Connect with us

Fudbal

Slavko Matić najavio debi na klupi Radničkog 1923 protiv Radničkog Niš

Novi trener ističe važnost podrške navijača i razvoj mladih igrača u borbi za opstanak u Superligi Srbije

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Novi trener ističe važnost podrške navijača i razvoj mladih igrača u borbi za opstanak u Superligi Srbije

Slavko Matić, novi trener fudbalera Radničkog 1923 iz Kragujevca, zvanično će debitovati na klupi ovog tima u nedelju na domaćem terenu protiv Radničkog iz Niša. U izjavi za medije, Matić je naglasio da je glavni cilj kluba da što pre osigura opstanak u Superligi Srbije i da pokuša da ostvari što bolji plasman u plej-autu.

“Cilj je da što pre osiguramo opstanak i da pokušamo da budemo što bolje plasirani u plej-autu. Sličan uspeh ostvario sam i ranije sa Novim Pazarom i verujem da možemo da ponovimo takav rezultat”, izjavio je Slavko Matić uoči zvaničnog debija.

Matić je istakao i tradiciju Radničkog 1923 u afirmaciji mladih igrača, naglašavajući da klub planira da nastavi tim putem. “Radnički je u prethodnim sezonama iznedrio veliki broj kvalitetnih igrača i nastavićemo u tom pravcu. Očekujem i podršku navijača, koji su uvek bili važan faktor”, poručio je novi trener Kragujevčana.

Radnički 1923 je u poslednjim sezonama pokazao stabilnost i potencijal u domaćem prvenstvu, a dolazak Slavka Matića predstavlja nastavak strategije kluba da se kroz kombinaciju iskustva i razvoja mladih fudbalera izbori za opstanak u elitnom rangu srpskog fudbala. Predstojeći duel sa Radničkim iz Niša biće prilika da ekipa pokaže napredak pod novim vođstvom i da se dodatno približi zacrtanom cilju.

Navijači Kragujevca očekuju da će uz podršku sa tribina i pod rukovodstvom Slavka Matića, Radnički 1923 potvrditi da nije slučajnost među superligašima i da će zadržati mesto u najvišem rangu srpskog fudbala i naredne sezone.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Movistar Fantasy MARCA pokreće novu ligu eliminacija za Svetsko prvenstvo

Novi turnir počinje sa fazom šesnaestine finala, uz nagradni fond od 12.500 kredita i dodatne pogodnosti za igrače.

Published

on

By

Novi turnir počinje sa fazom šesnaestine finala, uz nagradni fond od 12.500 kredita i dodatne pogodnosti za igrače.

Movistar Fantasy MARCA najavio je pokretanje nove lige eliminacija povodom nastavka Svetskog prvenstva, nudeći ljubiteljima fantasy igara još jednu priliku da se priključe takmičenju. Od ove nedelje, sa početkom faze šesnaestine finala, dostupno je novo nadmetanje u aplikaciji i na zvaničnoj internet stranici.

Takmičenje donosi ukupni nagradni fond od 12.500 kredita, pri čemu će pobedniku pripasti 3.000 kredita, drugoplasiranom 2.500, a trećeplasiranom 2.000 kredita. Dodatno, svakog kola – tokom šesnaestine finala, osmine finala, četvrtfinala, polufinala i finala – biće dodeljeno po hiljadu kredita najboljim učesnicima te runde.

Liga počinje od nule: svi igrači startuju bez prethodno izabranih fudbalera i sa budžetom od 400 miliona za formiranje tima. Na dnevnom tržištu biće ponuđeno 50 novih igrača na raspolaganju korisnicima svakog dana, a omogućena su maksimalno pet transfera tokom utakmica kako bi takmičari mogli da optimizuju svoje sastave i bodovanje u realnom vremenu.

U sklopu nove lige Movistar Fantasy MARCA uvodi niz noviteta: pored takmičenja vezanih za Svetsko prvenstvo, korisnici mogu da se oprobaju i u drugim popularnim formatima kao što su Liga šampiona ili Premijer liga. Sistem nagrađivanja proširen je dodatnim mogućnostima personalizacije ekipa.

Za više informacija o pravilima igre i dnevnim savetima iz sveta fantasy sportova korisnici mogu pratiti zvanične kanale Movistar Fantasy MARCA na društvenim mrežama.

Pročitaj još

Fudbal

Erik Kojzek: Zadovoljan sam što sam deo Partizana, važno je da imamo dobru hemiju u timu

Slovenački fudbaler Erik Kojzek istakao odlične prve utiske po dolasku u Partizan i zahvalio se klubu na ukazanom poverenju

Published

on

By

Slovenački fudbaler Erik Kojzek istakao odlične prve utiske po dolasku u Partizan i zahvalio se klubu na ukazanom poverenju

Erik Kojzek, jedno od najznačajnijih letnjih pojačanja Fudbalskog kluba Partizan, obratio se medijima pred nastavak priprema crno-belih za kvalifikacije za Ligu konferencije koje počinju sredinom jula. Slovenački fudbaler izrazio je zadovoljstvo dosadašnjim iskustvom u klubu i istakao važnost dobre atmosfere među saigračima.

