonjen sa liste želja. U jednom trenutku delovalo je da će posao biti realizovan jer je Partizan pristao da pokrije polovinu plate igrača (oko 20.000 evra mesečno) i uplati 125.000 evra za pozajmicu.

Ipak, transfer nije završen. Jedan od razloga leži i u učinku Artjoma Šumanskog tokom prethodne polusezone na pozajmici u Samari — nastupio je na 19 utakmica ruske Premijer lige (ukupno 618 minuta) i postigao samo jedan gol. U trenutku kada Partizanu trebaju instant-pojačanja koja će odmah doprineti igri, uprava kluba procenila je da Šumanski ne ispunjava te kriterijume.

Odluka o odustajanju dodatno je olakšana činjenicom da crno-beli ionako tragaju za novim prvim napadačem koji bi mogao biti mlađi i perspektivan fudbaler vredan čekanja. Vredi podsetiti da je Artjom Šumanski bio kandidat za dolazak u Partizan još tokom zimskog prelaznog roka, ali tada su interni odnosi unutar CSKA — podeljeni između dva tabora uprave — uticali na to da igrač ode na pozajmicu u Samaru umesto u Humsku.

Ove letnje sezone situacija se obrnula: sada je upravo Partizan taj koji se povukao iz pregovora i odlučio da potraži kvalitetnije rešenje za ofanzivnu liniju.

Pročitaj još

Fudbal

Australija savladala Tursku 2:0 na Mundijalu, Nestori Irankunda strelac odlučujućeg gola

Nestori Irankunda, fudbaler sa izbegličkim iskustvom iz Tanzanije, postigao prvi gol u pobedi Australije nad Turskom na Svetskom prvenstvu

Published

on

By

Nestori Irankunda, fudbaler sa izbegličkim iskustvom iz Tanzanije, postigao prvi gol u pobedi Australije nad Turskom na Svetskom prvenstvu

Fudbalska reprezentacija Australije ostvarila je značajnu pobedu protiv Turske rezultatom 2:0 na Svetskom prvenstvu, a mladi napadač Nestori Irankunda bio je jedan od ključnih aktera meča postigavši prvi pogodak. Utakmica je odigrana u okviru grupne faze i završena je u korist Australijanaca, koji su ovom pobedom napravili korak ka plasmanu u narednu fazu takmičenja.

Australija je tokom većeg dela susreta imala terensku inicijativu, a prelomni trenutak dogodio se kada je Nestori Irankunda zatresao mrežu tima Turske. Drugi gol za Australiju postignut je u nastavku meča i tako potvrđena sigurna pobeda. Irankundin pogodak istakao ga je kao jednog od najzapaženijih igrača susreta.

Nestori Irankunda (20) ima izuzetnu životnu priču. Rođen u Tanzaniji, u porodici poreklom iz Burundija koja je zbog ratnih sukoba bila prinuđena da napusti domovinu, prve godine života proveo je u izbegličkom kampu. Prve fudbalske korake napravio je igrajući na improvizovanim terenima i ulicama kampa, gde su do izražaja došli njegova brzina i talenat. Nakon dolaska sa porodicom u Australiju, njegov razvoj se ubrzao – prošao je put od lokalnih klubova do omladinskih selekcija i profesionalnog fudbala.

Svojim talentom privukao je pažnju evropskih klubova pa je pre dve godine potpisao ugovor sa Bajern Minhenom. Ipak, nije uspeo da se izbori za mesto među prvotimcima nemačkog velikana te se preselio u engleski Votford, gde je prošle sezone upisao 40 nastupa uz četiri gola i pet asistencija.

Njegov gol protiv Turske dodatno potvrđuje status jednog od najperspektivnijih mladih igrača na svetskoj sceni. Uspeh Nestorija Irankunde simbolizuje snagu volje i talenat kojim može da inspiriše brojne mlade sportiste širom sveta.

Pročitaj još

Fudbal

Otvoren Fair Play Mundijal za decu do 10 godina u Rakovici po uzoru na Svetsko prvenstvo

Na terenima Sportskog centra Rakovica startovao je turnir za mališane, koji predstavljaju 48 selekcija učesnica SP 2026. godine.

Published

on

By

Na terenima Sportskog centra Rakovica startovao je turnir za mališane, koji predstavljaju 48 selekcija učesnica SP 2026. godine.

Fair Play Mundijal za decu uzrasta do deset godina svečano je otvoren danas na terenima Sportskog centra Rakovica, u organizaciji Srpskog saveza za fer-plej i etiku u sportu. Ovaj turnir predstavlja završnicu Fair Play lige i inspirisan je predstojećim Svetskim prvenstvom u fudbalu koje će biti održano 2026. godine u Sjedinjenim Američkim Državama, Meksiku i Kanadi.

Ekipe su raspoređene u dvanaest grupa sa po četiri tima, a svaka nosi ime jedne od ukupno 48 reprezentacija koje će nastupiti na Svetskom prvenstvu. Takmičenje traje dva dana, tokom kojih će mladi fudbaleri imati priliku da se kroz igru i druženje upoznaju sa osnovnim vrednostima sporta: fer-plejom, edukacijom i međunarodnim prijateljstvom.

Manifestaciju su podržali brojni predstavnici diplomatskog kora. Aleksandar Titolo, otpravnik poslova Ambasade SAD u Srbiji, naglasio je važnost zajedništva: “Ova godina je veoma posebna, SAD slave 250 godina slobode. Ponosni smo što sa vama možemo da podelimo naše dve najdraže vrednosti – fer-plej i prijateljstvo. Bez obzira na to odakle dolazite, kada izađete na igralište, vi ste deo istog tima. Posebnu zahvalnost dugujemo Igoru Dejanoviću iz Fair Play lige i njegovom timu, kao i našim prijateljima iz kanadske i meksičke ambasade. SAD, Kanada i Meksiko su ponosni domaćini SP 2026, a danas smo ponosni što smo deo vašeg tima. Hajde sada da igramo fudbal i uživamo”, poručio je Titolo.

Ešli Durek, savetnica za politička i javna pitanja pri Ambasadi Kanade u Srbiji, istakla je značaj sporta kao univerzalnog jezika: “Velika je čast i zadovoljstvo biti danas ovde. Ovaj događaj inspirisan je Svetskim prvenstvom. Uživajte u igri, gradite timski duh i poštujte protivnike”.

Ambasador Meksika u Srbiji Karlos Feliks Korona podsetio je na bogatu tradiciju svoje zemlje: “Drago mi je što sam danas ovde sa ovom mladom generacijom igrača. Čestitke na organizaciji. Meksiko je veoma ponosan što treći put organizuje SP; imali smo Pelea 1970. i Maradonu 1986. godine”.

Menadžerka za bazični fudbal Fudbalskog saveza Srbije Ruža Ilić poželela je sreću svim učesnicima manifestacije.

Fair Play Mundijal ostaje prepoznatljiv kao jedinstveni festival dečijeg fudbala koji promoviše najviše vrednosti sporta među najmlađima.

Pročitaj još

U Trendu