Fudbaleri Partizana ovih dana završavaju prvu fazu priprema, a uskoro će otputovati u Sloveniju gde ih očekuje nekoliko prijateljskih utakmica koje će poslužiti kao provera pred evropske izazove. Tim povodom, pored trenera Saše Ilića, medijima se obratio i Erik Kojzek.

“Hvala, prvi utisci su jako dobri, baš sam zadovoljan da sam tu. Zahvaljujem treneru, sportskom direktoru i klubu na poverenju da mogu da budem tu. Razumem se sa svima, to je jako važno da imamo dobru hemiju u ekipi i radujem se svaki dan kada dolazim na trening da radim sa njima”, rekao je Kojzek.

Kojzek je objasnio šta ga je motivisalo da potpiše za Partizan: “Pa, došla je ponuda i bio sam ovde na pripremama, pričao sam sa sportskim direktorom. Svideo mi se plan, znam da je ovo tradicionalni klub sa mnogo velikom istorijom. Zadovoljan sam što sam tu.”

Posebno mesto u njegovoj odluci imao je Nemanja Rnić: “Ja mnogo volim Rnića kao trenera, ali i igrača — on je mnogo dobar čovek. Bio je moj trener u akademiji u U18 ekipi. Hteo je da radim mnogo više, znao je da mogu daleko više. I njemu sam mnogo dužan reči hvale — pomogao mi je mnogo u karijeri do sada. Pričao sam i sa njim o klubu; dao mi je dobar prvi utisak kako to izgleda.”

Partizan nakon povratka iz Slovenije nastavlja sa završnim pripremama pred start evropskih kvalifikacija polovinom jula kada će biti poznat protivnik crno-belih.

Pročitaj još

Fudbal

Saša Ilić: Partizanu su potrebna još četiri pojačanja za narednu sezonu

Novi trener crno-belih istakao važnost priprema i otkrio da je Brazilac Že deo planova pred kvalifikacije za Ligu konferencije

Published

on

By

Novi trener crno-belih istakao važnost priprema i otkrio da je Brazilac Že deo planova pred kvalifikacije za Ligu konferencije

Fudbaleri Partizana započeli su pripreme za novu sezonu pod vođstvom Saše Ilića, legende kluba koja je od ove godine na mestu trenera. Tim je trenutno u uvodnoj fazi treninga u Beogradu, nakon čega sledi nastavak rada i serija prijateljskih utakmica u Sloveniji, a cilj je što spremnije dočekati kvalifikacije za Ligu konferencije.

Na današnjem obraćanju medijima, Saša Ilić podelio je svoje prve utiske o ekipi i planovima za letnji prelazni rok. Istakao je da mu rad u Partizanu nije nepoznat teren: „Ponavljam se, već dugo sam trener, tako da mi je sve ovo poznato, možda i lakše u odnosu na neke druge klubove gde sam radio u nekim drugim državama. Radimo, prošlo je desetak dana, imamo sreće da nije bilo povređenih igrača, nadamo se da ih neće biti do kraja prvenstva, ali to je skoro neizbežno, to je to do sada.”

Ilić dodaje da mu iskustvo iz kluba kao igraču daje dodatnu sigurnost: „Sigurno, sve znam ovde, mnogo godina sam proveo ovde kao igrač, eto sada sam trener. Sve te stvari oko Teleoptika i u njemu su meni poznate. Sada ostaje da sa svojim asistentima odradim posao i to je to.”

Govoreći o ambicijama Partizana za predstojeću sezonu i prekidanje višegodišnje pauze bez trofeja, Ilić naglašava kontinuitet visokih ciljeva: „Desetak dana sam ovde, svaka godina donosi nešto novo u Partizanu. Ljudi treba da znaju da je Partizan generalno ekipa koja teži najboljem.”

Posebno zanimljivo navijačima bilo je pitanje pojačanja. Novi strateg crno-belih otvoreno kaže: „Potrebna su nam još četiri pojačanja”, uz napomenu da će Brazilac Že biti deo plana za sledeću sezonu.

Partizan će posle priprema u Beogradu nastaviti rad u Sloveniji gde ga očekuje nekoliko provera pred start evropskih kvalifikacija. Klub ima jasno postavljene ambicije — borba za titulu i povratak među najbolje timove Superlige Srbije.

Pročitaj još

U Trendu